Home > Zpravodajství > informujeme vás > Čeští jezdci vstupují do mistrovství Evropy v Cáchách

Čeští jezdci vstupují do mistrovství Evropy v Cáchách

Vyhlášený německý jezdecký areál v Cáchách hostí v letošním roce evropský šampionát hned v pěti disciplínách. Jezdecký svátek začal již 11. srpna a medaile v drezuře a reiningu jsou rozdané. Češi však na scénu teprve přicházejí od středy 19. srpna.

Zuzana Zelinková s Calerim II si včera vyzkoušeli kolbiště. Foto: Martin Ohneiser

Zuzana Zelinková s Calerim II si včera vyzkoušeli kolbiště. Foto: Martin Ohnheiser

Mistrovství Evropy trvá do neděle 23. srpna a Česká republika má své zastoupení v disciplínách, které přijdou na řadu až v druhé polovině šampionátu. Naši drezurní a reiningoví jezdci totiž na šampionátu chyběli.

Česká jezdecká federace vyslala do Cách tříčlenné skokové družstvo ve složení Emma Augier de Moussac (Charly Brown), Zuzana Zelinková (Caleri-II) a Ondřej Zvára, který má dva kvalifikované koně – Carmen Arcus a Cento Lana. Mistrovskou soutěž ovšem bude absolvovat jen s Cento Lanem a s Carmen Arcus se představí v rámcových soutěžích. Středa 19. srpna přinese první ostrý parkur, který je započítáván jako kvalifikace jednotlivců i družstev, a její začátek je naplánovaný na 14. hodinu. Ve čtvrtek 20. srpna proběhne od 13.45 první kolo týmové soutěže, zároveň započítávané jako individuální kvalifikace. Druhé kolo je na pořadu v pátek od 17.00 hodin a po něm budou skokanům rozdány první medaile v družstvech. Po sobotní pauze, která je vzhledem k vysoké náročnosti programu mistrovství Evropy nutná, přijde v neděli 23. srpna finále jednotlivců pro 25 nejlepších dvojic vzešlých z kvalifikací. Zlato ze soutěže jednotlivců obhajuje Francouz Roger Yves Bost, týmové vítězství hájí Britové. Ve velmi silných sestavách však nastoupí také družstva Nizozemí, Francie a domácího Německa, které může z atmosféry s desetitisíci diváky vytěžit nejvíce.

Čtěte také:  Lucie Strnadlová vyhrála ve Frenštátu a má reálnou šanci na finále ČSP

Ve středu také startuje soutěž čtyřspřeží. I v této disciplíně má ČJF ve startovních listinách družstvo, byť jen dvoučlenné. Národní barvy budou hájit Jiří Nesvačil senior a jeho syn Radek Nesvačil. Do dvou dnů, středy 19. a čtvrtka 20. srpna vždy od 10.00 hodin, je rozložena drezurní zkouška. V pátek pokračuje soutěž jízdou mezi kužely, aby mohla v sobotu 22. srpna vyvrcholit maratonem. Do role favoritů jsou pasování Nizozemci, jejichž tým tvoří pouze špičky světového vozatajství, a kteří hájí prvenství jak v jednotlivcích, tak v družstvech. Na zlato však budou jistě útočit také domácí Němci a Maďaři, kteří jsou historicky nejúspěšnějším národem v rámci evropských šampionátů.

Nejlepší voltižéři starého kontinentu zahájí své soutěže ve čtvrtek povinnými sestavami (ženy od 14.00, muži od 16.00 hodin). Kategorie jednotlivců žen a mužů budou nejvíce sledované českými fanoušky. Reprezentuje nás v nich Weronika Schönvaldová, Lukáš Klouda, Josef Zelinka a Marek Hablovič. Naopak ve skupinách ani v Pas de Deux zastoupení nemáme. O den později absolvují ženy i muži volné sestavy a třetí technická část je čeká v sobotu 22. srpna. Všichni voltižní příznivci z České republiky doufají, že naše mužská želízka v ohni bude možné vidět i ve finále 22. srpna od 16.45 hodin. Ženy zakončují své působení v Cáchách finálovými sestavami v neděli 23. srpna.

Kompletní informace, časové plány a přehledy startujících najdete na adrese www.aachen2015.de.

Aachen Cáchy Caleri II Mistrovství evropy Parkur skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jubilejní 50. finále Zlaté podkovy startuje již v pátek
Následující: Třetí kvalifikační pokračování: většina jde pro handicap, čtvrtina pro kvalifikaci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...