Home > Zpravodajství > domácí sport > CSI Olomouc: páteční výsledky

CSI Olomouc: páteční výsledky

V pátek 13. června pokračovaly druhým dnem v areálu ESC Olomouc mezinárodní závody v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“. Na programu byly stejně jako ve čtvrtek čtyři soutěže.

Vítěz páteční Youngster tour Juraj Krivjanský s Capital Croft ze Slovenska. Foto: archiv ESC Olomouc

Jako první byla na programu soutěž č. 2 CSIYH Youngster tour 125/130 cm pro 6leté a 7leté koně. Z vítězství se radoval slovenský jezdec Juraj Krivjanský s koněm Capital Croft. Druhé místo vybojoval Čech Martin Řezníček s koněm Sabelius před Francescem Turturiellem s koněm Ilana Van De Eedthoek. Těsně pod stupni vítězů dojel Jiří Luža a Verdi S. Z 51 startujících dvojic dokončilo parkur čistě 16.

Druhou soutěží dne byla soutěž č. 14 CSI1* Bronze tour 120 cm. Z 31 startujících bylo 25 z České republiky. Mezi 10 dvojicemi s nulou na kontě byla nejrychlejší Tanya Levorchick s Baloubinou reprezentující Spojené státy americké. Na druhém místě skončila Nina Koločová s Ebony, které tak navázali na čtvrteční vítězství ve stejné soutěži. Bronzovou příčku obsadil Antonín Kutálek s Feminou.

Odpolední program zahájila soutěž č. 10 CSI3* Diamond tour 145 cm, Longines Jumping Ranking. Divákům se představilo 57 dvojic. Nejvíce se dařilo belgickému jezdci Kevinu Gielenovi s koněm Fariska. Druhé místo patřilo Federicu Ciriesimu a Calidě 46 z Itálie. Třetí místo obsadil Sandor Szasz  Ferrana z Maďarska. Nejlepším z českých jezdců byl na čtvrtém místě Ondřej Zvára a Carmen Arcus, kteří jako jediní z Čechů dokázali zajet čistě. S čistým kontem dokončilo celkem 15 dvojic.

Páteční program ukončila soutěž č. 8 CSI3* Gold tour 140 cm. Vítězství vybojoval o pouhé tři desetiny Federico Ciriesi a Cassandra 285 z Itálie před Sandorem Szaszem s Luftikus Boyem z Maďarska, který obsadil i čtvrtou příčku s koněm Landspiel. Třetí příčka patřila Lindě Bratomi s Athene z Itálie. Nejlepší český výsledek zajela Kateřina Kubrické se Sejnou 1 a obsadila 6. příčku.

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...