Home > Zpravodajství > domácí sport > ČSP v Suché u Litomyšle pokračoval druhým dnem

ČSP v Suché u Litomyšle pokračoval druhým dnem

Druhý závodní den v Suché u Litomyšle odstartovala soutěž stupně „L*“, kde odstartovalo 84 dvojic. Parkur byl na čas, tudíž zvítězila dvojice, která byla nejrychleji a bez chyb v cíli. První na výsledkové listině a radovat se z nejlepšího umístění mohl Milan Klár a Rapsodie I (Jezdecký klub Prohorses). Jezdecký oddíl Dubicko reprezentovala druhá dvojice v cíli, Lenka Vachutková v sedle Rock´n Lery. Třetí v cíli byla domácí dvojice Jiří Skřivan a Flying Star I.

Milan Klár a Rapsodie L

Milan Klár a Rapsodie L

Soutěží číslo 2. byl parkur stupně „S**“ na čas. Dlouho vedoucího Sergeje Motygina z první příčky sesadil jezdec, který startoval třetí od konce, a to Jaroslav Jindra a Quentino Donth-M (Stáj Jindra o.s.). Jaroslav byl úspěšný i s druhým koněm Narcos 1, jelikož dokončili na třetím místě. Na druhé místo se vklínil již zmiňovaný Sergej Motygin v sedle Extreme Chaos reprezentující JK Všetice.

Jaroslav Jindra

Jaroslav Jindra

Junioři poměřovali své síly ve stylové soutěži, parkuru s hendikepem na styl 115/120cm. Dvojitý hattrick zaznamenala Nina Kaločová s koňmi Ebony a Jacampo reprezentující JK Velká Polom o.s., jelikož zvítězila v obou odděleních soutěže na styl, navíc s naprosto totožnou známkou – 8,8.

Nina Kaločová a Ebony

Nina Kaločová a Ebony

V prvním oddělení dokončila na druhém místě Hana Dostálová s koněm Eldorado Van’t Polderhof (JK Dvůr Nové Zámky) se známkou 8,6. Třetí nestylovější parkur zajel František Stružinský v sedle Kapriola (Sp. A chov. Stáje Gasstr – LS).

Oddělení B má na výsledkové listině stříbrnou dvojici Viktorii Havlovou a koně Cosani (JK Všetice), jejich bodový výsledek byl 8,7. Bronzové umístění obsadil Matouš Kořínek a Cornelia K ze Stáje Nový Dvůr.

Čtěte také:  Jezdci mají ve Frenštátě jednu z posledních šancí bodovat do série ČSP

Poslední soutěž pátečního dne byla soutěž stupně „Z“ s návazným rozeskakováním, Amateur Tour, kam nastoupilo 30 dvojic. Ve druhé fázi byl nejrychlejší Jakub Šalek s Merrou reprezentující SK OXER. Druhou příčku obsadila Markéta Jarošová a Nubie (Jezdecká společnost Tarpan o.s.). Na třetí pozici v tomto parkuru byla Karolína Filingerová a Dorian Grey.

Jakub Šalek a Merra

Jakub Šalek a Merra

Text a foto: Michaela Javůrková

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Červen plný mezinárodních jezdeckých závodů
Následující: Sobotní ČSP na Suché provázelo sluníčko

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Lucie Strnadlová vyhrála ve Frenštátu a má reálnou šanci na finále ČSP

Průběh Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm, která byla předposledním kolem 18. ročníku Českého skokového poháru, výrazně ovlivnil vytrvalý déšť. Finálový parkur dokončili bez chyby tři jezdci a díky nejlepšímu času vyhrála Lucie Strnadlová. Neděle 8. září přinesla předposlední Velkou cenu v rámci Českého skokového poháru. Uskutečnila se na travnatém kolbišti ...