Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár čekají dva sportovní večery

Český skokový pohár čekají dva sportovní večery

Sedmé kolo Českého skokového poháru zahájilo na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště již ve čtvrtek ráno a skákalo se až do podvečerních hodin. Ve třech soutěžích rozdělených celkem do pěti skupin bylo k vidění 276 startů. Ještě více jich bude v pátek.

Michaela Hažmuková. Foto: Kateřina Návojová

Michaela Hažmuková. Foto: Kateřina Návojová

To by dle startovních listin mělo startovní čarou v pěti soutěžích proběhnout 281 jezdců a koní. Poslední ze soutěží se navíc uskuteční již za umělého osvětlení a stane se generální zkouškou před sobotní večerní Velkou cenou. Za by měla zahájit ve 20.00 hodin a předcházet jí bude doprovodný program, jehož skladbu pořadatelé do poslední chvíle nechávají jako překvapení.

Vítězkou čtvrteční závěrečné soutěže se stala Michaela Hažmuková. V početné soutěži stupně L* (115 cm) zajela nejrychleji a bezchybně. Jezdkyni se vyplatilo závodit již od první překážky celého kurzu, a jak sama potvrdila, jela s úmyslem dosáhnout na přední příčky. Není také divu, neboť se v sedle dvou koní Hercule vd Caatshoeve a Capriano Z představila právě až v poslední čtvrteční soutěži a další dny již bude skákat vyšší parkury. Chybět nebude ani na startu pátečního večerního parkuru ST* (135 cm), s jinými koňmi pak okusí i sobotní ptýrovskou specialitu v podobě noční Velké ceny Ptýrova.

S rozdílem menším než jedna vteřina si pro druhou příčku ve zmiňované čtvrteční vrcholné soutěži dojela Michaela Hanuščinová v sedle koně Largo 12. Elitní trio pak uzavřel Pavel Macek a Le Ramon.

Čtěte také:  Maher to dokázal! Šampion GCT zvítězil i v pražské Super Grand Prix

První den byly vypsány pouze tři soutěže, vzhledem k velkému zájmu ze strany jezdců a vstřícnému kroku od pořadatelů se však během toho dne radovalo z první příčky hned pět jezdců. Soutěž stupně Z (100 cm) i ZL (110 cm) byly rozděleny na dvě oddělení.  V úvodním parkuru se v oddělení „A“ utkali mladí koně a junioři, druhé oddělení pak bylo otevřené pro ostatní jezdce bez omezení. V obou kategoriích se soutěžilo na limitovaný čas, kterému se neblíže dostal Pavel Vachutka a Casca s rozdílem 0,06 vteřiny. V druhém oddělení byl s odchylkou pouhé setiny vteřiny nejlepší belgický reprezentant Mike Le Pieme na koněm Ascari. Tato soutěž byla zároveň kvalifikací do nedělní finále Equiservis Amateur Tour. Nejinak tomu bylo i v následující soutěži, kde si pro vítězství dojela právě vedoucí jezdkyně amatérského žebříčku Dana Pinkavová. S Lassy2 ovládla druhé oddělení, kde v soutěži s následným rozeskakováním  ujela svým soupeřům téměř o dvě vteřiny. V prvním oddělení byla nejlepší Michaela Brožková s Erato, jejíž čas byl o pár setin horší než v případě druhé vítězky.

Jak již bylo uvedeno, v pátek se bude skákat již více soutěží, a to včetně večerního programu. To se týká soutěže stupně ST* (135 cm), při níž si jezdci letos poprvé na Ptýrově vyzkouší závodit pod umělým osvětlením. Předvíkendový den se uskuteční také další kvalifikace Equiservis Amateur Tour a poprvé je v rámci ptýrovského kola vypsána také uzavřená soutěž pro juniory jako součást seriálu Czech Junior Cup.  Skákat se začne opět již v 8.00 hodin ráno a končit se bude až za tmy. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov Ptýrov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hasiči v Praze zachraňovali koně
Následující: Aleš Opatrný a VDL Fakir se nezúčastní Světových jezdeckých her v Normandii

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...