Home > Zpravodajství > domácí sport > Cenu města Pardubic si odváží Klára Motyčková s Dalipou

Cenu města Pardubic si odváží Klára Motyčková s Dalipou

Tradiční květnová Cena města Pardubic přilákala na místní dostihové závodiště na osmdesátku jezdců a koní. Utkali se v celkem osmi skokových soutěžích, jejichž vrcholem byla Cena města Pardubic stupně S*. Vítězkou se stala Klára Motyčková s koněm Dalipa reprezentující jezdecký klub J+M Čánka. A byla spokojená dvojnásob…

Klára Motyčková a Dalipa. Foto: Sandra Schulzová

Klára Motyčková a Dalipa. Foto: Sandra Schulzová

Klára se svou Dalipou totiž kromě vítězství v nejnáročnější skokové soutěži dne brala i třetí místo v soutěži stupně L*. Za „až“ třetí místo mohla jedna chyba, v Ceně města Pardubic už ale Klára Motyčková předvedla bezchybný parkur a nejlepší čas v rozeskakování.  „Dařilo se nám výborně, parkur byl moc příjemně postavený a kobyla skákala výborně,“ zhodnotila nedělní závody Klára Motyčková, která v Pardubicích soutěží pravidelně. „Jezdíme sem každou sezonu a zatím se daří,“ pochvalovala si Klára. V konkurenci deseti závodníků si v Ceně města Pardubic druhé místo odvezla Jana Dušková s koněm Carano z JK Dolní Přím a třetí příčka patří Miloši Veselému s Džibarou, kteří reprezentují Stáj Veselý Cechtín.

Do o stupeň nižší soutěže L* nastoupilo celkem 16 jezdců. Již zmiňovanou, v této soutěži bronzovou Kláru Motyčkovou, předstihla Veronika Špačková s koněm Far Star z JK Černožice a vítězem se stal Josef Rýdl s Patronkou z JK Hustířany.

Soutěžím stupně Z a ZL vévodilo jméno Vladimíry Pechanové z Jezdeckého klubu Pastviny. Ta s koněm Corlana zvítězila v obou soutěžích a ještě přidala třetí místo s koněm Riva Riva ve skokové soutěži ZL. Na druhou příčku se v této soutěži, do které nastoupilo jednadvacet startujících, „vmáčkla“ Monika Šánová s Lojzkou z klubu Carwero o.s. Monika byla druhá také v soutěži Z, kde třetí místo připadlo další Monice, tentokrát Zemánkové. Ta s koněm La Prima reprezentovala TJ Krakonoš Trutnov.

Čtěte také:  Hasiči zachraňovali koně z řeky

Úvodní část soutěžního dne ale obstaraly soutěže hobby a pony. Nebyly sice nijak početně obsazené, přesto byly zajímavé. Ve skokových soutěžích pony stupně Z a ZL si přízeň diváků získal především desetiletý Josef Kubias s Bohemian Florou. Na vítězství ale nedosáhli. To v obou soutěžích brala Lucie Miřejovská s Bělou reprezentující JK Dolní Přím – stejně jako Josef. Třetím účastníkem soutěže ZL pony byla Johanka Hypiusová s koněm Topstar z klubu Hypius Mimoň. Soutěže hobby byly vypsány ve stupních Z a ZM, v té první zvítězila Lucie Mokošínová s koněm Crocodille ze Stáje Zbyslav o.s. a v té druhé Gabriela Chámová s koněm Prezdswit, opět ze Stáje Zbyslav o.s.

Vítěze soutěží společně dekorovali předseda Dozorčí rady Dostihového spolku a.s. Petr Beneš a také náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek, který přiznal, že parkury jsou pro něj tak trochu neznámou… „Na dostihy chodím už od 90. let, ale na parkurech jsem možná poprvé v životě. Je to něco jiného, více sport než společenská událost. Do tohohle areálu to rozhodně patří a myslím si, že bychom neměli klást důraz jen na dostihy, ale věnovat se sportu jako takovému. Měli bychom se snažit to tady zvětšit a zvelebit, aby závodiště bylo centrum nejenom sportu a koní, ale aby se nám dařilo přivést návštěvníky i na jiné akce,“ řekl Jan Řehounek, který je také členem představenstva Dostihového spolku a.s.

Agrofert park Cena města Pardubice Dostihový spolek a.s. Pardubice skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Po tuhém boji postupuje hafling Athos
Následující: V. den metropolitní sezóny: Klasickou královnou jednoznačně Dumnonia

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...