Home > Zpravodajství > krátké novinky > CSIO Budapešť: Aleš Opatrný s Acovarem čtvrtí v Grand Prix

CSIO Budapešť: Aleš Opatrný s Acovarem čtvrtí v Grand Prix

V neděli 19. července 2015 skončili čtyřdenní mezinárodní parkurové závody CSIO3*-W v maďarské Budapešti. Hlavním nedělním bodem programu byla Grand Prix Budapešti s výškou překážek 160 cm.

Aleš Opatrný s Acovarem v nedělní Grand Prix Budapešti. Foto: archiv pořadatele

Vynikající čtvrté místo si vyjel Aleš Opatrný v sedle devítiletého valacha Acovara. Od postupu do rozeskakování ho dělil pouze jediný trestný bod za překročení času. Z 54 dvojic překonalo parkur bezchybně pouze pět dvojic, z toho dvě však s jedním trestným bodem za čas. Vítězem se stal v obou jízdách bezchybný dánský jezdec Andreas Schou. Ondřeji Zvárovi se s klisnou Carmen Arcus parkur nevydařil, čtyři chyby na překážkách je zařadily na konec výsledkové listiny.

Aleš Opatrný startoval také ve finále Small Tour. Na parkur se stupňovanou obtížností se vydal v sedle klisny Curley Sue 39 a získali skvělé druhé místo.

Kompletní výsledky

Acovaro Aleš Opatrný CSIO Budapešť Ondřej Zvára
Předchozí: CSIO Budapešť: V sobotu nejlépe Emma Augier de Moussac
Následující: Mladšími mistry ČR Novak, Stružinský a De Jagerová

Historické finále ME v parkuru uniklo Zvárovi o jediné místo

Jediné místo dělilo českého parkurového jezdce Ondřeje Zváru od historického postupu do finále na mistrovství Evropy. I tak hodnotí vystoupení na šampionátu, který hostil švédský Göteborg, pozitivně. „Z prvního kvalifikačního kola jsem byl nadšený, z druhého lehce zklamaný, protože jsem si vlastním přičiněním přivodil jednu chybu, což mě moc mrzelo ...