Home > Zpravodajství > světový sport > CSIO Bratislava: Aleš Opatrný s Berlinou v GP za chybu

CSIO Bratislava: Aleš Opatrný s Berlinou v GP za chybu

Neděle 26. července 2015 byla čtvrtým a závěrečným dnem mezinárodních skokových závodů CSIO3*-W ve slovenské Bratislavě. Na programu byly pouze dvě soutěže – Little Prix a Grand Prix.

Aleš Opatrný a Berlina. Foto: archiv Czech Equestrian Team

Aleš Opatrný a Berlina. Foto: archiv Czech Equestrian Team

Na startovní listině Little Prix (145 cm) byla zapsána tři česká jména. Do soutěže nakonec však zasáhli Aleš Opatrný s Wallym a Nikola Bielíková v sedle valacha Carthinjo. Anna Kellnerová a Carpe Diem Af Pan nestartovali. Soutěž s následným rozeskakováním dokončilo v základním kole čistě pouze 6 dvojic. Ty české mezi nimi bohužel nebyly. Aleš s Wallym se kromě dvou chyb na překážkách nevešli do stanoveného času a s 9 trestnými body skončili 36. Nikola s Carthinjem nasbírali celkem 17 trestných bodů, ve výsledkové listině jim patřila 42. místo.

Závěrečnou jedenáctou soutěží celého čtyřdenního klání byla Grand Prix Bratislava. Na parkuru s výškou překážek 160 cm nechyběli mezi 48 dvojicemi ani naši přední jezdci – Zuzana Zelinková a Aleš Opatrný. Zuzana sedlala Filicitu, šestnáct trestných bodů je ale zařadilo na konec výsledkové listiny. Výrazně lépe se zadařilo Alešovi s Berlinou. Ti udělali pouze jednu chybu, na „béčku“ v trojskoku a obsadili 28. místo.

Do rozeskakování postoupilo pouze 8 dvojic, další čtyři dvojice neudělaly sice chybu na skocích, ale nevešly se do stanoveného časového limitu. Vítězem se stal po bezchybném rozeskakování polský jezdec Jaroslav Skrzyczynski v sedle valacha Crazy Quick.

Čtěte také:  Obhájce Marek Klus bude mít ve Velké ceně Olomouce silnou konkurenci

Kompletní výsledky

Aleš Opatrný CSIO3*- W Bratislava Parkur skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: CSIO Bratislava: V sobotu Češi nejlépe ve Small Tour
Následující: Závody spřežení byly napínavé do samotného konce

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Berlin Eagles vedou v GCL v Chantilly. Prague Lions dojeli dvanáctí

Už podvanácté bojují v letošní sezoně nejlepší jezdci a koně o body do žebříčku prestižní týmové soutěže Global Champions League. Mítink hostí tentokrát francouzské město Chantilly. První kolo vyhráli Berlin Eagles. Prague Lions jsou dvanáctí. Dvanácté zastavení na okruhu Global Champions 2019 se odehrává od 12. do 14. července ve ...