Home > Zpravodajství > informujeme vás > CSIO Budapešť s rekordní účastní zahájeno

CSIO Budapešť s rekordní účastní zahájeno

Ve čtvrtek 16. července 2015 byly v maďarské Budapešti zahájeny mezinárodní skokové závody CSIO3*-W. Do Budapešti se sjelo rekordních 128 jezdců z 18 států s celkem 315 koňmi.

Ondřej Zvára a Chaccolan. Ilustrační foto: Nicole Ciscato photography

Ondřej Zvára a Chaccolan. Ilustrační foto: Nicole Ciscato photography

Úvodní soutěží čtyřdenního klání byl parkur pro mladé koně (125/130 cm). Zuzana Zelinková ani Emma Augier de Moussac neudělaly se svými koňmi chybu. Desátou příčku obsadila Zuzana s Evitou R, s Duniou La poté 32. příčku. Emma s Divou skončila o jednu příčku níže. S valachem Chaccolanem startoval Ondřej Zvára, nevyhnuli se však jedné chybě a obsadili 38. místo. Celkem startovalo 61 dvojic.

Startovní listina Medium Tour (135/140 cm) čítala 106 dvojic. Nechyběli ani čeští reprezentanti. Bezchybně v obou fázích soutěže zajeli Aleš Opatrný a Curley Sue 39 (4. místo) a také Ondřej Zvára s Cento Lanem (37. místo). Emma a Charly Brown (46. místo) si připsali pouze jeden bod za překročení času. Acovaro s Alešem soutěž vzdali.

Kvalifikací pro nedělní Grand Prix byla Big Tour (150 cm). Nejvýše se ve výsledkové listině dostal Ondřej Zvára a Carmen Arcus (8 tr.b., 55. místo z 83 startujících). Startovali také Zuzana Zelinková a Caleri II (13 tr.b., 77. místo), Aleš Opatrný a Wally soutěž vzdali.

Závěrečnou čtvrteční soutěží Small Tour (125 cm). Emma Augier de Moussac a Copia obsadily v dvoukolové soutěži desátou příčku. Ondřej Zvára a Monte Cristo soutěž zakončili s 8 tr.b. na předposlední, 38. příčce.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

Hlavní pozornost se bude v pátek upírat k Poháru národů, který začne ve 14:30.

Kompletní výsledky

Aleš Opatrný CSIO Budapešť Emma Augier de Moussac Ondřej Zvára Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Poslední předkolo Zlaté podkovy 2015 ve všestrannosti
Následující: XII. den metropolitní sezóny: Dostihový den skupiny PX

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Parkurový reprezentant Ondřej Zvára stejně jako v loňském roce chystá se dvěma koňmi na Global Champions Prague PlayOffs do pražské O2 areny. Kromě vlastních startů se těší i na to, že bude opět sledovat finálové parkury družstev. Ondřej Zvára patří do tzv. A-kádru české parkurové reprezentace. Během galashow světového parkuru ...