Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár míří na třetí kolo do Ostravy

Český skokový pohár míří na třetí kolo do Ostravy

Extraligový seriál v parkurovém skákání Český skokový pohár zůstává i na další kolo na moravském území. Po martinickém a olomouckém mítinku se jezdci utkají o kvalifikační body ve dnech 16. – 18. května v areálu ostravského Baníku ve Staré Bělé.

Marek Hentšel nebude chybět na startu Velké ceny Ostravy ani tentokrát. Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Marek Hentšel nebude chybět na startu Velké ceny Ostravy ani tentokrát. Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Závody vyvrcholí tradiční nedělní Velkou cenou, která se letos uskuteční již po padesáté. Právě v nejvyšší soutěži závodů budou jako obvykle jedni z nejlepších domácích jezdců bojovat o body do celoročního seriálu. Jednokolová soutěž s finále se pojede na stupni obtížnosti T*, překážky tak budou dosahovat výšky 145 cm. Na start této Velké ceny se chystají nejen moravské dvojice, neboť svoji účast potvrdili mj. Václav a Jan Studničkovi ze středočeského Jezdeckého centra Zájezd.

Samozřejmě nemůže na startu chybět domácí naděje Marek Hentšel, který vloni zvítězil v pátečním vrcholu na parkuru S** (130 cm) a následně stanul v samotné Velké ceně na stupni vítězů. Stejně jako v roce 2013, i letos se představí v sedle koně Sauron Fitmin a bude se minimálně snažit vyrovnat loňské druhé místo. Ve finále tehdy sice předvedl nejrychlejší čas, ale v základním kole se nevyhnul jednomu shození, které ho nakonec posunulo z prvního na konečné druhé místo. Vítězem se stal Jiří Hruška s Mr. Voxem Agromarket H+B, jenž se i letos pokusí o obhajobu. Jiří Hruška vyhrál Velkou cenu Ostravy i v letech 2012 a 2011, byť to bylo pokaždé s jiným koněm. Před dvěma lety se tak stalo s valachem Espri 2 a o rok dříve s Aristem Z.

Čtěte také:  Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Již výše zmíněný Jan Studnička se také před rokem prosadil mezi nejúspěšnější účastníky, konkrétně dojel s Datasys Anfí na čtvrté příčce. Tu by měl letos sedlat Václav Studnička, naopak Jan se, stejně jako při předchozích kolech, postaví na start s Datasys Artani. Právě Jan Studnička uzavírá po dvou kolech první desítku jezdců v extraligovém žebříčku 2014. Se 7 body ztrácí jeden bod na Radovana Cibereho. S 9 body jsou na společném 7. místě Jiří Hruška a Martin Matějka. Dělená je i 5. pozice, na níž jsou s 10 body Ludvík Jandourek a Daniel Voksa. V elitní čtyřce figurují Denisa Bittnerová (23 b.), Josef Pařenica (19 b.), Aleš Opatrný (15 b.) a Jakub Novotný (12 b.).

Třídenní skokové závody v Ostravě však nejsou pouze o Velké ceně. Pokračovat bude také Equiservis Amateur Tour s nedělním finále na parkuru 110 cm pro neprofesionální jezdce.  Jejich žebříček vede Dana Pinkavová před Liborem Bittnerem a Kristýnou Pajtlovou se Šárkou Křížovou. Tyto dvě dvojice jsou s 20 body aktuálně třetí s odstupem tří bodů na vítězku a dvou bodů na druhého umístěného. Stejně tak v neděli vyvrcholí i juniorská túra s názvem Czech Junior Cup. Do nedělní soutěže s hendikepem 120/125 cm se bude třeba kvalifikovat z páteční či sobotní soutěže. V kategorii 12 až 15 let průběžně vede v bodové tabulce Markéta Miková, byť jen s těsným náskokem. Kategorie 16 až 18 let má ve vedení Hanu Dostálovou, jež má 23 bodů, zatímco druhá Kateřina De Jagerová jich má o čtyři méně.

Čtěte také:  V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019

Od pátku do neděle se uskuteční v Ostravě Staré Bělé celkem 15 soutěží. Každý den by se mělo začínat závodit předběžně v 9 hodin ráno. Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde také poběží v neděli živý přenos veškerého dění na kolbišti. On-line výsledky bude možné sledovat po všechny tři soutěžní dny.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Ostrava - Stará Bělá
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Borová: Velký víkend všestrannosti
Následující: Mezinárodní voltižní závody ve Frenštátu
x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...