Home > Zpravodajství > domácí sport > CSI Olomouc: Grand Prix pro Federica Ciriesiho a Calidu 46 z Itálie

CSI Olomouc: Grand Prix pro Federica Ciriesiho a Calidu 46 z Itálie

V neděli vyvrcholili v areálu ESC Olomouc mezinárodní závody v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“. Na programu byly oproti předchozím dnům pouze tři soutěže.

Vítěz hlavní soutěže - Federico Ciriesi a Calida 46. Foto: Tomáš Holcbecher

Vítěz hlavní soutěže – Federico Ciriesi a Calida 46. Foto: Tomáš Holcbecher, archiv ESC Olomouc

Dopolední soutěží byla soutěž č.9 Gold Tour 145cm with jump off, do které nastoupilo 44 dvojic. Rozeskakování, do kterého postoupilo 12 dvojic, jednoznačně opanoval náš Jiří Hruška. S Aristem Z zvítězil a s Mr Voxem obsadil druhou příčku. Třetí příčku vybojovala Maja Rodomská a Calimera 36 z Polska před Jiřím Papouškem a Lissou.

Hlavní soutěží celých závodů byla soutěž č.12 Diamond Tour – World Cup160cm with jump off. Na start se postavilo 40 dvojic, mezi kterými nechyběli ani čeští jezdci. Nejlépe se umístila Zuzana Zelinková s Calerim II, kteří skončili na 13. místě. Do rozeskakování se probojovali tři jezdci – dva z Německa a jeden z Itálie. O téměř 2,5 vteřiny zvítězil italský jezdec Federico Ciriesi a Calida 46 před Janem Sprehem s Burberry 9. Nejrychlejší čas rozeskakování zajel Maximilian Schmid s Quabs, který ale jednou chyboval a skončil tak na třetím místě.

O závěrečnou tečku za čtyřdenními závody se postarala soutěž č.6 Silver Tour 135cm with jump off. Z 36 dvojic na startu základního kola se do rozeskakování probojovaly pouze 3 dvojice. Nechyběl mezi nimi ani český jezdec Vladimír Tretera a Quentin, který i přes jednu chybu zvítězil před slovenskými jezdci Igorem Šulkem s Raptorem, resp. Janem Cigánem a Queres.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Předchozí: V rámcovém programu Zlatého poháru se prosazovaly ženy
Následující: Nejkrásnější kůň: Chladnokrevná nabídka – pro každého něco

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...