Home > Zpravodajství > světový sport > Češi vládli čtyřspřežím ve slovinské Lipici, Nesvačilové brali zlato a stříbro

Češi vládli čtyřspřežím ve slovinské Lipici, Nesvačilové brali zlato a stříbro

Čeští vozatajové zcela ovládli soutěž čtyřspřeží při mezinárodních závodech kategorie CAI3* ve slovinské Lipici. Vítězství Jiřího Nesvačila mladšího totiž podtrhl druhým místem Radek Nesvačil.

Jiří Nesvačil zvítězil na závodech v Lipici. Foto: Šárka Veinhauerová

Jiří Nesvačil mladší byl ve vedení od úvodního dne a skvěle zvládl i závěrečný parkur, v němž byl nejlepší a připsal si pouze 6,16 trestných bodů. Sedmatřicetiletý závodník z kladrubského hřebčína, jenž má jistou účast na zářijových Světových jezdeckých hrách v americkém Tryonu, opanoval pořadí s celkovým počtem 162,81 trestných bodů. Hned za ním se umístil se ztrátou téměř šestadvaceti bodů Radek Nesvačil, vítěz sobotního maratonu, který parkur absolvoval jako druhý nejlepší.

V soutěži jednospřeží předvedl Libor Kurka nejlepší parkur, ovšem stačilo mu to jen na udržení celkové bronzové pozice, čtvrtý skončil Ota Bareš. Janu Exnarovi naopak závěrečná disciplína příliš nevyšla a z druhého místa po maratonu klesl na konečnou osmou příčku.

Tisková zpráva ČJF

jiří nesvačil radek nesvačil spřežení
Předchozí: Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci
Následující: Jezdecký tým Prague Lions čeká další start v Global Champions v Chantilly

Národní hřebčín míří na Světové jezdecké hry do amerického Tryonu

Poprvé v historii se na jezdeckých závodech v USA představí čtyřspřeží starokladrubských koní z České republiky. Reprezentovat bude pod vedením Jiřího Nesvačila jun. z Národního hřebčína. Světové jezdecké hry se konají 10. – 24. září 2018 v americkém Tryonu v Severní Karolíně. Přípravy na akci probíhají průběžně od začátku roku. ...