Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Čeští jezdci míří v květnu na mezinárodní závody v 5 disciplínách

Čeští jezdci míří v květnu na mezinárodní závody v 5 disciplínách

Jezdci z České republiky se během května plánují zúčastnit celkem 22 mezinárodních závodů v 5 disciplínách zastřešených ČJF. Nejvíce zastoupenou disciplínou budou jako obvykle skoky.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Parkuroví jezdci jsou přihlášeni na 15 mezinárodních závodů probíhajících v květnu. Mezi oficiální reprezentační výjezdy patří CSIO4* Linz, kterého se chystá zúčastnit v termínu 5. – 8.5. Aleš Opatrný s Acovarem a Quintou. Česká jezdecká federace bude mít své zástupce také na závodech CSIOJYCh Lamprechtshausen 12. – 16.5., z dětí nás budou reprezentovat Anna Lani Novak, Kateřina Svěráková a Tereza Svobodová, juniorské družstvo se bude skládat z Kateřiny de Jagerové, Václava Nágra, Sofie Najmanové a z mladých jezdců se zúčastní Alexandr Baraldi. Na závodech CSIO3*-W 12. – 15.5. v Celje se budou prezentovat Aleš Opatrný s Acovarem a Quintou a Kamil Papoušek s koňmi Adelgraaf, Centisimo a Flying. Juniorské družstvo se chystá také na CSIOJCh Ciekocinko v termínu 24. – 29.5., skládat se bude z Kristýny Hofmeisterové, Terezy Markuskové, Sofie Najmanové a Michaely Rodové. V soutěžích dětí bude startovat také Tereza Jakubcová.

Drezurní jezdci se chystají v květnu na troje mezinárodní závody. V době 5. – 8.5. se Tereza Hábová zúčastní s Jamesem Bondem CDI1* München. Největší účast českých jezdců na mezinárodních drezurních závodech v květnu je plánována na CDI3* Šamorín v termínu 19. – 22.5., kterých se zúčastní Tereza Hábová s Jamesem Bondem, Adéla Neumannová s Babylonem van Lange Weeren, Fabrizio Sigismondi s Trevisem a Hana Vašáryová s La Fleurette a Rock For It. Na závodech CDI3*/CDIYH Lipica se bude prezentovat Hana Vašáryová se třemi koňmi.

Z dalších disciplín se budou čeští jezdci účastnit závodů ve spřežení, soutěží CAI2*-H1 Viechtwang v termínu 4. – 8.5. nás bude reprezentovat Jiří Kříž s koněm Grippen. Vytrvalostní jezdkyně Lucie Kubíková s koněm Matyas pojede na CEI2* Kilkis 6. – 7.5. Na voltižích závodech CVI Moorsele 6. – 8.5. nás budou reprezentovat Jana Bartoňková, Tereza Viktorínová a Barbora Obluková, které budou startovat v soutěžích jednotlivců. Dalším výjezdem voltižních jezdců je CVI  Masterclass Wiesbaden 13. – 16.5. s účastí Lukáše Kloudy a Jany Bartoňkové.

Zdroj: Tisková zpráva ČJF

ČJF drezura Parkur skoky Voltiž Vytrvalost
Předchozí: Zahajovací dostihový den: Talenty ozdobí premiéru
Následující: III. den metropolitní sezóny: 68. Nikon Jarní cena klisen

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...