Home > Zpravodajství > domácí sport > Český drezurní pohár vyvrcholí opět v Brně na Panské líše

Český drezurní pohár vyvrcholí opět v Brně na Panské líše

Již 9. ročník Českého drezurního poháru přináší pro účastníky všech čtyř kategorií seriálu ČDP – Belzet Cup, Equiservis Cup, Beckmann Junior Trophy a letos nově i Fitmin Trophy Pony – novinky, které zvýší atraktivnost soutěže. Hlavní pořadatelé z brněnského Jezdeckého klubu Panská lícha, kteří se své organizátorské role ujmou již podruhé za sebou a 19. až 21. září 2014 budou také hostit samotné finále, již nyní slibují kvalitativní posun.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Tím budou nejen finanční odměny (prize money), ale také nový bodový systém kvalifikace do finále. Z dotazníku, který vyplňovali jezdci v rámci finále ČDP 2013, vyplynulo, že přáním většiny účastníků Belzet Cupu je možnost používání biče ve finále. Pořadatelé se tedy rozhodli, že používání biče ve finále Belzet Cupu zařadí do pravidel. „Zavádíme nový bodový systém. Body obdrží dvojice za určitý počet procent. Do finále pak postoupí 12 nejlepších dvojic z Belzet Cupu a Equiservis Cupu, 8 juniorů a 8 jezdců na pony,“ přiblížila Lenka Sekaninová z organizačního týmu JK Panská lícha. Jezdci se již podle ní v ročníku 2014 nemusí přihlašovat dopředu. Jsou totiž přihlášeni prvním startem a jejich výsledky se automaticky započítají do tabulky.

Organizátoři z Panské líchy slibují ovšem už nyní vysokou úroveň i na poli finálových rozhodčích. „Pracujeme na tom, abychom ve finále měli opět 4 až 5 z renomovaných mezinárodních rozhodčích na nejvyšší úrovni 4* a 5* pro soutěže Belzet a Equiservis Cup. Již nyní máme přislíbenu účast významného polského 5* rozhodčího Wojtka Markowského a rozjednány máme další rozhodcovská esa,“ slibuje Tomáš Vášáry, který pracuje v organizačním týmu ČDP.

Čtěte také:  V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

A jaké výhry tedy v letošním ročníku ČDP „visí“, kromě 120 tisíc v kategorii Belzet Cup a 60 tisíc v Equiservis Cupu, ještě ve vzduchu? „Předně každý finalista Belzet Cupu a Equiservis Cupu získá finanční odměnu, a také poslední dvanáctý umístěný bude „brát prize money“ jako jistou formu odměny za celoroční úsilí. 15 tisíc korun v podobě věcných cen si rozdělí první tři jezdci z Fitmin Trophy Pony. V Beckmann Trophy Junior se první tři mohou těšit na ceny za celkových 500 Eur, vítěz navíc vyhrává pět hodin tréninku s německým trenérem Ingo Pape. Také pořadatelé pěti kvalifikačních kol rozdají v každém kole více na prize money v Belzet a Equiservis Cupu než v roce 2013, a to 30.000,- Kč a více,“ doplňuje Lenka Sekaninová. Více se dozvíte na www.ceskydrezurnipohar.cz.

Beckmann Junior Trophy Belzet Cup Český drezurní pohár Equiservis Cup Fitmin Trophy Pony JK Panská lícha
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Parkurová Cena města Pardubice tuto sobotu
Následující: Meredith Michaels-Beerbaum má dva nové koně
x

Mohlo by vás zajímat

Mistrovská drezura na Jezdeckém festivalu v Lysé

Ozdobou Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, který se koná ve dnech 16. až 20. března, bude mj. sobotní účast mistryně ČR v drezuře a čerstvé držitelky titulu Jezdec roku 2015 v této disciplíně Terezy Hábové. Ta bude startovat s Jamesem Bondem… Dvanáctiletý oldenburský valach James Bond s Terezou Hábovou ...