Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > ČSP 2015 na Ptýrově opět s noční Velkou cenou

ČSP 2015 na Ptýrově opět s noční Velkou cenou

Extraligový seriál Český skokový pohár se posouvá dalším kolem opět o něco blíže finále. Stejně jako předešlé roky, i nyní se v rámci ptýrovského kola ve dnech 12. – 15. srpna uskuteční noční Velká cena. V ní nebude chybět elitní šestice průběžného bodování…

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Nezapomenutelnou atmosféru nočního skákání si jezdci mohli v rámci Českého skokového poháru vyzkoušet na Ptýrově již dvakrát. Nyní do třetice se pořadatel rozhodl přesunout celé finálové klání na sobotní den a Velká cena tak bude tečkou za čtyřdenním skokovým kláním. Předcházet jí budou v sobotu mj. dvě dílčí finále rámcových seriálových soutěží – Amateur Tour a Czech Junior Cupu, ale také netradiční štafetové skákání.

Na startu hlavní soutěže, která se pojede za umělého osvětlení na parkuru stupně T* (145 cm), nebude chybět elitní šestice jezdců v rámci dosavadního bodování. Vedoucí Marek Klus, který má na zbytek účastníků slušný bodový náskok, je nahlášen se dvěma koňmi. V žebříčku si dále dobře stojí Rudolf Doležal, Vladimír Tretera, Jaroslav Jindra, Barbora Tomanová a zatím šestý Josef Pařenica. Poslední zmíněný jezdec společně s Vladimírem Treterou loni ukázali, že noční skákání jim jde. Oba jezdci totiž stanuli na stupni vítězů, nestačili pouze na Aleše Opatrného. A i mistr České republiky pro rok 2015 nebude na Ptýrově chybět. Zatímco loni zvítězil v sedle Zandira, tentokrát se objeví v sedle koní Acovaro a Idario van het Netehof. Zandiro se tentokrát představí s Natálií Roučkovou, stejně jako Suda.

Čtěte také:  Královický double Terezy Veselé v Zimním poháru. Porazila i Opatrného

Generálka na Velkou cenu proběhne tradičně o den dříve, tentokrát to však bude opravdová zkouška toho, jak kterému koni noční skákání svědčí či nikoliv. Ne všichni z přihlášených se účastnili noční Velké ceny v loňských letech. V pátek na jezdce čeká parkur stupně ST* (135 cm).

Závodní program začíná již ve středu, a to včetně kvalifikačních soutěží Czech Junior Cupu a Amateur Tour. V juniorské soutěži se na Ptýrově představí oba vedoucí jezdci žebříčku, mezi mladší věkovou kategorií to je Matouš Kořínek a mezi staršími juniory prozatím vede Denisa Menšíková. Soupeři přijeli nejen z Čech, ale také Moravy. Početná startovní pole jsou i v Amateur Tour. Na startovních listinách nechybí lídr žebříčku Karolína Javorská. O opětovné vedení průběžného pořadí se bude snažit Jana Vlčková, která je nyní s minimální ztrátou na třetí pozici.  Pro oba seriály jsou vypsány tři kvalifikace od středy do pátku.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, do programu byla zařazena také netradiční soutěž štafetové skákání. Dvoučlenné týmy se o vítězství na parkuru S* (125 cm) utkají v sobotu odpoledne, před Velkou cenou. Připraven je i bohatý doprovodný program, v rámci kterého se představí také další jezdecké disciplíny patřící pod křídla České jezdecké federace. Tentokrát se tedy bude hlavní dění odehrávat již v sobotu. Celý program by měl vrcholit po 23. hodině. Pro aktuální informace sledujte webové stránky seriálu na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Aleš Opatrný Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup Farma Ptýrov Parkur Ptýrov skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Středoevropská dražba bude i letos!
Následující: Se záchranou divokých koní pomáhá nový klip

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední kvalifikace. Dvojkolo Zimního jezdeckého poháru v Tlumačově

Zemský hřebčinec v Tlumačově hostí o víkendu poslední kvalifikační kolo Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. Jde o poslední možnost nasbírat body do seriálového žebříčku. Přitom do finále v Královicích postupuje jen dvacet TOP jezdců. Sobota 16. března je posledním dnem, kdy si parkuroví jezdci mohou připsat body do žebříčku ...