Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár míří na třetí kolo do Ostravy

Český skokový pohár míří na třetí kolo do Ostravy

Extraligový seriál v parkurovém skákání Český skokový pohár zůstává i na další kolo na moravském území. Po martinickém a olomouckém mítinku se jezdci utkají o kvalifikační body ve dnech 16. – 18. května v areálu ostravského Baníku ve Staré Bělé.

Marek Hentšel nebude chybět na startu Velké ceny Ostravy ani tentokrát. Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Marek Hentšel nebude chybět na startu Velké ceny Ostravy ani tentokrát. Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Závody vyvrcholí tradiční nedělní Velkou cenou, která se letos uskuteční již po padesáté. Právě v nejvyšší soutěži závodů budou jako obvykle jedni z nejlepších domácích jezdců bojovat o body do celoročního seriálu. Jednokolová soutěž s finále se pojede na stupni obtížnosti T*, překážky tak budou dosahovat výšky 145 cm. Na start této Velké ceny se chystají nejen moravské dvojice, neboť svoji účast potvrdili mj. Václav a Jan Studničkovi ze středočeského Jezdeckého centra Zájezd.

Samozřejmě nemůže na startu chybět domácí naděje Marek Hentšel, který vloni zvítězil v pátečním vrcholu na parkuru S** (130 cm) a následně stanul v samotné Velké ceně na stupni vítězů. Stejně jako v roce 2013, i letos se představí v sedle koně Sauron Fitmin a bude se minimálně snažit vyrovnat loňské druhé místo. Ve finále tehdy sice předvedl nejrychlejší čas, ale v základním kole se nevyhnul jednomu shození, které ho nakonec posunulo z prvního na konečné druhé místo. Vítězem se stal Jiří Hruška s Mr. Voxem Agromarket H+B, jenž se i letos pokusí o obhajobu. Jiří Hruška vyhrál Velkou cenu Ostravy i v letech 2012 a 2011, byť to bylo pokaždé s jiným koněm. Před dvěma lety se tak stalo s valachem Espri 2 a o rok dříve s Aristem Z.

Čtěte také:  ČSP Creditas Velká cena Olomouce pro Aleše Opatrného

Již výše zmíněný Jan Studnička se také před rokem prosadil mezi nejúspěšnější účastníky, konkrétně dojel s Datasys Anfí na čtvrté příčce. Tu by měl letos sedlat Václav Studnička, naopak Jan se, stejně jako při předchozích kolech, postaví na start s Datasys Artani. Právě Jan Studnička uzavírá po dvou kolech první desítku jezdců v extraligovém žebříčku 2014. Se 7 body ztrácí jeden bod na Radovana Cibereho. S 9 body jsou na společném 7. místě Jiří Hruška a Martin Matějka. Dělená je i 5. pozice, na níž jsou s 10 body Ludvík Jandourek a Daniel Voksa. V elitní čtyřce figurují Denisa Bittnerová (23 b.), Josef Pařenica (19 b.), Aleš Opatrný (15 b.) a Jakub Novotný (12 b.).

Třídenní skokové závody v Ostravě však nejsou pouze o Velké ceně. Pokračovat bude také Equiservis Amateur Tour s nedělním finále na parkuru 110 cm pro neprofesionální jezdce.  Jejich žebříček vede Dana Pinkavová před Liborem Bittnerem a Kristýnou Pajtlovou se Šárkou Křížovou. Tyto dvě dvojice jsou s 20 body aktuálně třetí s odstupem tří bodů na vítězku a dvou bodů na druhého umístěného. Stejně tak v neděli vyvrcholí i juniorská túra s názvem Czech Junior Cup. Do nedělní soutěže s hendikepem 120/125 cm se bude třeba kvalifikovat z páteční či sobotní soutěže. V kategorii 12 až 15 let průběžně vede v bodové tabulce Markéta Miková, byť jen s těsným náskokem. Kategorie 16 až 18 let má ve vedení Hanu Dostálovou, jež má 23 bodů, zatímco druhá Kateřina De Jagerová jich má o čtyři méně.

Čtěte také:  Ptýrovský skokový pohár opět pod světly reflektorů

Od pátku do neděle se uskuteční v Ostravě Staré Bělé celkem 15 soutěží. Každý den by se mělo začínat závodit předběžně v 9 hodin ráno. Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde také poběží v neděli živý přenos veškerého dění na kolbišti. On-line výsledky bude možné sledovat po všechny tři soutěžní dny.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Ostrava - Stará Bělá
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Borová: Velký víkend všestrannosti
Následující: Mezinárodní voltižní závody ve Frenštátu
x

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...