Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Červen plný mezinárodních jezdeckých závodů

Červen plný mezinárodních jezdeckých závodů

Během června se na našem území uskuteční hned čtvery mezinárodní závody, a to CVI ve Frenštátu pod Radhoštěm, CIC a CDI v Brně na Panské líše a také CSI v Olomouci. Dále pokračují seriály Český skokový i drezurní pohár či Zlatá podkova.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Vidět jezdkyni roku Zuzana Zelinkovou či jejího reprezentačního kolegu Ondřeje Zváru budou mít všichni přítomní na CSI3*-W v Olomouci ve dnech 11. – 16. června. Během závodů se uskuteční nejen kvalifikace na mistrovství Evropy juniorů i seniorů či olympijské hry, ale také tam budou jezdci sbírat body do Světového poháru. Z české reprezentace nebude chybět ani úřadující mistr České republiky Jiří Hruška a Aristo Z a mnoho dalších či účastník Poháru národů v Celje Jiří Papoušek. Veškeré informace najdete na www.csi-olomouc.cz.

O týden dříve probíhají mezinárodní voltižní závody CVI3* ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se představí vedle mnoha účastníků mezi dětmi a juniory také momentálně nejlepší český reprezentant Lukáš Klouda. Podrobnosti jsou na stránkách pořadatele http://cvi.tjslovan.cz. Ve stejném termínu 5. až 7. června se konají také mezinárodní závody ve všestrannosti CCI1*, a to v Brně na Panské líše.  Tam jsou nahlášeny především juniorské adeptky na letošní mistrovství Evropy. V tomto brněnském areálu se dále konají soutěže Světového poháru v drezuře při CDI3* a CDI-W. Jejich termín je od 19. do 21. června. Pro další informace klikněte na www.panskalicha.cz.

Čtěte také:  Krajina okolo hřebčína v Kladrubech má našlápnuto do UNESCO

Dvě zastávky má v červnu Český skokový pohár, a to v Litomyšli (4. – 7. 6.) a Frenštátu pod Radhoštěm (19. – 21. 6.). Stejně tak dvakrát budou sbírat body drezurní jezdci, a to v Brně (13. – 14. 6.) a v Nebanicích (27. – 28. 6.). Soutěže Zlaté podkovy se konají ve všestrannosti v Brně (5. – 7. 6.) a Lošticích (20. – 21. 6). Soutěže spřežení pokračují v Mikulově (26. – 28. 6.).

Do zahraničí se jezdci nejčastěji chystají opět v disciplíně skoky. Na CSIO5* do polských Sopot se vypravili první červnový víkend Aleš Opatrný a Ondřej Zvára. Aleš Opatrný zamíří v polovině měsíce také na CSI4* do Poznaně. Pro mladší věkové kategorie bude důležitým výjezdem CSIOCh a CSIOY v Hagenu. V drezuře se Češi představí v úvodu června na CDI4* v Achleitenu a CDI3* v italském Arezzu. Těšit se můžeme na výkony úřadujícího mistra České republiky Fabrizia Sigismondiho či loni nejlepší mladou jezdkyni Sofii Brodovou. Do Itálie se vypravila Hana Vašáryová. Ve všestrannosti jsou Češi zapsaní na závody do Kreuthu a koncem měsíce nebudou chybět na CIC Strzegom, kde se ve dnech 25. – 28. června zároveň koná kolo Světového poháru. Pro většinu juniorek to bude poslední šance se kvalifikovat při CCI1* na mistrovství Evropy. Výjezdy v dalších třech neolympijských disciplínách budou ve spřežení na CAI Altenfelden a Lähden. Ve voltiži se vedle domácích závodů vydají voltižní jezdci také na CVI do Pezinoku. Ve vytrvalosti se Petr Jadlovský chystá na CEI3* do Ermela. Další zprávy o jezdeckém sportu hledejte na adrese www.cjf.cz.

Český skokový pohár ČJF drezura Frenštát pod Radhoštěm skoky spřežení Voltiž všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: X. den metropolitní sezóny: Dostihový den CK Venus Trade and Tours
Následující: ČSP v Suché u Litomyšle pokračoval druhým dnem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Skokový světový pohár v Olomouci bude o den delší a opět s J&T bankou

Šestý ročník mezinárodních závodů v parkurovém skákání J&T BANKA CSI3*-W Olomouc se uskuteční v Equine Sport Centru ve dnech 19. až 23. června. Ze čtyřdenního mítinku se tak stává pětidenní. Příležitost dostanou nově jezdci a koně na nižší úrovni. „Je nám potěšením konstatovat, že s J&T Bankou, jakožto s generálním ...