Home > Zpravodajství > informujeme vás > Česká ekipa paradrezury v Itálii

Česká ekipa paradrezury v Itálii

Ve dnech 16. -19. dubna 2015 hostila italská Caselle di Sommacampagna mezinárodní závody v drezuře a paradrezuře.

Na startu se sešlo celkem 19 jezdců z Německa, Holandska, Rakouska, Itálie. Švýcarska, Řecka, Brazílie a ČR, kteří startovali dle svého postižení v kategoriích 1a., 1b. ,II., III. a  IV.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Česká republika měla tentokrát  zastoupení v podobě dvou jezdců, neboť ke zkušené reprezentantce Ananstasje Vištalové přibyl teprve 16-letý  Lukáš Hnát, který se mohl zúčastnit díky dotaci z loterií , kterou ČJF pro následující tři roky získala a která je určená právě pro jezdce do 18 let. Lukáš startoval ve skupině 1a (úlohy ježděné v kroku) a velice nás potěšil svými výsledky – 65,65%/66,37%/67,92%.

V této skupině tří jezdců zvítězila Sara Morganti (ITA), vítězka Světových jezdeckých her v Normandii,  nejvyšším  výsledkem  celých závodů, kdy za svou volnou sestavu získala 81,08%

Anastasja Vištalová, která byla v roce 2009 ještě jako juniorka zařazena do skupiny 1b(jezdí se krok i klus), byla klasifikátory ještě před zahájením závodů zavolána k překontrolování a přeřazena do skupiny 1a. Měl to být tedy její poslední start ve skupině 1b a všichni  jsem doufali, že si ho užije.

Na těchto závodech ale bohužel Nasťa doplatila na velmi rušné prostředí, které poznamenalo většinu výkonů paradrezurních i drezurních jezdců. Nově postavená otevřená  hala přímo sousedila s prostory pro ustájení včetně stříkalisť pro koně, která byla umístěna  z venku na hale. A právě puštěná hadice v průběhu úlohy způsobila splašení jejího  Jamba. Trysk přes celý obdélník Nasťa ještě useděla, ale  skok přes  drezurní oplůtek již způsobil její pád. Naštěstí vše dopadlo dobře a ke zranění nedošlo. V této skupině ze šesti jezdů startujících první den dokončili nedělní volnou sestavu pouze dva. Lepším z nich byl vítěz Paraolympijských her v Londýně 2012 – Pepo Puch (AUT).

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Ve skupině II. Zvítězila italka Francesca Salvade (79,08%)

Skupiny III. a IV. opanovaly švýcarky Celine Van Till (71,67%) a ve IV. Nicole Geiger (69,58%).

Kromě paradrezurních soutěží byly k vidění i soutěže  drezurní, jejímž vrcholem byly tradičně úlohy úrovně Grand Prix. V nichž nenašel přemožitele  švýcar WIentzek Pläge Birgit.

Zdroj: www.drezura-cjf.cz

paradrezura parajezdectví
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Galerie: Rudolfův pohár – maraton
Následující: Dostihovou sezónu v sobotu zahájí evropští šlechticové

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Čeští jezdci budou bojovat o olympiádu, skokany překvapila změna kritérií

Ve třech disciplínách budou čeští jezdci v tomto roce bojovat o kvalifikaci na olympijské hry 2020. Čeští reprezentanti budou o místenku pro Tokio usilovat v parkurovém skákání, ve všestrannosti a v drezuře. Aspirovat budou také na paralympijské hry v disciplíně paradrezura. V parkuru se situace poněkud zkomplikovala, neboť Mezinárodní jezdecká ...