Home > Zpravodajství > domácí sport > CSI Olomouc: sobotní výsledky

CSI Olomouc: sobotní výsledky

V sobotu 14. června pokračovaly třetím dnem v areálu ESC Olomouc mezinárodní závody v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“. Na programu byly stejně jako v předchozích dnech čtyři soutěže.

Vítěz Antonín Kutálek s Feminou, tento jezdec získal také 3.místo s Rozárkou. Foto - Tomáš Holcbecher (Holcbecher.com - Equestrian Sport Photobank)

Vítěz Antonín Kutálek s Feminou, tento jezdec získal také 3.místo s Rozárkou. Foto: Tomáš Holcbecher (Holcbecher.com – Equestrian Sport Photobank)

Úvod dne patřil soutěži č. 15 CSI1* Bronze Tour final 125 cm. Na start se postavilo 29 dvojic, 11 z nich postoupilo do rozeskakování. Nejrychleji zvládl připravený kurz Antonín Kutálek s Feminou, který vybojoval také třetí místo s Rozárkou 7. Druhou pozici obsadil Ladislav Vachutka s Taktikou. Včerejší vítězka této soutěže dokončila soutěž s dvěma chybami na 25. místě.

Dopolední program pokračoval soutěž č. 5 CSI 3* Silver Tour 135 cm. Mezi 44 startujícími byla nejrychlejší Jörne Sprehe s koněm Kick Like Bum z Německa, kteří tak navázali na čtvrteční vítězství. Na druhém místě skončil Aleš Opatrný a Caramouche. Bronz si odváží italský jezdec Francesco Turturiello a Chanel 353.

První odpolední soutěží byla soutěž č. 11 CSI3* Diamond Tour 150 cm, Longines Jumping Ranking. Z 33 dvojic se do rozeskakování probojovalo 7, včetně našeho Jiřího Hrušky s Mr Voxem. V rozeskakování zaznamenal Jiří Hruška dvě chyby a pomalejší čas znamenal celkovou sedmou pozici. Nejrychleji rozeskakování zvládla slovenská jezdkyně Jana Miklošová a Nourejev N Z. Druhou příčku vybojovala polská jezdkyně Paulina Koza a Banjo Boy. Třetí pozice patřila Balazsi Horvathovi z Maďarska s Pm Jumping Lady.

Posledním sobotním bodem programu byla soutěž č. 3 CSIYH Youngster Tour final 130/135 cm. Na start finále soutěže pro 6leté a 7leté koně se postavilo 51 dvojic, z nichž 12 postoupilo do rozeskakování. V něm byl nejrychlejší náš Martin Řezníček a Sabelius. Stříbro si vyjel polský jezdec Krzysztof Prasek a Durano W před Juraj Krivjanským s koněm Capital Croft.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Předchozí: CSI Olomouc: páteční výsledky
Následující: Zlatý pohár vybojoval „mladík“ Brog Deas

Na Světový pohár do Olomouce míří čeští top jezdci

Pátý ročník mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc zařazených do Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace odstartuje již za necelý měsíc! Konat se bude od 21. do 24. června 2018 za účasti TOP českých i zahraničních jezdců. Chybět by např. neměl obhájce vítězství v loňské Grand Prix Olomouce Aleš Opatrný, ...