Home > Zpravodajství > domácí sport > Čtvrtý Jezdecký festival v Lysé opět s pěti disciplínami

Čtvrtý Jezdecký festival v Lysé opět s pěti disciplínami

Od 22. do 26. března 2017 se milovníkům koní a jezdeckého sportu znovu otevřou brány haly C výstaviště v Lysé nad Labem, kde se uskuteční již čtvrtý ročník na české poměry zcela jedinečné sportovní události s příznačným názvem Jezdecký festival…

Oficiální soutěže v celkem pěti disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace budou moci návštěvníci sledovat v průběhu pětidenního Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, který se odehraje zároveň s tradiční výstavou zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků „Zemědělec – Jaro s koňmi“. Festival je svým formátem na území České republiky naprosto ojedinělou akcí. Žádný jiný jezdecký mítink, při kterém se prezentuje současně hned pět klasických jezdeckých odvětví, se u nás nekoná.

„Pro rok 2017 zůstaneme u osvědčeného modelu předešlého ročníku,“ uvedl ředitel festivalu Josef Malinovský. „V prvních třech dnech, tedy od středy do pátku, proběhnou soutěže v parkurovém skákání, páteční program uzavře všestrannost, která při své premiéře v roce 2016 doslova zvedla diváky ze sedaček. Sobota bude patřit drezuře a voltiži, a poslední den je vyhrazen pouze pro soutěže spřežení“, upřesnil Josef Malinovský.

Pro parkurové jezdce a sportovní vozataje je Jezdecký festival výjimečný navíc tím, že při něm vyvrcholí série Zimního Jezdeckého poháru. Ten se koná v halách na území celé České republiky v období od ledna do března a jezdci při něm sbírají body do žebříčku, aby se právě při jeho finále během Jezdeckého festivalu utkali o celkové vítězství. Skokové finále bude na programu v pátek 24. března, o dva dny později se rozhodne o vítězích vozatajské části pohárové túry. „Parkury se obecně těší mezi fanoušky jezdectví velké popularitě a halové spřežení je pro diváky natolik adrenalinovým zážitkem, že se obojímu nezdráháme dát během festivalu výrazný prostor,“ vysvětluje Josef Malinovský.

Čtěte také:  V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

Také halová soutěž ve všestrannosti, resp. skokové derby, jehož součástí jsou i terénní překážky podobné těm z krosu při venkovních soutěžích ve všestrannosti, nabízí napínavou podívanou. „V roce 2016 jsme tento model soutěže vyzkoušeli poprvé a vzbudil nadšení jak mezi jezdci, tak mezi diváky. Pro nadcházející ročník proto chystáme ještě několik vylepšení především z hlediska kurzu a terénních překážek,“ doplňuje ředitel festivalu. Dynamičnost zmíněných tří disciplín vyváží drezurní a voltižní soutěže. Ty jsou naopak přehlídkou elegance, klidu a souladu, které předvádí jezdci s koňmi ve volných sestavách se speciálním hudebním doprovodem.

Celkový počet soutěží při Jezdeckém festivalu bude kolem tří desítek a přibližně polovinu budou tvořit parkury. Přesnou skladbu soutěží určí rozpis závodů, který pořadatelé plánují zveřejnit v průběhu ledna 2017.

Vedle sportovního klání nebude chybět také tradiční sobotní večerní show, při níž bývají tribuny pravidelně zaplněné do posledního místa. Diváci mohou tradičně shlédnout rozmanité ukázky výcviku a práce s koňmi nebo přehlídku různých koňských plemen. Hned ve dvou výstavních halách návštěvníci najdou prodejní stánky s jezdeckými a chovatelskými potřebami. Veškeré informace o Jezdeckém festivalu najdete na internetové adrese: www.jezdeckyfestival.cz nebo na stránkách výstaviště Lysá nad Labem s adresou: www.vll.cz.

drezura Jezdecký festival Lysá nad Labem Parkur skoky spřežení
Předchozí: Pětiletý chlapec z Česka vypadl ve Vídni z kočáru, ten ho ještě přejel
Následující: Adventní víkend v Národním hřebčíně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Vrcholem Zimního jezdeckého poháru ČJF, který startuje již začátkem února, bude tradičně Jezdecký festival. Program březnového finále v Královicích u Slaného prošel řadou změn. Nově se začne v pátek drezurou a voltiží. Skákat se bude všechny tři dny. Časový harmonogram Jezdeckého festivalu 2020 v Královicích u Slaného prošel optimalizací a ...