Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Čtvrtý Jezdecký festival v Lysé opět s pěti disciplínami

Čtvrtý Jezdecký festival v Lysé opět s pěti disciplínami

Od 22. do 26. března 2017 se milovníkům koní a jezdeckého sportu znovu otevřou brány haly C výstaviště v Lysé nad Labem, kde se uskuteční již čtvrtý ročník na české poměry zcela jedinečné sportovní události s příznačným názvem Jezdecký festival…

Oficiální soutěže v celkem pěti disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace budou moci návštěvníci sledovat v průběhu pětidenního Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, který se odehraje zároveň s tradiční výstavou zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků „Zemědělec – Jaro s koňmi“. Festival je svým formátem na území České republiky naprosto ojedinělou akcí. Žádný jiný jezdecký mítink, při kterém se prezentuje současně hned pět klasických jezdeckých odvětví, se u nás nekoná.

„Pro rok 2017 zůstaneme u osvědčeného modelu předešlého ročníku,“ uvedl ředitel festivalu Josef Malinovský. „V prvních třech dnech, tedy od středy do pátku, proběhnou soutěže v parkurovém skákání, páteční program uzavře všestrannost, která při své premiéře v roce 2016 doslova zvedla diváky ze sedaček. Sobota bude patřit drezuře a voltiži, a poslední den je vyhrazen pouze pro soutěže spřežení“, upřesnil Josef Malinovský.

Pro parkurové jezdce a sportovní vozataje je Jezdecký festival výjimečný navíc tím, že při něm vyvrcholí série Zimního Jezdeckého poháru. Ten se koná v halách na území celé České republiky v období od ledna do března a jezdci při něm sbírají body do žebříčku, aby se právě při jeho finále během Jezdeckého festivalu utkali o celkové vítězství. Skokové finále bude na programu v pátek 24. března, o dva dny později se rozhodne o vítězích vozatajské části pohárové túry. „Parkury se obecně těší mezi fanoušky jezdectví velké popularitě a halové spřežení je pro diváky natolik adrenalinovým zážitkem, že se obojímu nezdráháme dát během festivalu výrazný prostor,“ vysvětluje Josef Malinovský.

Také halová soutěž ve všestrannosti, resp. skokové derby, jehož součástí jsou i terénní překážky podobné těm z krosu při venkovních soutěžích ve všestrannosti, nabízí napínavou podívanou. „V roce 2016 jsme tento model soutěže vyzkoušeli poprvé a vzbudil nadšení jak mezi jezdci, tak mezi diváky. Pro nadcházející ročník proto chystáme ještě několik vylepšení především z hlediska kurzu a terénních překážek,“ doplňuje ředitel festivalu. Dynamičnost zmíněných tří disciplín vyváží drezurní a voltižní soutěže. Ty jsou naopak přehlídkou elegance, klidu a souladu, které předvádí jezdci s koňmi ve volných sestavách se speciálním hudebním doprovodem.

Celkový počet soutěží při Jezdeckém festivalu bude kolem tří desítek a přibližně polovinu budou tvořit parkury. Přesnou skladbu soutěží určí rozpis závodů, který pořadatelé plánují zveřejnit v průběhu ledna 2017.

Vedle sportovního klání nebude chybět také tradiční sobotní večerní show, při níž bývají tribuny pravidelně zaplněné do posledního místa. Diváci mohou tradičně shlédnout rozmanité ukázky výcviku a práce s koňmi nebo přehlídku různých koňských plemen. Hned ve dvou výstavních halách návštěvníci najdou prodejní stánky s jezdeckými a chovatelskými potřebami. Veškeré informace o Jezdeckém festivalu najdete na internetové adrese: www.jezdeckyfestival.cz nebo na stránkách výstaviště Lysá nad Labem s adresou: www.vll.cz.

drezura Jezdecký festival Lysá nad Labem Parkur skoky spřežení
Předchozí: Pětiletý chlapec z Česka vypadl ve Vídni z kočáru, ten ho ještě přejel
Následující: Adventní víkend v Národním hřebčíně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...