Home > Zpravodajství > Český skokový pohár se v roce 2015 rozroste na 12 kol

Český skokový pohár se v roce 2015 rozroste na 12 kol

Asociace Český skokový pohár se při valné hromadě, která se uskutečnila ve čtvrtek 23. října v Brně Veveří, usnesla, že do svých řad přijme nového člena, kterým je olomoucké Equine Sport Centrum. Parkuroví příznivci se tak mohou těšit v roce 2015 na 12 kol!

Finále ČSP bude v sezoně 2015 v Olomouci. Foto: Kateřina Návojová

Finále ČSP bude v sezoně 2015 v Olomouci. Foto: Kateřina Návojová

Není to přitom poprvé, co se tak stane. V rámci Českého skokového poháru proběhl rovný tucet závodů již v roce 2006. Od té doby se však mnohé změnilo. Tak například z dřívějších dvanácti pořadatelů se jich rovná polovina vyměnila a z původních kolbišť zůstaly dokonce jen čtyři, přičemž dvě z nich zažijí příští sezonu obnovenou premiéru. Novinek tak bude při 14. ročníku tohoto českého extraligového seriálu v parkurovém skákání více než dost!

Nejvýraznější změnou se stane již zmíněný vstup jezdeckého areálu Equine Sport Centra v Olomouci Lazcích, a to i přes to, že tamní kolbiště hostilo Český skokový pohár poprvé už v roce 2013 a letos se tam odjely neplánovaně hned tři bodované soutěže do celoročního žebříčku. Pokaždé se však jednalo o náhradní umístění některé z tradičních Velkých cen – jako třeba Brna, nebo Opavy. Právě Brno a Opava ovšem slibují, že rok 2015 bude rokem návratů do domovských areálů ve Veveří a v Kateřinkách. A navíc, po dlouhých letech se na Kolínsko vrátí Velká cena Kolína. Ta by měla proběhnout v reálu resortu Vigvam Němčice. Nyní však již k avizované nejvýraznější změně. Finále Českého skokového poháru 2015 neproběhne v Hořovicích, jak byli skalní příznivci závodu zvyklí z let 2011 – 2014, ale právě v nově přijatém olomouckém Equine Sport Centru. Členové Asociace ČSP se totiž rozhodli, že obnoví tradici střídání finálových kolbišť mezi Čechami a Moravou. Do budoucna se tak předpokládá, že by se měla v organizaci finále střídat Olomouc s Hořovicemi.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Ostatní pořadatelé si zpravidla budou držet své obvyklé termíny jednotlivých kol. Začne se tak v druhé polovině dubna v Martinicích na Příbramsku, pokračovat se bude začátkem května v Brně, následovat bude o dva týdny později padesátá Velká cena Ostravy a třetí květnovou zastávkou se stanou uvedené Němčice s Velkou cenou Kolína. První červnový víkend je naplánována Velká cena Litomyšle na kolbišti v Suché a úvodní polovinu sezony uzavře 21. června Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm.

Na Moravě se bude pokračovat i po měsíční pauze vyhrazené pro republikové šampionáty předposlední červencový týden Velkou cenou Opavy. Přelom prázdninových měsíců pak bude ve znamení druhého ročníku Velké ceny Zduchovic. Velmi atraktivní podívanou nabídne v sobotu 15. srpna Farma Ptýrov u Mnichova Hradiště, kde po zdárném průběhu letošní noční Velké ceny budou pořadatelé v započaté tradici pokračovat. Novinkou ovšem je rozhodnutí, že sobota bude skutečným vrcholem celých závodů a v neděli se již v areálu závodit neplánuje. Konec srpna je neodmyslitelně spjat s Velkou cenou Plzně a po ní se Český skokový pohár přesune jen o pár desítek kilometrů východním směrem. Dva týdny poté se totiž bude konat Velká cena Hořovic a za dalších 14 dní se již všichni budou těšit do Olomouce na poslední kvalifikaci a zároveň na velké finále pro nejlepší čtveřici jezdců, kteří si mezi sebou opět vystřídají své koňské svěřence, aby se rozhodlo o absolutním vítězi.

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen

Čtrnácté pokračování Českého skokového poháru přinese i některé další změny. Pořadatelé budou mj. pokrčovat ve zkvalitňování zázemí pro jezdce, diváky i partnery a jedním z hlavních cílů je posun výše ve sportovní úrovni. Dojít by tak mělo na tzv. dvouhvězdičkové Velké ceny s výškou překážek 150 centimetrů. V takových případech by měly být lákadlem i vyšší finanční dotace soutěží a tudíž mnohem více atraktivní startovní pole. Nepochybně budou pokračovat taktéž rámcové seriálové soutěže – Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cup podporovaný Českou jezdeckou federací.

Vedle kvalitní sportovní podívané pořadatelé slibují další zlepšování doprovodných aktivit pro návštěvníky. „Chceme, aby se při závodech Českého skokového poháru cítili u nás dobře nejen jezdci a koně, ale také diváci z řad odborné i laické veřejnosti. Vedle stále se rozrůstající skupiny skalních příznivců jezdeckého sportu se chceme nadále soustředit na to, aby Český skokový pohár byl vítanou víkendovou aktivitou pro celé rodiny s dětmi. V neposlední řadě by měla mít stále vzestupnou tendenci společenská úroveň sektoru pro VIP hosty a naše partnery. Skutečnost, že většina z těch stávajících nám již potvrdila zájem o spolupráci v příštím roce, je pro nás velmi pozitivním signálem. Budeme se samozřejmě snažit, aby tento příznivý trend pokračoval a do seriálu vstupovali další noví sponzoři,“ konstatoval prezident Asociace Český skokový pohár – Jiří Skřivan. Veškeré aktuality o přípravách příštího ročníku můžete sledovat průběžně na www.ceskyskokovypohar.cz.

Čtěte také:  V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

Termínová listina ČSP 2015:

 1. – 19. 4. Velká cena Martinic
 2. – 3. 5. Velká cena Brna
 3. – 17. 5. Velká cena Ostravy
 4. – 24. 5. Velká cena Kolína – Němčice
 5. – 7. 6. Velká cena Litomyšle
 6. – 21. 6. Velká cena Frenštátu
 7. – 26. 7. Velká cena Opavy
 8. 7. – 2. 8. Velká cena Zduchovic
 9. – 15. 8. Velká cena Ptýrova (sobota)
 10. – 30. 8. Velká cena Plzně
 11. – 13. 9. Velká cena Hořovic
 12. – 27. 9. Velká cena Olomouce + FINÁLE
Český skokový pohár
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Překážka není pro klusáka problém
Následující: Všestrannost stojí u startu i cíle pardubické sezony

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...