Home > Zpravodajství > světový sport > Čtvrté kolo Global Champions v Madridu s účastí Prague Lions

Čtvrté kolo Global Champions v Madridu s účastí Prague Lions

Seriál prestižních parkurových závodů CSI5* Global Champions se přesouvá do Evropy. Čtvrtý mítink se uskuteční ve dnech 4. až 6. května v Madridu, kde nebudou chybět ani jezdci Prague Lions, kteří po třech kolech drží na žebříčku průběžné třetí místo.

Madrid se stane dějištěm čtvrté zastávky série Global Champions 2018, jejíž vrcholem bude prosincová galashow světového parkuru Prague PlayOffs ve vysočanské O2 areně. Mezi nejlepšími parkurovými dvojicemi světa nebudou ani tentokrát chybět zástupci týmu Prague Lions.

Gerco Schröder. Foto: David Horváth/CET

Ve Španělsku se představí Belgičan Niels Bruynseels, česká reprezentantka Anna Kellnerová a nizozemský jezdec Gerco Schröder. Poslední dva jmenovaní, tedy Anna Kellnerová a Gerco Schröder se postarali prozatím o největší úspěch Pražských lvů v Global Champions League, a to v druhém kole na Miami Beach, kde se jim podařilo zvítězit.

Niels Bruynseels si prožil letošní premiérovou účast až na třetích závodech v Šanghaji. Tam tým dokončil v nejlepší desítce a v průběžném hodnocení soutěže družstev GCL drží třetí příčku s 56 body. Vyšší skóre mají pouze jezdci z London Knights a Valkenswaard United, kteří si prozatím připsali shodně 62 bodů.

O další bodový příděl pojedou účastníci GCL právě v Madridu. První kolo týmového klání s překážkami do 155 centimetrů čeká plejádu parkurových hvězd v pátek 4. května od 18 hodin, druhá část soutěže je na programu v sobotu od 15.15 hodin a její překážky budou dosahovat maximální možné výšky 160 centimetrů. Po jejich překonání budou nejlepší celky zase o krok blíž k účasti na Global Champions Prague PlayOffs, jež se uskuteční ve dnech 13. – 16. prosince v pražské O2 areně.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

Druhý z vrcholů čtvrtého mítinku Global Champions, Longines GCT Grand Prix Madridu, čeká sportovce i diváky v sobotu ve večerních hodinách, konkrétně od 18.45 hodin. Její vítěz si zajistí vstupenku do Super Grand Prix, jež se odehraje rovněž během pražské galashow světového parkuru. Doplní tak již tři jisté účastníky, jimiž jsou Brit Scott Brash, Australanka Edwina Tops-Alexander a Belgičan Gregory Wathelet.

Největší akce světové série v parkurovém skákání – Global Champions Prague PlayOffs 2018 – se uskuteční v Praze. Premiéra prestižní soutěže za účasti elitních jezdců a koní světa se uskuteční v O2 areně od 13. do 16. prosince letošního roku, jejím organizátorem je Czech Equestrian Team.

Vstupenky na galashow světového parkuru jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz.

Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Dostihové novinky, pestrá škála aktivit i oslavy výročí. Taková bude sezona 2018.
Následující: Parkurové závody otevřou květnový program

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...