Home > Zpravodajství > domácí sport > ČSP v Suché u Litomyšle pokračoval druhým dnem

ČSP v Suché u Litomyšle pokračoval druhým dnem

Druhý závodní den v Suché u Litomyšle odstartovala soutěž stupně „L*“, kde odstartovalo 84 dvojic. Parkur byl na čas, tudíž zvítězila dvojice, která byla nejrychleji a bez chyb v cíli. První na výsledkové listině a radovat se z nejlepšího umístění mohl Milan Klár a Rapsodie I (Jezdecký klub Prohorses). Jezdecký oddíl Dubicko reprezentovala druhá dvojice v cíli, Lenka Vachutková v sedle Rock´n Lery. Třetí v cíli byla domácí dvojice Jiří Skřivan a Flying Star I.

Milan Klár a Rapsodie L

Milan Klár a Rapsodie L

Soutěží číslo 2. byl parkur stupně „S**“ na čas. Dlouho vedoucího Sergeje Motygina z první příčky sesadil jezdec, který startoval třetí od konce, a to Jaroslav Jindra a Quentino Donth-M (Stáj Jindra o.s.). Jaroslav byl úspěšný i s druhým koněm Narcos 1, jelikož dokončili na třetím místě. Na druhé místo se vklínil již zmiňovaný Sergej Motygin v sedle Extreme Chaos reprezentující JK Všetice.

Jaroslav Jindra

Jaroslav Jindra

Junioři poměřovali své síly ve stylové soutěži, parkuru s hendikepem na styl 115/120cm. Dvojitý hattrick zaznamenala Nina Kaločová s koňmi Ebony a Jacampo reprezentující JK Velká Polom o.s., jelikož zvítězila v obou odděleních soutěže na styl, navíc s naprosto totožnou známkou – 8,8.

Nina Kaločová a Ebony

Nina Kaločová a Ebony

V prvním oddělení dokončila na druhém místě Hana Dostálová s koněm Eldorado Van’t Polderhof (JK Dvůr Nové Zámky) se známkou 8,6. Třetí nestylovější parkur zajel František Stružinský v sedle Kapriola (Sp. A chov. Stáje Gasstr – LS).

Oddělení B má na výsledkové listině stříbrnou dvojici Viktorii Havlovou a koně Cosani (JK Všetice), jejich bodový výsledek byl 8,7. Bronzové umístění obsadil Matouš Kořínek a Cornelia K ze Stáje Nový Dvůr.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Poslední soutěž pátečního dne byla soutěž stupně „Z“ s návazným rozeskakováním, Amateur Tour, kam nastoupilo 30 dvojic. Ve druhé fázi byl nejrychlejší Jakub Šalek s Merrou reprezentující SK OXER. Druhou příčku obsadila Markéta Jarošová a Nubie (Jezdecká společnost Tarpan o.s.). Na třetí pozici v tomto parkuru byla Karolína Filingerová a Dorian Grey.

Jakub Šalek a Merra

Jakub Šalek a Merra

Text a foto: Michaela Javůrková

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Červen plný mezinárodních jezdeckých závodů
Následující: Sobotní ČSP na Suché provázelo sluníčko

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...