Home > Zpravodajství > krátké novinky > CSIO Budapešť: Aleš Opatrný s Acovarem čtvrtí v Grand Prix

CSIO Budapešť: Aleš Opatrný s Acovarem čtvrtí v Grand Prix

V neděli 19. července 2015 skončili čtyřdenní mezinárodní parkurové závody CSIO3*-W v maďarské Budapešti. Hlavním nedělním bodem programu byla Grand Prix Budapešti s výškou překážek 160 cm.

Aleš Opatrný s Acovarem v nedělní Grand Prix Budapešti. Foto: archiv pořadatele

Vynikající čtvrté místo si vyjel Aleš Opatrný v sedle devítiletého valacha Acovara. Od postupu do rozeskakování ho dělil pouze jediný trestný bod za překročení času. Z 54 dvojic překonalo parkur bezchybně pouze pět dvojic, z toho dvě však s jedním trestným bodem za čas. Vítězem se stal v obou jízdách bezchybný dánský jezdec Andreas Schou. Ondřeji Zvárovi se s klisnou Carmen Arcus parkur nevydařil, čtyři chyby na překážkách je zařadily na konec výsledkové listiny.

Aleš Opatrný startoval také ve finále Small Tour. Na parkur se stupňovanou obtížností se vydal v sedle klisny Curley Sue 39 a získali skvělé druhé místo.

Kompletní výsledky

Acovaro Aleš Opatrný CSIO Budapešť Ondřej Zvára
Předchozí: CSIO Budapešť: V sobotu nejlépe Emma Augier de Moussac
Následující: Mladšími mistry ČR Novak, Stružinský a De Jagerová

Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Jedním z českých jezdců, kteří budou startovat od 21. do 24. listopadu při galashow světového parkuru GC Prague PlayOffs, je úřadující mistr České republiky Aleš Opatrný. Pozvánky do O2 areny získal dokonce dvě. O využití té druhé měl hned jasno. Osminásobný mistr České republiky v parkurovém skákání Aleš Opatrný právě ...