Home > Zpravodajství > informujeme vás > Chladnokrevný boj o titul Nejkrásnější kůň ČR

Chladnokrevný boj o titul Nejkrásnější kůň ČR

Již třetí divizi koní vám představuje anketa Nejkrásnější kůň ČR 2016. Nyní jsou na řadě chladnokrevná plemena využívaná v zemědělství i agroturistice. O titul Nejkrásnější kůň se utkají tři plemeníci a jedna klisna. Zastoupena jsou plemena tradičně česká ale i zdomácnělá: českomoravský belgik, norik, slezský norik a irský cob. Kterého krasavce si vyberete do finále? Hlasování probíhá celý týden 18. – 24. 7.

ČESKOMORAVSKÝ BELGIK 1699 Agy

ČMB

Hřebec, bělouš, narozen 9. 4. 2009

Otec: 2881 Agar Matka: 56/302 Tereza

Chovatel: Souček Vlastimil st., 588 13 Polná

Majitel: Zemský hřebčinec s.p.o., 763 62 Tlumačov

Stanice: Jihlava-Kosov, 586 01 Jihlava

Sedmiletý hřebec nevšední barvy, pro plemeno Českomoravský belgik, 1699 Agy se narodil na Vysočině v Polné u pana Vlastimila Součka staršího. Původem po 2881 Agar z 56/302 Tereza po 2392 Bosbar. Nyní je v majetku Zemského hřebčince Tlumačov. Od roku 2011 působí jako plemeník pro přirozenou plemenitbu. V chovu je zařazen též do programu uchování genetických zdrojů pro národní plemeno českomoravský belgik. Letos první rokem působí na stanici v Jihlavě u pana Josefa Anderleho.

IRSKÝ COB Conrad SD Farm

Irský cob

Hřebec, Pink blegdon, narozen 2012

Otec: SD Flash Harry

Matka: SD Connie

Zapsán v české i holandské PK

Chovatel: SD Farm Velká Británie

Majitel: Ivana Tomková

Conrad SD Farm je čtyřletý hřebec Irského coba importovaný k nám do republiky z Francie. Pochází však z Anglie z jedné z největších farem s dlouhou tradicí chovu tohoto plemene. Jedinci z této farmy se vyznačují výborným vzhledem i povahou. Do stáje přijel jako „divoký mustang“ (tato přezdívka mu už zůstala) a proto jeho první cesta vedla na Moravu za Zuzanou Prokopovou na Ranč Loučka, trenérkou přirozené komunikace. Tento krásný kus Moravy se mu stal druhým domovem, kde postupně získával důvěru k lidem. Povedlo se jej během krátké doby dostat ze zcela plachého koně, na vysokou úroveň výcviku ve volnosti, což svědčí o jeho vynikajícím charakteru a aktivní spolupráci s člověkem. Po svém otci zdědil barvu a krásnou stavbu těla. Povahou je hřebec gentleman jak k lidem, tak hlavně ke kobylkám. Bezproblémový dobrák s temperamentem a chutí k práci i k lumpárnám.

Čtěte také:  Požár stodoly na Novojičínsku se škodou téměř za milion

NORIK 1705 Šumík

Norik

Hřebec, ryzák, narozen 20. 5. 2009

Otec: 684 Šum po 282 Schachen

Matka: 18/288 Kristýna po 2369 Nugur

Chovatel: David Josef, 373 48 Dívčice

Majitel: Zemský hřebčinec Písek s.p.o., 397 01 Písek

Sedmiletý plemenný hřebec 1705 Šumík z 18/288 Kristýna po 2369 Nugur po hřebci 684 Šum po 282 Schachen patří do linie Amor T z rodiny Nero 132 Diamant. Má 88,3 % norické krve. Jeho potomkem je mimo jiné plemeník ZH Písek 2203 Šimon. V chovu je také jeho dcera Háša. Nyní Šumík stojí již čtvrtým

rokem na Stanici hřebců Zdeslav na Klatovsku a každý rok zde připustil osm klisen. Hřebec je dobře krmitelný a rád spolupracuje nejen ve stáji ale také s kočím.

SLEZSKÝ NORIK 67/875 Švarná

Slezský norik

Klisna, ryzka, narozena 15. 5. 2013

Otec: 1443 Negir

Matka: 72/208 Nula

Chovatel: Vítkovská zemědělská s.r.o. majitel: Vítkovská zemědělská s.r.o.

Tříletá ryzka 67/875 Švárná letos absolvovala výkonnostní zkoušky na Klokočově 2. 6. 2016 a to s výsledkem 8,74 bodů. Tento výsledek ji zařadil na první místo ze všech 24 koní, kteří zkoušky absolvovali. Na svodu klisen byla hodnocena známkou 8,5. Nyní je ve svém rodišti Vítkovská zemědělská s.r.o. aktivně využívána v agroturistice jak pod sedlem, tak v zápřeži. V letošním roce již absolvovala také kvalifikaci na MČR v kombinované soutěži chladnokrevných koní a to jak ve dvojspřeží tak v jednospřeží. Díky svým pracovním a charakterovým vlastnostem je velkým příslibem do budoucna.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Svůj hlas můžete udělit na www.nekuncr.cz do neděle 24. 7.

Chladnokrevník divize C Nejkrásnější kůň
Předchozí: MISTROVSTVÍ ČR VE VŠESTRANNOSTI: Nad military převzal patronát ministr obrany
Následující: Nedělní dostihy opět s dvěma vrcholy: klasickým Oaks a Lázeňskou mílí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...