Home > Zpravodajství > informujeme vás > Český parkurový tým startuje poprvé ve finále Nations Cupu

Český parkurový tým startuje poprvé ve finále Nations Cupu

Poprvé v historii se české národní družstvo probojovalo do finále série Poháru národů – Furusiyya Nations Cup, které se koná ve dnech 24. – 27. září v Barceloně. Pohár národů je celosvětová soutěž družstev a jeho finále je jednou z nejvyšších met.

IMG_4185

V rámci pravidel je Česká republika od počátku nového formátu Furusiyya Nations Cupu, tedy od roku 2013, zařazena do takzvané Divize 2, což je „slabší“ ze dvou evropských divizí. Díky výborným výkonům v průběhu sezony 2015, a to zejména prvnímu místu v Poháru národů na CSIO Linz v květnu, druhému místu při CSIO Budapešť a rozhodujícímu boji v italském Arezzu začátkem září, nasbírali čeští jezdci nejvíce bodů z druhé skupiny. Tím postoupili do finálového klání, které hostí již poněkolikáté katalánská metropole. Navíc pro nadcházející sezonu 2016 se posunuli do elitní evropské Divize 1.

Do Barcelony odjel tým ve složení Emma Augier de Moussac (koně Charly Brown a Canonja), Aleš Opatrný (Landthago), Zuzana Zelinková (Caleri-II) a Ondřej Zvára (Carmen Arcus a Cento Lano). S nimi postoupilo celkem 18 národních týmů z celého světa doplněno o pořadatelskou zemi, která má účast automaticky zajištěnou.

Ve čtvrtek 24. září čeká všechna družstva první kvalifikační kolo, které začíná v 16.30 místního času. Z toho se kvalifikuje osm celků, které svedou boj o pozici nejlepšího skokového týmu světa v sobotu 26. září od 21.00 hodin. Týmy, kterým se nepodaří dostat do nejlepší osmičky, mají na programu v pátek 25. září soutěž nazvanou Challenge Cup.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

V roli obhájců vítězství jsou Nizozemci, druhá skončila v roce 2014 Kanada, která se do letošního finále vůbec nedostala, třetí pak byli Švédi. Letošní bodování nejsilnější Divize 1 vyhrála Belgie, jejíž tým loni dojel čtvrtý.  Je tedy zřejmé, že před startem první kvalifikační soutěže je vše otevřené.

V neděli je na programu prestižní Grand Prix Longines Cup of the city Barcelona, což je soutěž jednotlivců. Více najdete na oficiálním webu www.csiobarcelona.com. Aktuální video rozhovor s šéfem české ekipy Martinem Ohnheiserem a jezdcem Ondřejem Zvárou najdete ZDE: http://www.cjf.cz/aktuality/clanky/stredecni-interview-pri-finale-poharu-narodu-2015-v-barcelone/.

Foto: Martin Ohnheiser

Aleš Opatrný Caleri II Cento Lano Charly Brown Emma Augier de Moussac Landthago Ondřej Zvára Parkur Pohár národů skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Karlovarskou sezonu zakončí 34. Mercedes-Benz Cena zimní královny
Následující: Znovuotevření hřebčína v Kladrubech nad Labem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...