Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár vstupuje do třinácté sezony

Český skokový pohár vstupuje do třinácté sezony

Extraligový seriál v parkurovém skákání pod názvem Český skokový pohár čeká v roce 2014 již třináctý ročník, který startuje již 23. dubna v Martinicích. Přináší s sebou několik drobných úprav v pravidlech hlavní túry i dvou rámcových seriálu pro juniory a amatérské jezdce. Nově se také letos uskuteční jedno z kvalifikačních kol ve středočeských Zduchovicích.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Jako první budou jezdci sbírat body v Martinicích, které se staly v poslední době tradičním úvodním místem. Následovat budou dvě moravská kola, a to konkrétně v Olomouci s Velkou cenu Brna, a poté v Ostravě. Velká cena Kolína se letos uskuteční opět v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kam se jezdci podívají nejen koncem května, ale také v polovině srpna na Velkou cenu Ptýrova. Mezitím proběhne Velká cena Litomyšle, Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm a také Velká cena Zduchovic. Tam se kvalifikační závod Českého skokového poháru pojede vůbec poprvé, a to po odstoupení strakonických pořadatelů. Areál má však bohaté zkušenosti s organizací velkých jezdeckých akcí – např. s mezinárodními skokovými závody, ale také s finále Kritérií mladých koní ve skocích a v drezuře. V závěru srpna se uskuteční Český skokový pohár v Plzni a netradičně před zářijovým finále proběhne ještě opavská Velká cena. K posunu z tradičního červnového data došlo kvůli výměně povrchu na doposud travnatém kolbišti.

Novinkou Českého skokového poháru je pro rok 2014 rozšíření bodové tabulky o kategorii soutěží „T***“ (155 cm). Na této, při národních závodech dříve neježděné, úrovni jezdec získá hned 21 bodů. To je o tři více, než na co dosáhne vítěz parkuru „T**“, tedy s výškou překážek 150 cm. Nejnižší možná úroveň soutěží v rámci Českého skokového poháru je „T*“ (145 cm), kde vítěz obdrží 15 bodů. Závěrečné kvalifikační kolo je bodově zvýhodněno, a to pěti bonusovými body pro každého bodujícího jezdce. Koná se den před finále během pětidenních závodů ve středočeských Hořovicích. Jejich termín byl stanoven na 24. až 28. září. Finálová soutěž Českého skokového poháru proběhne dle systému mistrovství světa pro nejlepší čtyři jezdce se střídáním koní. Do finále postoupí jezdci s nejvyšším počtem získaných bodů ze šesti kvalifikačních soutěží.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

V rámci seriálu však nebudou jezdci závodit jen na vrcholné úrovni. Opět jsou vypsány rámcové seriály Czech Junior Cup a Equiservis Amateur Tour. Junioři do 18 let budou soutěžit v uzavřených soutěžích a oproti předchozím rokům dojde ke změně hodnocení. Jezdci budou sbírat body do celoročního žebříčku z nedělní dílčí finálové soutěže. Závodit budou na parkurech L* – ST*, a to vždy alespoň jednou v soutěži s rozeskakováním či finále a 1x na styl jezdce či dvojice. I v roce 2014 zůstává rozdělení na jezdce kategorie A (12 – 15 let) a kategorie B (16 – 18 let). Do finále postoupí z každého oddělení 20 nejlepších jezdců z kvalifikací.

V Equiservis Amateur Tour se pravidla hodnocení nemění a jezdci nad 18 let, kteří nepřekonali parkur „S“ a vyšší budou soutěžit na parkurech do 120 cm či L**. Opět budou na všech kolech probíhat finálové soutěže na parkuru ZL s jedním rozeskakováním. Ve finále v Hořovicích odstartuje 20 nejlépe bodujících jezdců. Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Autor: ČSP

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dostihovou sezónu v sobotu zahájí evropská šlechta
Následující: Obhájí opět Jiří Hruška Velkou cenu Martinic při ČSP?
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...