Home > Zpravodajství > informujeme vás > Česko nastoupí do olympijské kvalifikace jako páté

Česko nastoupí do olympijské kvalifikace jako páté

Vedoucí české parkurové ekipy v Šamoríně v pátek dopoledne vylosoval pro náš tým v nedělní olympijské kvalifikaci páté pořadí, což je přesně v polovině startovního pole. Do dvoukolového závodu totiž nastoupí deset celků.

Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Ondřej Zvára a Cento Lano. Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Původně jich mělo být jedenáct, ale svůj start nakonec nepotvrdilo Řecko. Největším favoritem v rámci divize C na postup do Ria zůstává Ukrajina, která bude v neděli startovat jako třetí. „Pro někoho to může být samozřejmě výhoda, že budeme vědět, jak šli Ukrajinci, při jejich dobrých výsledcích to samozřejmě naopak může být trochu svazující – to již záleží na konkrétním jezdci, jak to vnímá. Každopádně je dobré, že nejdeme hned na začátku, ale uprostřed,“ podotkl šéf české ekipy Martin Ohnheiser.

Jako první nastoupí Ázerbájdžán, dále pak Rumunsko, Ukrajina, Maďarsko, Česká republika, Polsko, Izrael, Slovensko, Rusko a Turecko. „Přesné složení týmů můžeme upřesnit do sobotních 18 hodin, ale myslím si, že v našem případě je již rozhodnuto a Jiří Hruška s Aristem-Z zůstane náhradníkem,“ prozradil Martin Ohnheiser. O pořadí jednotlivých členů našeho A týmu ještě bude rozhodnuto a nemuselo být tradiční, jako tomu bývalo doposud – tj.: Zuzana Zelinková a Caleri II, Emma Augier de Moussac a Charly Brown, dále Ondřej Zvára s Cento Lanem a finišman Aleš Opatrný s Acovarem.

Všichni členové týmu si s koňmi přešli v pátek tréninkově část parkuru tvz. Platinum Tour, která se jela v hlavní závodní aréně. „Až do neděle již žádný z koní, kteří nastoupí do hlavní soutěže, skákat nebude a jezdci s nimi budou pracovat jen drezurně,“ upřesnil Martin Ohnheiser.

Čtěte také:  Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

Jak bylo sděleno na schůzce šéfů ekip, kurz nedělní kvalifikační soutěže bude zcela totožný, jako ten, který bude stát 25. srpna v Hagenu, kde proběhne olympijská kvalifikace týmu skupiny G. V Šamoríně vše vypukne v neděli 2. srpna od 15.30 hodin prvním kolem. Do druhého kola na rozdíl od klasických Pohárů národů postupují všechny zúčastněné celky. Veškeré další informace najdete na www.hippoarenasamorin.eu, kde běží také živě on-line přenos.

Acovaro Aleš Opatrný Caleri II Cento Lano Charly Brown Emma Augier de Moussac kvalifikace Olympijské hry Ondřej Zvára Parkur Šamorín skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Výkonný výbor ČJF se zabýval událostí na Ptýrově
Následující: Český drezurní pohár letos na Ptýrově nebude

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...