Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár čekají dva sportovní večery

Český skokový pohár čekají dva sportovní večery

Sedmé kolo Českého skokového poháru zahájilo na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště již ve čtvrtek ráno a skákalo se až do podvečerních hodin. Ve třech soutěžích rozdělených celkem do pěti skupin bylo k vidění 276 startů. Ještě více jich bude v pátek.

Michaela Hažmuková. Foto: Kateřina Návojová

To by dle startovních listin mělo startovní čarou v pěti soutěžích proběhnout 281 jezdců a koní. Poslední ze soutěží se navíc uskuteční již za umělého osvětlení a stane se generální zkouškou před sobotní večerní Velkou cenou. Za by měla zahájit ve 20.00 hodin a předcházet jí bude doprovodný program, jehož skladbu pořadatelé do poslední chvíle nechávají jako překvapení.

Vítězkou čtvrteční závěrečné soutěže se stala Michaela Hažmuková. V početné soutěži stupně L* (115 cm) zajela nejrychleji a bezchybně. Jezdkyni se vyplatilo závodit již od první překážky celého kurzu, a jak sama potvrdila, jela s úmyslem dosáhnout na přední příčky. Není také divu, neboť se v sedle dvou koní Hercule vd Caatshoeve a Capriano Z představila právě až v poslední čtvrteční soutěži a další dny již bude skákat vyšší parkury. Chybět nebude ani na startu pátečního večerního parkuru ST* (135 cm), s jinými koňmi pak okusí i sobotní ptýrovskou specialitu v podobě noční Velké ceny Ptýrova.

S rozdílem menším než jedna vteřina si pro druhou příčku ve zmiňované čtvrteční vrcholné soutěži dojela Michaela Hanuščinová v sedle koně Largo 12. Elitní trio pak uzavřel Pavel Macek a Le Ramon.

První den byly vypsány pouze tři soutěže, vzhledem k velkému zájmu ze strany jezdců a vstřícnému kroku od pořadatelů se však během toho dne radovalo z první příčky hned pět jezdců. Soutěž stupně Z (100 cm) i ZL (110 cm) byly rozděleny na dvě oddělení.  V úvodním parkuru se v oddělení „A“ utkali mladí koně a junioři, druhé oddělení pak bylo otevřené pro ostatní jezdce bez omezení. V obou kategoriích se soutěžilo na limitovaný čas, kterému se neblíže dostal Pavel Vachutka a Casca s rozdílem 0,06 vteřiny. V druhém oddělení byl s odchylkou pouhé setiny vteřiny nejlepší belgický reprezentant Mike Le Pieme na koněm Ascari. Tato soutěž byla zároveň kvalifikací do nedělní finále Equiservis Amateur Tour. Nejinak tomu bylo i v následující soutěži, kde si pro vítězství dojela právě vedoucí jezdkyně amatérského žebříčku Dana Pinkavová. S Lassy2 ovládla druhé oddělení, kde v soutěži s následným rozeskakováním  ujela svým soupeřům téměř o dvě vteřiny. V prvním oddělení byla nejlepší Michaela Brožková s Erato, jejíž čas byl o pár setin horší než v případě druhé vítězky.

Jak již bylo uvedeno, v pátek se bude skákat již více soutěží, a to včetně večerního programu. To se týká soutěže stupně ST* (135 cm), při níž si jezdci letos poprvé na Ptýrově vyzkouší závodit pod umělým osvětlením. Předvíkendový den se uskuteční také další kvalifikace Equiservis Amateur Tour a poprvé je v rámci ptýrovského kola vypsána také uzavřená soutěž pro juniory jako součást seriálu Czech Junior Cup.  Skákat se začne opět již v 8.00 hodin ráno a končit se bude až za tmy. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov Ptýrov
Předchozí: Hasiči v Praze zachraňovali koně
Následující: Aleš Opatrný a VDL Fakir se nezúčastní Světových jezdeckých her v Normandii

Marek Klus vítězem Českého skokového poháru 2017

V Hořovicích na Berounsku vyvrcholil v neděli 24. září již 16. ročník Českého skokového poháru. V rámci finálového klání si nejlepší čtyři jezdci celoročního žebříčku mezi sebou vystřídali své koně. Z vítězství se nakonec po třech letech radoval Marek Klus… Každý z finalistů sedlal ve finále čtyři koně. Kromě toho ...