Home > Zpravodajství > domácí sport > Čtyři Zlatí koně ZP míří do Loštic

Čtyři Zlatí koně ZP míří do Loštic

Jezdecký klub Loštice pořádá o tomto víkendu už 37. ročník kvalifikace pro finále Zlaté podkovy a současně Oblastní mistrovství ve všestrannosti. Do hlavní soutěže seriálu jsou přihlášeni čtyři Zlatí koně Zlaté podkovy i vítěz zatím poslední kvalifikace ZP z Panské líchy.

Diráno 1, loňský vítěz kvalifikace Zlaté podkovy v Lošticích, šampión celého 48. ročníku seriálu ZP  a mistr ČR ve všestrannosti. Foto: Šárka Bělohlavová

Diráno 1, loňský vítěz kvalifikace Zlaté podkovy v Lošticích, šampión celého 48. ročníku seriálu ZP a mistr ČR ve všestrannosti. Foto: Šárka Bělohlavová

Diráno 1 a Dallas 1 z JK při SOUz Horní Heřmanice, Pippa Fun (JO Albert Stolany), Tiksi Nadace při SOUz Loštice (JK Loštice) a Action Boy (Sportovní stáj Vrtkovi) – to je téměř pohádková sestava na předpokládané startovní listině ZP.

Desetiletý valach Diráno 1 (trenér a jezdec Lubomír Vrtek) před rokem v Lošticích vyhrál a potom se stal v Humpolci jak šampiónem finále 48. ZP, tak mistrem ČR ve všestrannosti.

Letos se vrací na „místo činu“, ale nic jistého předem nemá. Kromě uvedeného kvarteta největších soupeřů mu může cestu k zopakování loňského vítězství  zkomplikovat i někdo další, třeba Dukát 6 (JK Neveklov), druhý ze ZP v Borové 2014.

Všestrannost v parku

Zámecký park Žadlovice zažije v sobotu 21. června nejprve drezurní zkoušky (od 8.00 hodin),

po nich přijdou na řadu skoky.

Terénní zkoušky soutěží seriálu ZP jsou na  programu v neděli 22. června, až po slavnostním nástupu jezdců  koní, tedy od 13.30 hodin. Dopoledne se pojede především o slávu v soutěžích nepostupových.

Čtěte také:  Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Loštickou novinkou roku 2014 je Benjamin Cup pro začínající jezdce v sedlech pony.

Autor: Jiří Křepelka

Zlatá podkova 2014 LOGO

JK Loštice Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Mezinárodní drezurní závody o víkendu v Brně
Následující: Memoriál Jiřího Škodného – závody spřežení v Heřmanově Městci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zlatá podkova má nečekaného vítěze – debutující Coco Rico překvapil i svého jezdce

Bohatě a kvalitně obsazené soutěže Jarní všestrannosti znají své vítěze. Největším překvapením je pravděpodobně vítězství sedmiletého valacha Coco Rico, který se prosadil hned při svém debutu v nejvyšší soutěži – Zlaté hvězdě v nebývalé konkurenci třiceti koní. Celkově se do závodů Jarní všestrannosti vydalo na dvě stě dvacet sportovních dvojic. Pardubickou Jarní ...