Home > Zpravodajství > světový sport > Češi na stupních vítězů na CSIO v Celje

Češi na stupních vítězů na CSIO v Celje

Od čtvrtka 1. května probíhají ve slovinském Celje závody CSIO3*. Český tým ve složení Zuzana Zelinková – Luka´s Ninja, Aleš Opatrný – VDL Fakir, Zdeněk Hruška – Calata, Ondřej Zvára – Carmen Arcus se účastnil soutěže Poháru národů. Po prvním kole byl náš tým na druhém místě s 12 trestnými body.

CSIO3* Celja. Foto: archiv české ekipy

CSIO3* Celja. Foto: archiv české ekipy

Zuzana Zelinková zaznamenala 4 trestné body až na poslední překážce kurzu. Ondřej Zvára připsal na konto 8 trestných bodů. Bezchybnou jízdu předvedl Aleš Opatrný. Nejhorší výsledek Zdeňka Hrušky, 21 trestných bodů, se škrtal. Stejný počet trestných bodů mělo Lucembursko, z prvního místa postoupila Itálie se 4 trestnými body.

Ve druhém kole předvedl bezchybnou jízdu Ondřej Zvára. Po jedné chybě si připsali Zuzana Zelinková a Aleš Opatrný. Zdeněk Hruška nasbíral 17 trestných bodů a jeho výsledek se opět škrtal. I přes zlepšení to celkově stačilo na třetí dělené místo s Itálií. Pro vítězství si dojel tým Lucemburska (celkem 13 trestných bodů) před týmem Polska (19 trestných bodů).

V sobotu startovali Aleš Opatrný a Zuzana Zelinková v Silver Tour, soutěži bodované v rámci Longines žebříčku. Oba dva se v parkuru na výšce 145 cm probojovali do rozeskakování určeného pro 12 nejlepších. Zuzana Zelinková a Filicita předvedly dva bezchybné výkony, zásluhou pomalejšího času v rozeskakování skončily na 11. místě. Aleš Opatrný a Caramouche nestačili pouze na vítězného Andriuse Petrovase a Complemento z Litvy.

Aleš Opatrný Ondřej Zvára Zdeněk Hruška Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Parkurová Cena města Pardubic je za námi
Následující: Největší jezdecký areál střední Evropy bude na Slovensku
x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Parkurový reprezentant Ondřej Zvára stejně jako v loňském roce chystá se dvěma koňmi na Global Champions Prague PlayOffs do pražské O2 areny. Kromě vlastních startů se těší i na to, že bude opět sledovat finálové parkury družstev. Ondřej Zvára patří do tzv. A-kádru české parkurové reprezentace. Během galashow světového parkuru ...