Home > Zpravodajství > domácí sport > CSI Olomouc: sobotní výsledky

CSI Olomouc: sobotní výsledky

V sobotu 14. června pokračovaly třetím dnem v areálu ESC Olomouc mezinárodní závody v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“. Na programu byly stejně jako v předchozích dnech čtyři soutěže.

Vítěz Antonín Kutálek s Feminou, tento jezdec získal také 3.místo s Rozárkou. Foto - Tomáš Holcbecher (Holcbecher.com - Equestrian Sport Photobank)

Vítěz Antonín Kutálek s Feminou, tento jezdec získal také 3.místo s Rozárkou. Foto: Tomáš Holcbecher (Holcbecher.com – Equestrian Sport Photobank)

Úvod dne patřil soutěži č. 15 CSI1* Bronze Tour final 125 cm. Na start se postavilo 29 dvojic, 11 z nich postoupilo do rozeskakování. Nejrychleji zvládl připravený kurz Antonín Kutálek s Feminou, který vybojoval také třetí místo s Rozárkou 7. Druhou pozici obsadil Ladislav Vachutka s Taktikou. Včerejší vítězka této soutěže dokončila soutěž s dvěma chybami na 25. místě.

Dopolední program pokračoval soutěž č. 5 CSI 3* Silver Tour 135 cm. Mezi 44 startujícími byla nejrychlejší Jörne Sprehe s koněm Kick Like Bum z Německa, kteří tak navázali na čtvrteční vítězství. Na druhém místě skončil Aleš Opatrný a Caramouche. Bronz si odváží italský jezdec Francesco Turturiello a Chanel 353.

První odpolední soutěží byla soutěž č. 11 CSI3* Diamond Tour 150 cm, Longines Jumping Ranking. Z 33 dvojic se do rozeskakování probojovalo 7, včetně našeho Jiřího Hrušky s Mr Voxem. V rozeskakování zaznamenal Jiří Hruška dvě chyby a pomalejší čas znamenal celkovou sedmou pozici. Nejrychleji rozeskakování zvládla slovenská jezdkyně Jana Miklošová a Nourejev N Z. Druhou příčku vybojovala polská jezdkyně Paulina Koza a Banjo Boy. Třetí pozice patřila Balazsi Horvathovi z Maďarska s Pm Jumping Lady.

Posledním sobotním bodem programu byla soutěž č. 3 CSIYH Youngster Tour final 130/135 cm. Na start finále soutěže pro 6leté a 7leté koně se postavilo 51 dvojic, z nichž 12 postoupilo do rozeskakování. V něm byl nejrychlejší náš Martin Řezníček a Sabelius. Stříbro si vyjel polský jezdec Krzysztof Prasek a Durano W před Juraj Krivjanským s koněm Capital Croft.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Předchozí: CSI Olomouc: páteční výsledky
Následující: Zlatý pohár vybojoval „mladík“ Brog Deas

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...