Home > Zpravodajství > světový sport > CSIO Budapešť: V sobotu nejlépe Emma Augier de Moussac

CSIO Budapešť: V sobotu nejlépe Emma Augier de Moussac

Třetím dnem pokračovaly v sobotu 18. července 2015 mezinárodní parkurové závody CSIO3*-W v maďarské Budapešti. Caleri II, Cento Lano i Acovaro měli volný den, jejich jezdci se však na kolbišti představili.

Emma Augier de Moussac. Ilustrační foto: Herve Bonnaud

Do úvodní Medium Tour oproti předchozím dnům čeští jezdci nenastoupili. Jejich výkony jsme tak mohli sledovat až v soutěži pro mladé koně. Na parkur s výškou překážek 130/135 cm s následným rozeskakováním nastoupili 3 čeští jezdci se 4 koňmi. Do rozeskakování postoupilo pouze 12 dvojic z 59 startujících, které měly po základním kole na svém kontě nulu. Mezi nimi nechyběla ani česká reprezentantka Emma Augier de Moussac se sedmiletou Divou. V rozeskakování si zapsaly 4 trestné body a obsadily konečné 8. místo. Zuzana Zelinková sedlala v soutěži dvojici klisen – šestiletou Evitu R (4 tr.b., 23. místo) a sedmiletáou Duniu La (5 tr.b., 37. místo). Ondřej Zvára a Chaccolan nasbírali na parkuru 17 trestných bodů a skončili až v závěru výsledkové listiny.

Závěrečnou soutěží dne byla Big Tour (150 cm). Emmě Augier de Moussac a Charly Brownovi se reparát za páteční nepovedený výkon v Poháru národů příliš nevydařil –  výsledek 13 trestných bodů. Ještě o dva body více nasbírali Aleš Opatrný s valachem Wally.

V neděli budou závodit pouze Aleš Opatrný a Ondřej Zvára. V Grand Prix bud startovat Aleš s Acovarem a také Ondřej s Carmen Arcus.

Aleš Opatrný CSIO Budapešť Emma Augier de Moussac Ondřej Zvára Zuzana Zelinková
Předchozí: Vítězkou OAKS po tuhém boji Amga River
Následující: CSIO Budapešť: Aleš Opatrný s Acovarem čtvrtí v Grand Prix

Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Jedním z českých jezdců, kteří budou startovat od 21. do 24. listopadu při galashow světového parkuru GC Prague PlayOffs, je úřadující mistr České republiky Aleš Opatrný. Pozvánky do O2 areny získal dokonce dvě. O využití té druhé měl hned jasno. Osminásobný mistr České republiky v parkurovém skákání Aleš Opatrný právě ...