Home > Zpravodajství > světový sport > CSIO Bratislava: Aleš Opatrný s Berlinou v GP za chybu

CSIO Bratislava: Aleš Opatrný s Berlinou v GP za chybu

Neděle 26. července 2015 byla čtvrtým a závěrečným dnem mezinárodních skokových závodů CSIO3*-W ve slovenské Bratislavě. Na programu byly pouze dvě soutěže – Little Prix a Grand Prix.

Aleš Opatrný a Berlina. Foto: archiv Czech Equestrian Team

Aleš Opatrný a Berlina. Foto: archiv Czech Equestrian Team

Na startovní listině Little Prix (145 cm) byla zapsána tři česká jména. Do soutěže nakonec však zasáhli Aleš Opatrný s Wallym a Nikola Bielíková v sedle valacha Carthinjo. Anna Kellnerová a Carpe Diem Af Pan nestartovali. Soutěž s následným rozeskakováním dokončilo v základním kole čistě pouze 6 dvojic. Ty české mezi nimi bohužel nebyly. Aleš s Wallym se kromě dvou chyb na překážkách nevešli do stanoveného času a s 9 trestnými body skončili 36. Nikola s Carthinjem nasbírali celkem 17 trestných bodů, ve výsledkové listině jim patřila 42. místo.

Závěrečnou jedenáctou soutěží celého čtyřdenního klání byla Grand Prix Bratislava. Na parkuru s výškou překážek 160 cm nechyběli mezi 48 dvojicemi ani naši přední jezdci – Zuzana Zelinková a Aleš Opatrný. Zuzana sedlala Filicitu, šestnáct trestných bodů je ale zařadilo na konec výsledkové listiny. Výrazně lépe se zadařilo Alešovi s Berlinou. Ti udělali pouze jednu chybu, na „béčku“ v trojskoku a obsadili 28. místo.

Do rozeskakování postoupilo pouze 8 dvojic, další čtyři dvojice neudělaly sice chybu na skocích, ale nevešly se do stanoveného časového limitu. Vítězem se stal po bezchybném rozeskakování polský jezdec Jaroslav Skrzyczynski v sedle valacha Crazy Quick.

Čtěte také:  Rudolfův pohár 2020 zrušen

Kompletní výsledky

Aleš Opatrný CSIO3*- W Bratislava Parkur skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: CSIO Bratislava: V sobotu Češi nejlépe ve Small Tour
Následující: Závody spřežení byly napínavé do samotného konce

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí. Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale ...