Home > Zpravodajství > domácí sport > Český skokový pohár zažil úspěšnou sezonu 2016

Český skokový pohár zažil úspěšnou sezonu 2016

Patnáctou sezonu má za sebou extraligový parkurový seriál Český skokový pohár. Letošní ročník čítal celkem dvanáct mítinků, a zájem o účast byl mezi jezdci tradičně obrovský. Díky tomu mohli pořadatelé opět podpořit dobrou věc…

Asociace Český skokový pohár spolupracuje již několik let s Českým národním registrem kostní dřeně a Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Takže i letos odevzdali pořadatelé ve prospěch těchto institucí deset korun z každého startu, který se uskutečnil během všech soutěží.

Český skokový pohár přinesl v roce 2016 celkem dvanáct mítinků, jelo se tedy dvanáct Velkých cen, vedle toho také kvalifikační kola Amateur Tour, Czech Junior Cupu a premiérového seriálu U25, ale také nespočet rámcových soutěží. Celkem se uskutečnilo 8.577 startů. Jednoduchou matematikou se dopočítáme i konečné částky, kterou tak pořadatelé a členové AČSP získali ve prospěch tohoto užitečného projektu. Je to 85.770,- Kč, v průměru se tak v každém kole vybralo více než 7.000,- Kč!

Sezonu odstartovala dubnová Velká cena Martinic, v níž zvítězil Marek Klus, kterému se letos podařilo vybojovat hattrick. Vyhrál ještě v srpnu noční Velkou cenu v Ptýrově a Velkou cenu Frenštátu pod Radhoštěm v září. Ze dvou vítězství v hlavní túře se radoval Jiří Luža. Poprvé nenašel přemožitele začátkem června v Litomyšli, o tři měsíce později zvítězil v Plzni.

Do seznamu vítězů Velkých cen se zapsali ještě Jan Štětina v Brně, Zuzana Brátová, která vyhrála na domácím kolbišti Baníku Ostrava, nebo Vladimír Tretera, jenž si připsal nejvyšší bodový příděl v Němčicích při Velké ceně Kolína. V Opavě si pro první místo dojel slovenský účastník Igor Šulek, dlouhodobě nejlepší český reprezentant Aleš Opatrný získal trofej z Velké ceny Zduchovic a předposlední kolo v Hořovicích vyhrál Sergej Motygin.

Důležitou roli sehrál výsledek Velké ceny Olomouce. Ta se jela den před velkým finále pro čtyři nejlépe postavené jezdce v bodování, tedy v sobotu 24. září. Zvítězil v ní Rudolf Doležal, který do té doby neměl postup do nejlepší „čtyřky“ jistý. Tímto do TOP4 proklouzl a nakonec zvládl nejlépe i atraktivní finálový formát čtyř parkurů se střídáním koní všech finalistů a po roce obhájil první místo v Českém skokovém poháru. Další místa obsadili Jiří Hruška, Ladislav Arient a Marek Klus, který do finále vstupoval po vydařené sezoně jako lídr žebříčku. Marek Klus je také jezdce, který se nejčastěji v celém ročníku objevil na stupních vítězů, a to pětkrát.

Zástupci organizačního týmu děkují všem jezdcům, partnerům, návštěvníkům i dalším příznivcům Českého skokového poháru za podporu a trvající přízeň tomuto seriálu! Členové Asociace Český skokový pohár krátce po skončení patnácté sezony již pracují na přípravě ročníku 2017. Probíhají jednání o termínech konání Velkých cen, které budou zveřejněny v nejbližším možném termínu. Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Parkur skoky
Předchozí: U Bánova se střetl autobus s koněm, ten nehodu nepřežil
Následující: Kalendář s divokými koňmi pomůže záchraně velkých kopytníků

Kellnerová znovu vylepšila své umístění v Global Champions Tour

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová pokračuje v Global Champions Tour ve výtečných výkonech. Na mítinku v Londýně se minulý víkend opět probojovala do Grand Prix a znovu posunula svůj nejlepší výsledek v prestižní světové sérii, když v sedle Classica skončila na 14. příčce. Navíc pomohla celku Berlin Lions v týmové Global Champions League ke třetímu místu, ...