Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár se vrací po třech letech do Brna

Český skokový pohár se vrací po třech letech do Brna

Český skokový pohár se i v roce 2015 přesouvá po úvodním kole v Martinicích u Příbrami na moravské kolbiště. Tentokrát se ovšem nejlepší skokoví jezdci a koně vrací po třech letech na brněnské závodiště v ulici Veveří.

Český skokový pohár se vrací do Brna. Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Český skokový pohár se vrací do Brna. Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Členové TJ Moravanu Brno a Jezdecké školy Smékal v čele s hlavním organizátorem Robertem Smékalem vše připravili, aby se tam ve dnech 1. – 3. května mohla tato domácí extraliga parkurového sportu uskutečnit. Areál prošel rozsáhlými úpravami, které uvítají nejen přímí účastníci, ale i diváci. „Zájem o účast v brněnském kole Českého skokového poháru byl mezi jezdci velký, a mnohé jistě překvapil poměrně brzký termín uzávěrky přihlášek i skutečnost, že kapacita pro ustájení koní byla s velkým předstihem zcela zaplněna. Množství startů u nás nebude tak vysoký, jako bývá v některých jiných jezdeckých centrech, ale to ani nebylo záměrem, jelikož náš areál v centru Brna kapacitně nedisponuje zázemím pro uskutečnění několika stovek startů za den,“ vysvětlil Robert Smékal. Diváci se tak mohou těšit na soutěže s maximálně 50 účastníky.

Od pátku do neděle se bude bojovat celkem ve 14 soutěžích. Chybět samozřejmě nemohou seriály neodmyslitelně spjaté s Českým skokovým pohárem, kterými jsou Amateur Tour pro neprofesionální jezdce a Czech Junior Cup pro jezdce do 18 let. V obou případech je na programu první kvalifikace v pátek, druhá pak v sobotu. Neděle je, s výjimkou zahajovacího skákání, vyhrazena pro finálová klání. Do toho amatérského parkuru stupně ZL (110 cm) se kvalifikuje nejlepších 25 účastníků. Junioři budou soutěžit dle věkových kategorií na parkuru s hendikepem 120/125 centimetrů. V rámci brněnského doprovodného programu bude zařazena také tradiční a velmi oblíbená show „Kůň a auto“, která proběhne těsně před vrcholem celých závodů – Velkou cenou Brna. Na vítěze této kombinované soutěže, jejímž cílem je především pobavit návštěvníky, čeká finanční prémie 10 tisíc korun.

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

Samotná Velká cena se pojede na stupni T*, kdy překážky dosahují 145 centimetrů. Deset nejlepších dvojic ze základního kola pak postoupí do finále, v němž se rozhodne o vítězi. O obhajobu prvenství se pokusí vítěz první kvalifikace v Martinicích Vladimír Tretera s Quentinem 6. Chybět nebude se svými dvěma koňskými svěřenci ani třetí a čtvrtý umístěný z Martinic Josef Pařenica, který byl jedním ze čtyř finalistů Českého skokového poháru 2014. Vedle dalšího účastníka loňského finále Jiřího Skřivana se Zemblou se dostaví i absolutní vítěz Marek Klus. „Určitě dorazím, ale ještě musím dořešit ustájení a podle toho i složení koní,“ prozradil jezdec, který byl právě jedním z těch, kteří nečekali, že bude kapacita pro účastníky tak dlouho dopředu obsazena. „Už se do Brna moc těším, zatím jsem tam startoval jen při soutěžích Kritéria mladých koní, ale při Velké ceně to bude jistě úplně jiná atmosféra,“ dodal Marek Klus. Z dalších předních českých jezdců figurují na startovní listině Jaroslav Jindra, Jiří Luža, Jan Štětina, Denisa Bittnerová nebo Rudolf Doležal. Podrobné informace, vč. předběžných startovních listin, naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude také možné v neděli sledovat veškeré dění na závodním kolbišti živě prostřednictvím on-line přenosu.

Amateur Tour Brno Český skokový pohár Czech Junior Cup skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V. den metropolitní sezóny: 67. Jarní cena klisen ALAVIS
Následující: Exkurze do ZH Písek

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...