Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Čeští jezdci míří v listopadu hojně do zahraničí

Čeští jezdci míří v listopadu hojně do zahraničí

Zatímco na českém území se během listopadu uskuteční jediná důležitější akce, kterou je finále Pony ligy 2015 v Herouticích, čeští reprezentanti budou aktivní na závodech v zahraničí. Jen ve skocích je na začátku měsíce hlášeno přes 10 výjezdů.

Ondřej Zvára a Cento Lano se chystají na finále Global Champions Tour v Doze. Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Ondřej Zvára a Cento Lano se chystají na finále Global Champions Tour v Doze. Ilustrační foto: Kateřina Návojová

Hlavní skokovou událostí měsíce listopadu je bezesporu účast českého jezdce Ondřeje Zváry na finále Global Champions Tour v Doze. Na CSI5* se tento jezdec představí ve dnech 12. – 14. listopadu. Na větší závody se chystá také Zuzana Zelinková, a to do Liege, kde se ve dnech 8. – 11. listopadu koná CSI4*/CSIYH. Zuzana Zelinková dále nebude chybět od 30. října – 1. listopadu na CSI3* Maastricht a při Světovém poháru CSI2*-W v Budapešti bude 27. až 29. listopadu bojovat společně i s dalším pravidelným reprezentantem Alešem Opatrným. Početnější výjezdy jsou pak hlášeny na CSI úrovně jedné a dvou hvězd, a to do Lince, Ebreichsdorfu či Kreuthu. Při Světovém poháru ve Veroně se v rámci nižších soutěží při CSI2* představí Ivana Hronová.

Další tři disciplíny mají hlášené po jednom mezinárodním startu v rámci listopadu. Důležitým výjezdem bude CIC v Ravenně ve dnech 12. – 15. listopadu, kde se Jaroslav Hatla představí po odmlce opět s Fernet Af Kreffe a budou pokračovat ve sbírání olympijských bodů. Společně jsou nahlášeni do CCI3*. Do Itálie se chystá také Petr Veselovský, který s Velesem nastoupí do CIC3*. Kvalitní zastoupení budeme mít také na CDI Zakrzow. Na startu totiž nebude chybět několik letošních zlatých medailistů z mistrovství České republiky. Při CDI3*-W se představí Tereza Hábová a James Bond (zlato v seniorech), Barbora Dvorníková (zlato v mladých jezdcích), Adéla Neumannová (stříbrno v seniorech) a Fabrizio Sigismondi. Při CDIJ doplní tuto ekipu letos stříbrná mezi mladšími juniory Aneta Havlíčková a zlatá Tereza Čechurová, která patří mezi starší juniory. Ve vytrvalosti jsou nahlášeni na CEI do Pontchateau ve Francii Alena Bumbová a Petr Jadlovský.

Čtěte také:  Záchrana tonoucího koně se šťastným koncem

V České republice se během listopadu koná pouze jeden důležitý závod, a to finále Pony ligy 2015. V průběhu listopadu se uskuteční ještě poslední kvalifikační kolo seriálové soutěže a o celkové vítězství svedou jezdci boj ve dnech 21. – 22. listopadu. Pro jezdce do věku 16 let nebude chybět atraktivní finále pro elitní čtveřici, kde si účastníci mezi sebou vymění své pony. Více informací najdete na adrese www.ponyliga.cz nebo www.cjf.cz.

ČJF drezura Parkur pony Pony liga skoky všestrannost Vytrvalost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jezdeckou sezonu na pardubickém závodišti zakončí pouze všestrannost
Následující: Poslední letošní prohlídky hřebčína ve Slatiňanech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na galavečer ČJF 2019 zahájen

V pátek 26. října od 12.00 hodin byl zahájen předprodej vstupenek na galavečer České jezdecké federace spojený s oceněním nejlepších jezdců a koní roku 2018 ve všech disciplínách pod hlavičkou ČJF. Uskuteční se v sobotu 26. Ledna 2019 v Praze. Dějištěm galavečera České jezdecké federace se již tradičně stane Národní ...