Home > Zpravodajství > světový sport > Češi vládli čtyřspřežím ve slovinské Lipici, Nesvačilové brali zlato a stříbro

Češi vládli čtyřspřežím ve slovinské Lipici, Nesvačilové brali zlato a stříbro

Čeští vozatajové zcela ovládli soutěž čtyřspřeží při mezinárodních závodech kategorie CAI3* ve slovinské Lipici. Vítězství Jiřího Nesvačila mladšího totiž podtrhl druhým místem Radek Nesvačil.

Jiří Nesvačil zvítězil na závodech v Lipici. Foto: Šárka Veinhauerová

Jiří Nesvačil mladší byl ve vedení od úvodního dne a skvěle zvládl i závěrečný parkur, v němž byl nejlepší a připsal si pouze 6,16 trestných bodů. Sedmatřicetiletý závodník z kladrubského hřebčína, jenž má jistou účast na zářijových Světových jezdeckých hrách v americkém Tryonu, opanoval pořadí s celkovým počtem 162,81 trestných bodů. Hned za ním se umístil se ztrátou téměř šestadvaceti bodů Radek Nesvačil, vítěz sobotního maratonu, který parkur absolvoval jako druhý nejlepší.

V soutěži jednospřeží předvedl Libor Kurka nejlepší parkur, ovšem stačilo mu to jen na udržení celkové bronzové pozice, čtvrtý skončil Ota Bareš. Janu Exnarovi naopak závěrečná disciplína příliš nevyšla a z druhého místa po maratonu klesl na konečnou osmou příčku.

Tisková zpráva ČJF

jiří nesvačil radek nesvačil spřežení
Předchozí: Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci
Následující: Jezdecký tým Prague Lions čeká další start v Global Champions v Chantilly

Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách

Ve čtyřech disciplínách bude mít Česká republika zastoupení na Světových jezdeckých hrách. Nominaci na jezdeckou událost roku, kterou bude od 10. září hostit americký Tryon, oznámila Česká jezdecká federace. Česko budou na prestižním podniku reprezentovat v parkurovém skákání Ondřej Zvára s Cento Lanem a Emma Augier de Mussac s Divou, ...