Home > Zpravodajství > světový sport > České víkendové úspěchy v zahraničí

České víkendové úspěchy v zahraničí

Čeští jezdci o uplynulém víkendu vyrazili na závody za hranice naší republiky – konkrétně do Arezza a San Giovanni. A nevedli si vůbec špatně. Již v pátek 11. dubna v italském Arezzu v rámci Toscana Tour zaznamenala Francesca Kolovrat-Krakovská dvě místa v elitní pětce. V soutěži pro juniory na parkuru 130 cm obsadila s klisnou Varieta druhé místo, s Calistou T navíc ještě čtvrté.

Aleš Opatrný

Aleš Opatrný

V sobotu na parkuru 135 cm vybojovala znovu druhou příčku. Neděle pro ni byla ještě úspěšnější. V sedle Calisty T zvítězila v parkuru 135 cm pro juniory, po jedné chybě v první fázi obsadila sedmé místo s Varietou. Druhou příčku ve stejné soutěži obsadila Tina Šálková s Torem. České reprezentantky byly jediné s časem pod 30 sekund a zároveň bezchybné. Dařilo se i Nikole Bielikové, která v neděli v rámci Silver Tour (130 cm) v sedle Ugue du Paddock obsadila třetí příčku zásluhou bezchybné jízdy v základním kole i rozeskakování.

Úspěchy zaznamenali čeští jezdci také v italském San Giovanni. V sobotu se na parkuru 110/115 cm pro pětileté koně umístili v první čtyřce tři čeští koně. Zvítězil Martin Štorkán v sedle Cassiniquid, třetí a čtvrtou příčku získal Jaroslav Šíma v sedle Danaid, resp. Chapeau BB. V soutěži pro šestileté koně, parkuru 120/125 cm, obsadil třetí místo Ondřej Zvára a Tual Blue, po čistých jízdách v základním kole i rozeskakování. V sobotu se také představili Aleš Opatrný a Caramouche. Na parkuru 145 cm na čas se umístili na devátém místě. Stejnou příčku obsadila také Michaela Rodová s koněm Colmetta při CSI*  na parkuru 125 cm.

Čtěte také:  Fenclová: Mám velkou radost, že budu součástí Global Champions Playoffs

V neděli se na start hlavní soutěže Grand Prix postavili dva čeští zástupci – Aleš Opatrný a Ondřej Zvára. Druhý jmenovaný získal ve dvoukolové soutěži v sedle Cento Lana po bezchybných jízdách třetí místo. Aleš Opatrný v sedle jeho nového koně VDL Fakir v druhém kole jednou chybovali a nakonec obsadili devátou pozici. Michaela Rodová vybojovala mezi sedmdesáti startujícími při CSI* parkuru 130 cm na čas čtvrtou příčku.

Aleš Opatrný Arezzo Cento Lano Francesca Kolovrat-Krakovská Ondřej Zvára San Giovanni Tina Šálková VDL Fakir
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: 2. den metropolitní sezony: Roches Cross s jubilejním triumfem
Následující: V TJ Slovan Frenštát vylepšili povrchy jízdáren
x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval. Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 ...