Home > Zpravodajství > informujeme vás > CSIO Budapešť: Český tým stříbrný v Poháru národů

CSIO Budapešť: Český tým stříbrný v Poháru národů

Hlavní pozornost se v pátek 17. července 2015 upírala v maďarské Budapešti zejména k Poháru národů, kde český tým vybojoval druhé místo. Závodilo se však i v individuálních soutěžích.

Celkem třináct týmů se postavilo na start Poháru národů. Český tým ve složení Zuzana Zelinková – Caleri II, Emma Augier de Moussac – Charly Brown, Ondřej Zvára – Cento Lano a Aleš Opatrný – Acovaro startoval jako 12. v pořadí.

Emma Augier de Moussac a Charly Brown byli v obou kolech Poháru národů vyloučeni. Ilustrační fotografie: Claire Simler, archiv jezdkyně

Emma Augier de Moussac a Charly Brown byli v obou kolech Poháru národů vyloučeni. Ilustrační fotografie: Claire Simler, archiv jezdkyně

Jako první nastoupila za český tým Zuzana Zelinková s Calerim II. A začátek nemohl být lepší, čistý výkon a dělené první místo s týmy Turecka a Dánska. Jako druhá nastoupila Emma Augier de Moussac s desetiletým valachem Charly Brown. Dvojice byla z parkuru bohužel vyloučena. Její výsledek se škrtal a i přes tuto komplikaci se český tým stále držel na dělené první příčce s dalšími šesti týmy. Třetí v pořadí se na parkur vydali Ondřej Zvára s Cento Lanem, kteří nezaváhali a zapsali na konto našeho týmu nulu. Po třech odjetých parkurech byl tak český tým na děleném prvním místě společně s týmy Dánska a domácího Maďarska. Závěr prvního kola patřil Aleši Opatrnému a Acovarovi. Na konto českého týmu přibylo 8 trestných bodů, což zařadilo český tým s celkem 8 trestnými body na dělené páté místo. Na děleném prvním místě byly se 4 trestnými body týmy Maďarska, Dánska a Itálie.

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen

V druhém kole po jedné chybě připsali Zuzana Zelinková s Calerim II a také Ondřej Zvára s Cento Lanem. Aleš Opatrný zajel tentokrát čistě. Stejně jako v prvním kole byli Emma Augier de Moussac s Charly Brownem vyloučeni, jejich výsledek se tak škrtal. Po dvou odjetých kolech měl český tým na svém kontě 16 trestných bodů, což znamenalo konečné dělené druhé místo společně s Itálií. Vítězem se stal tým Dánska, který v obou kolech nasbíral 12 trestných bodů (4+8).

Úvodní soutěží dne byla Small Tour (125 cm), v níž mezi 40 dvojicemi figurovala také dvě česká jména. Stejně jako ve čtvrtek zajela Emma Augier de Moussac s Copiou bezchybně (15. místo). Čistě také zajel Ondřej Zvára v sedle Monte Crista (19. místo).

Dopolední program pokračoval dvoufázovou soutěží pro mladé koně (130/135 cm), kde startovalo celkem 58 dvojic. Nejlépe si z českých jezdců vedla Emma Augier de Moussac v sedle klisny Diva. V obou fázích soutěže neudělaly chybu a ve výsledkové listině jim patří 17. místo. Zuzana Zelinková startovala s 2 koňmi. S Duniou La překonaly obě fáze soutěže bezchybně a obsadily 18. příčku, s Evitou R udělaly chybu v první části parkuru a do druhé tudíž nepostoupily (42. místo). Ondřej Zvára a Chaccolan postoupili do druhé fáze, kde se však již jedné chybě nevyvarovali (34. místo).

Pořadí Poháru národů

Výsledky

Acovaro Aleš Opatrný Caleri II Cento Lano Charly Brown CSIO Budapešť Emma Augier de Moussac Ondřej Zvára Parkur skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: CSIO Budapešť: Češi v Poháru národů s číslem 12
Následující: Druhé kolo slev na vstupenky na VP pomalu končí!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...