Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár 2014 odstartoval v Martinicích

Český skokový pohár 2014 odstartoval v Martinicích

V Martinicích u Březnice odstartoval ve čtvrtek 24. dubna již 13. ročník Českého skokového poháru, který je považován za domácí extraligu v parkurovém skákání. Úvodní den bylo na programu pět rámcových soutěží, přičemž v té hlavní vyhrála Petra Mazánková.

Petra Mazánková a Chic des Bruyeres. Foto: Josef Malinovský

Petra Mazánková a Chic des Bruyeres. Foto: Josef Malinovský

Na parkuru stupně S** – tedy s výškou překážek 130 centimetrů – se představila v sedle klisny Chic des Bruyeres a stejně jako dalších pět dvojic dokázala parkur překonat bez shození jediné překážky. Jako jediná ovšem atakovala hranici 60 sekund a v čase 60,34 obsadila první řádek výsledkové listiny. „Vzhledem k tomu, že to jsou pro mě a moji klisnu první letošní závody, tak jsem vůbec nepočítala s vítězstvím. Naopak jsem jela tzv. na pohodu, což se mi naprosto podařilo a o to lépe, že to skončilo zároveň prvním místem,“ spokojeně konstatovala Petra Mazánková, která do Martinic jezdí velmi ráda. „Je to podle mě jeden z nejlepších jezdeckých areálů v České republice a pro mě osobě vůbec nejlepší. Snažím se nevynechat jediné zdejší závody,“ uvedla.

Ačkoliv řada jezdců při prohlídce závěrečné čtvrteční soutěže prohlásilo, že je parkur postaven poměrně lehce, nakonec s nulou na kontě projela cílem jen čtvrtina startujících. „Myslím, že soutěž měla takovou obtížnost, jakou měla mít a tomu i odpovídá počet čistých výkonů. Určitou roli u některých dvojic sehrála skutečnost, že se jedná o první větší závody, takže se musí ještě rozeskákat,“ zhodnotila Petra Mazánková. Nejblíže jejímu výkonu byla Dominika Hrubešová s Rain Manem, jež byla zhruba o 1,5 sekundy pomalejší. Bez penalizace ještě dokončily dvojice: Nicola Grünthalová – Leandro S, Kateřina Bardonová – Logistica MM a Michala Hanuščinová – Largo 12. Jeden jediný trestný bod za překročení času si pak připsal Miloslav Příhoda s Ilfem.

Čtěte také:  Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

V pátek se bude konat stejně jako ve čtvrtek pět soutěží, ovšem hned ta první bude rozdělena na dvě oddělení. To druhé bude uzavřeno pouze účastníkům rámcového seriálu Equiservis Amateur Tour. První kvalifikační soutěž bude mít v tento den i další seriál – tentokrát pod názvem Czech Junior Cup pro jezdce do 18 let. Ti budou mezi sebou soupeřit v soutěži s handicapem na výškách 115/120 centimetrů. O pět centimetrů vyšší skoky budou mít jezdci ve věku 16 až 18 let.

Hlavní páteční soutěž bude na úrovni stupně ST* (135 centimetrů) a diváci v ní poprvé uvidí alespoň část české skokové špičky, do níž se jistě počítá Aleš Opatrný, Jiří Skřivan, Jiří Hruška, Ludvík Jandourek či Jiří Luža. Právě tito jmenovaní patří do TOP 10 loňského ročníku a jistě by neměli chybět ani na startu nedělní Velké ceny Martinic. Možná po jejich boku bude startovat i čtvrteční vítězka hlavní soutěže Petra Mazánková: „Přihlášená do Velké ceny zatím jsem, ale ještě nevím, zda do ní skutečně nastoupím. Trochu váhám, zda je vhodné hned při prvních závodech absolvovat takto náročnou soutěž. Definitivně se rozhodnu asi po pátečních soutěžích, a pokud má klisna půjde i zítra pěkně, tak půjdu i nedělní pohárovou soutěž,“ prozradila. Veškeré podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour equitana Martinice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: 4. den metropolitní sezony: Dostihový den štik českého byznysu
Následující: Tisková konference České jezdecké federace
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...