Home > Zpravodajství > domácí sport > České jezdectví slaví historický úspěch ve skocích

České jezdectví slaví historický úspěch ve skocích

V pátek 4. září dosáhli čeští parkuroví jezdci na historický úspěch! V italském Arezzu obsadili v posledním kvalifikačním kole Furusiyya Nations Cupu 3. místo. V divizi 2 obdrželi plný počet bodů, který jim zajistil nejen finálovou účast v Barceloně!

Stálice českého týmu Zuzana Zelinková a Caleri II. Foto: Lukáš Najman

Stálice českého týmu Zuzana Zelinková a Caleri II. Foto: Lukáš Najman

Češi navíc celkovým vítězstvím v naší divizi postupují mezi nejlepších 10 týmů světa, které budou v příštím roce startovat v tzv. Super lize Furusiyya Poháru národů (divize 1). Stane se tak vůbec poprvé v historii českého jezdeckého sportu!

Českou republiku v Arezzu reprezentovali tradiční členové A-kádru: Zuzana Zelinková a Calerii II, Emma Augier de Moussac a Charly Brown, Ondřej Zvára a Cento Lano a Aleš Opatrný s Acovarem. Jako první nastoupila do soutěže Zuzana Zelinková s Calerim, která inkasovala 8 trestných bodů za dvě chyby. „Parkur se mi nezdál extrémně vysoký, ale opravdu hodně skvělých jezdců dělalo dost chyb. Zdejší kolbiště je hodně velké a udržet koně v koncentraci nebylo vůbec snadné,“ popsala Zuzana Zelinková. Po ní nastoupila druhá žena českého týmu Emma Augier de Moussac. S Charly Brownem ovšem také udělala dvě chyby a navíc si připsala jeden trestný bod za čas. „Doufali jsme však, že Cento Lano a Acovaro to udrží a budeme bojovat o plný počet bodů,“ podotkla Zuzana.

Ondřej Zvára i Aleš Opatrný dovedli své koňské svěřence do cíle prvního kola se 4 trestnými body a po vyškrtnutí nejhoršího výsledku tak český celek postupoval do druhého kola s 16 trestnými body. To bylo o čtyři více, než měli Poláci. Žádný jiný celek bodující v divizi 2 ovšem do druhé části otevřené již jen osmi nejlepším družstvům z kola prvního nepostoupil. To byla první úleva pro naše jezdce, jelikož v tu chvíli věděli, že budou brát minimálně 90 bodů a finálovou účast v Barceloně mají zajištěnou. „Počítali jsme to ze shora dolu a ze zdola nahoru a dopočítali jsme se, že na finále to určitě stačí. Na druhou stranu jsme se s tím nespokojili a rozhodli bojovat o celkové prvenství v naší divizi, které navíc znamená přímý postup do Super ligy,“ konstatovala Zuzana Zelinková, jež opět nastupovala z Čechů jako první. „Už na opracovišti jsem cítila, že Caleri je naprosto klidný a vyrovnaný. Hned první skoky naznačovaly, že to je opět Caleri jakého znám, v té nejlepší formě! – Když člověk překoná první tři překážky a zjistí, že kůň skáče výborně, je to úleva. Bojoval o co nejlepší výsledek se mnou a podařilo se nám dokončit druhé kolo čistě,“ spokojeně vzpomíná na stěžejní okamžiky v soutěži. Emma Augier de Moussac i napodruhé dokončila s 9 trestnými body, ale tentokrát to nebyl nejhorší výsledek. Škrtalo se nakonec 12 trestných bodů Ondřeje Zváry s Cento Lanem. Aleš Opatrný s Acovarem shodil jen jednou a 4 trestnými body završil skóre našeho družstva na konečných 29 trestných bodech. Po Opatrném šel do parkuru finišman polského týmu Krzystof Ludwiczak s koněm Zoweja. V tu chvíli věděl, že všichni jeho kolegové inkasovali v druhém kole po osmi trestných bodech a v součtu jich mají i v případě vyškrtnutí jedné osmičky 28. Aby u toho zůstalo, nesměl si dovolit udělat jedinou chybu. Ale to se nestalo a také on chyboval dvakrát. „Musím se přiznat, že po té první chybě, která přišla na sedmém skoku, jsme s Emmou a šéfem ekipy Martinem Ohnheiserem trochu nesportovně vykřikli radostí, ale věřím, že v danou chvíli nám to ostatní odpustili. Asi si to ještě plně neuvědomujeme, ale tímto se napsala nová kapitola historie českého jezdeckého sportu. Postoupili jsme mezi 10 nejlepších týmů světa a už teď se moc těšíme na příští sezonu, kdy budeme moci startovat na těch nejprestižnějších závodech,“ uzavřela Zuzana Zelinková. Další informace a kompletní výsledky najdete na adresewww.arezzoequestriancentre.com.

Acovaro Aleš Opatrný Caleri II Cento Lano Charly Brown ČJF Emma Augier de Moussac Ondřej Zvára Parkur skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Koně na náměstí lákali na výstavu
Následující: Ostrava hostila 18. mezinárodní setkání jízdních policií

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...