Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár 2016 vrcholí v Olomouci

Český skokový pohár 2016 vrcholí v Olomouci

Patnáctý ročník Českého skokového poháru se blíží ke svému konci. Ve dnech 24. a 25. září se totiž uskuteční poslední kvalifikační kolo a poté velké finále tohoto extraligového seriálu. Vyvrcholí také seriály Czech Junior Cup, Amateur Tour a U25…

Celé dění kolem Českého skokového poháru v roce 2016 končí, respektive vše se již soustředí pouze na finále, kterým vyvrcholí tento ročník. Stejně jako v předešlém roce, i tentokrát hostí závěrečný mítink areál Equine Sport Centra v Olomouci Lazcích, a to již od 22. září, kdy začnou první rámcové soutěže.

V nedělním velkém finále si čtyři nejlepší jezdci z 12 kvalifikačních soutěží mezi sebou vystřídají své koně, respektive absolvují parkur se svým koněm, a poté s koňmi soupeřů. O obhajobu prvenství by se rád pokusil Rudolf Doležal, který aktuálně v elitní čtyřce figuruje. Zda se tam ovšem udrží, je stále otázkou, jelikož bodové rozdíly několika dalších jezdců nejsou velké a tudíž je stále vše ještě otevřené. Předposlední Velká cena v Hořovicích částečně o potenciální sestavě finalistů napověděla, každopádně o všem rozhodne až sobotní Velká cena Olomouce, která je navíc bodově zvýhodněna. Jisté finále má pouze lídr žebříčku Marek Klus, který nenechal nic náhodě již od prvních letošních kol a objížděl většinu Velkých cen. Díky tomu má 79 bodů, což je o 27 více, než je na kontě druhého v pořadí Jiřího Hrušky. Třetí Jiří Luža má pak o další bod méně a na čtvrtém postupovém místě je nyní Rudolf Doležal se 48 body.

Rudolf Doležal - obhájce loňského vítězství. Foto: Josef Malinoský

Rudolf Doležal – obhájce loňského vítězství. Foto: Josef Malinovský

První pod čarou je Aleš Opatrný. Ten ovšem v Hořovicích prozradil, že o start ve finále Českého skokového poháru letos usilovat nebude, jelikož plánuje ještě starty na mezinárodních závodech v zahraničí. Šance na postup do nedělního klání se střídáním koní má i šestý Jaroslav Jindra se 44 body, ale také další jezdci, kterými jsou Jiří Papoušek, Jan Chýle, Ladislav Arient, Jan Štětina nebo Sergej Motygin. Zmíněná pětice má mezi 39 a 32 body. Teoreticky se tak mohou bodově dotáhnout na elitní čtyřku, byť za okolností, že by některý z TOP jezdců naopak nebodoval vůbec. Sobotní Velká cena Olomouce bude tedy rozhodně napínavá.

Čtěte také:  Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Napínavé budou však i boje v rámcových seriálech. Do čela Amateur Tour se krátce před koncem vrátila Alžběta Ducká, a to díky druhé příčce z Hořovic. Také hořovická vítězka Zuzana Tyšerová si výrazně polepšila po tomto kole a vyhoupla se na desátou postupovou příčku, přičemž do finále se podívá hned 25 jezdců, takže tyto jezdkyně se o účast obávat vůbec nemusí. V seriálu U25 s náskokem vede Michaela Refková. Další pozice mají však opět minimální bodové rozdíly a bude velmi záležet na tom, kdo si přiveze do Olomouce dobrou formu a probojuje se do finále. Na jeho start nastoupí 20 nejlepších dvojic. Podobná situace je i v tradičnější soutěži Czech Junior Cup, kde jsou jezdci rozděleni do dvou oddělení. V mladší kategorii před Olomoucí jsou hned tři jezdkyně na prvním místě, a to Markéta Miková, Linda Portychová a Tereza Vysoudilová. Ve starší kategorii se díky úspěšnému startu v Hořovicích na první místo dostal Petr Dajbych. Do finále se v tomto případě kvalifikuje dvacítka nejlepších z každé kategorie.

V Olomouci se začne závodit ve čtvrtek 22. září a první dny budou mít podobný závodní program, jako předešlá kvalifikační kola. Rozdílný bude až víkend, kdy se nejprve v sobotu uskuteční poslední kola všech seriálových soutěží včetně Velké ceny, aby se v neděli utkali o celkové vítězství ti nejlepší. Podrobné informace najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde poběží v sobotu i v neděli po celý den živý on-line přenos. Všechny soutěžní dny budou k dispozici on-line výsledky.

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup ESC Olomouc Finále Parkur skoky
Předchozí: MČR spřežení: O titul mistra ČR bude bojovat 50 spřežení
Následující: Kůň 2016 připomene společnou historii zemí centrální Evropy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...