Home > Zpravodajství > domácí sport > CSI Olomouc: Grand Prix pro Federica Ciriesiho a Calidu 46 z Itálie

CSI Olomouc: Grand Prix pro Federica Ciriesiho a Calidu 46 z Itálie

V neděli vyvrcholili v areálu ESC Olomouc mezinárodní závody v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“. Na programu byly oproti předchozím dnům pouze tři soutěže.

Vítěz hlavní soutěže - Federico Ciriesi a Calida 46. Foto: Tomáš Holcbecher

Vítěz hlavní soutěže – Federico Ciriesi a Calida 46. Foto: Tomáš Holcbecher, archiv ESC Olomouc

Dopolední soutěží byla soutěž č.9 Gold Tour 145cm with jump off, do které nastoupilo 44 dvojic. Rozeskakování, do kterého postoupilo 12 dvojic, jednoznačně opanoval náš Jiří Hruška. S Aristem Z zvítězil a s Mr Voxem obsadil druhou příčku. Třetí příčku vybojovala Maja Rodomská a Calimera 36 z Polska před Jiřím Papouškem a Lissou.

Hlavní soutěží celých závodů byla soutěž č.12 Diamond Tour – World Cup160cm with jump off. Na start se postavilo 40 dvojic, mezi kterými nechyběli ani čeští jezdci. Nejlépe se umístila Zuzana Zelinková s Calerim II, kteří skončili na 13. místě. Do rozeskakování se probojovali tři jezdci – dva z Německa a jeden z Itálie. O téměř 2,5 vteřiny zvítězil italský jezdec Federico Ciriesi a Calida 46 před Janem Sprehem s Burberry 9. Nejrychlejší čas rozeskakování zajel Maximilian Schmid s Quabs, který ale jednou chyboval a skončil tak na třetím místě.

O závěrečnou tečku za čtyřdenními závody se postarala soutěž č.6 Silver Tour 135cm with jump off. Z 36 dvojic na startu základního kola se do rozeskakování probojovaly pouze 3 dvojice. Nechyběl mezi nimi ani český jezdec Vladimír Tretera a Quentin, který i přes jednu chybu zvítězil před slovenskými jezdci Igorem Šulkem s Raptorem, resp. Janem Cigánem a Queres.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V rámcovém programu Zlatého poháru se prosazovaly ženy
Následující: Nejkrásnější kůň: Chladnokrevná nabídka – pro každého něco

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hruška vyhrál Velkou cenu Olomouce. Lídr ČSP tentokrát dojel třetí

Pouze dvě dvojice dokázaly překonat základní parkur i finále Velké ceny Olomouce bez penalizace. Vítězem se nakonec stal Jiří Hruška s Oridou-M. Aktuální lídr Českého skokového poháru Jan Štětina si vedení v žebříčku udržel. Tentokrát byl však třetí. Základní část Creditas Velké ceny Olomouce překonalo pět účastníků bez trestných bodů. ...