Home > Zpravodajství > světový sport > Češi na stupních vítězů na CSIO v Celje

Češi na stupních vítězů na CSIO v Celje

Od čtvrtka 1. května probíhají ve slovinském Celje závody CSIO3*. Český tým ve složení Zuzana Zelinková – Luka´s Ninja, Aleš Opatrný – VDL Fakir, Zdeněk Hruška – Calata, Ondřej Zvára – Carmen Arcus se účastnil soutěže Poháru národů. Po prvním kole byl náš tým na druhém místě s 12 trestnými body.

CSIO3* Celja. Foto: archiv české ekipy

CSIO3* Celja. Foto: archiv české ekipy

Zuzana Zelinková zaznamenala 4 trestné body až na poslední překážce kurzu. Ondřej Zvára připsal na konto 8 trestných bodů. Bezchybnou jízdu předvedl Aleš Opatrný. Nejhorší výsledek Zdeňka Hrušky, 21 trestných bodů, se škrtal. Stejný počet trestných bodů mělo Lucembursko, z prvního místa postoupila Itálie se 4 trestnými body.

Ve druhém kole předvedl bezchybnou jízdu Ondřej Zvára. Po jedné chybě si připsali Zuzana Zelinková a Aleš Opatrný. Zdeněk Hruška nasbíral 17 trestných bodů a jeho výsledek se opět škrtal. I přes zlepšení to celkově stačilo na třetí dělené místo s Itálií. Pro vítězství si dojel tým Lucemburska (celkem 13 trestných bodů) před týmem Polska (19 trestných bodů).

V sobotu startovali Aleš Opatrný a Zuzana Zelinková v Silver Tour, soutěži bodované v rámci Longines žebříčku. Oba dva se v parkuru na výšce 145 cm probojovali do rozeskakování určeného pro 12 nejlepších. Zuzana Zelinková a Filicita předvedly dva bezchybné výkony, zásluhou pomalejšího času v rozeskakování skončily na 11. místě. Aleš Opatrný a Caramouche nestačili pouze na vítězného Andriuse Petrovase a Complemento z Litvy.

Aleš Opatrný Ondřej Zvára Zdeněk Hruška Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Parkurová Cena města Pardubic je za námi
Následující: Největší jezdecký areál střední Evropy bude na Slovensku
x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Jedním z českých jezdců, kteří budou startovat od 21. do 24. listopadu při galashow světového parkuru GC Prague PlayOffs, je úřadující mistr České republiky Aleš Opatrný. Pozvánky do O2 areny získal dokonce dvě. O využití té druhé měl hned jasno. Osminásobný mistr České republiky v parkurovém skákání Aleš Opatrný právě ...