Home > Zpravodajství > domácí sport > České derby 2011 má 19 adeptů na start

České derby 2011 má 19 adeptů na start

Po posledním termínu škrtání a možnosti dohlášení koní do 91. FORTUNA Českého derby zůstalo na soupisu 19 kandidátů startu. Startovní listina, na níž se vejde 16 účastníků, bude uzavírána v pondělí 20. června v 10 hodin derby-den se v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle uskuteční v neděli 26. června.

Dohlášeni byli čerstvě importovaní, dosud nezvítězivší Wallisto (YOKO, německý GAG 74 kg) a Frozen Frontier (Red Rebels R&H, britský rating 75 liber), podle aktuálního handicapového hodnocení vedou žebříček vítěz Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ, u nějž start v derby původně avizován nebyl, Chadronney Tcheque (Dr. Charvát) a vítěz tradiční hlavní předzkoušky Velké červnové ceny AGROBYŠKOVICE Rochess Cross (Jasna). Mezi přihlášenými figurují dvě klisny, druhá z Jarní ceny klisen KåKå Rabbit Motivator (Rabbit Trhový Štěpánov) a čtvrtá z Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Kristine (Feramo Model Brno). Ze zahraničí potvrdili zájem o účast německý Foreign Hill a slovenští Katelbach a Prince’s Blade.
Do sedmi rámcových dostihů letošního derby-dne bylo přijato celkem 77 přihlášek, nechybí mezi nimi celá řada hvězd, ale jedno jméno přeci jen stojí nad ostatními: nečekaným aspirantem startu v mílové ceně je také Kůň roku 2010 Shamalgan! Hvězdný ryzák majitele Ardaka Amirkulova se v Praze letos představil ve Velké dubnové ceně Factoringu ČS, kterou  suverénně vyhrál. Poté opět zamířil do Francie, kde vloni obsadil třetí místo ve Velké jarní ceně a zúčastnil se i tamního derby, a finišoval sedmý v Gr.2 – Prix du Muguet a šestý (třináct délek za fenomenální Goldikovou) v Gr.1 – Prix d’Ispahan. Pokud nastoupí, bude samozřejnmě horkým favoritem, desetičlennou opozici by měl vést loňský vítěz této zkoušky Sharpour (YOKO).
Také do 52. Zlatého poháru YOKO (I. k., 2400 m) je mezi třinácti jmény hlášen obhájce triumfu, a tím je hnědák Mariydi (Dr. Charvát), jenž by měl znovu změřit síly s premiantem tohoto dostihu z let 2008 a 2009 Camillem (Agrolipt SK), s nímž naspoledy těsně prohrál v bratislavské Velké ceně Slovenska před necelými dvěma týdny.
Sestava jedničkového sprintu (I. k., 1200 m) slibuje další kvalitní podívanou, předběžným favoritem v seznamu deseti uchazečů je Sprinter roku 2010 a čerstvý mezinárodní vítěz Line Honey (Stáj Mikon), momentálně také nejvýkonnější kůň českého chovu.
Na start Ceny Hřebčína Křenek (I. k., 2200 m) kandiduje patnáct tříletých klisen včetně třetí až páté z Jarní ceny klisen KåKå Anjou (Wrbna Racing), Kolymbie (Dr. Charvát) a Orphan (EKOFARMA Rybár).
Simsonova cena (II. k., 1200 m) pro dvouleté zaznamenala jedenáct přihlášek, včetně vítězek všech čtyř letošních dorosteneckých testíků, které se v ČR a na Slovensku do minulého týdne konaly.
Čtěte také:  Semifinále plné překvapení. Pražským lvům uniklo finále o jedno místo
Předchozí: Druhou kvalifikaci na 121. VP ČP vyhrál Caland
Následující: KARLOVARSKÁ DVOJNÁSOBNÁ MÍLE 19.6.2011
x

Mohlo by vás zajímat

Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Počet startujících v letošním ročníku TAXIS GLADIATOR RACE oproti loňskému roku vzrostl. Na trase atraktivního závodu na účastníky čeká řada zajímavých překážek včetně několika novinek. Vyzkouší si je i vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl a s ním další hvězdy dostihového sportu. V kategorii KIDS na Pardubickém závodišti poběží o sto dětí více než ...