Home > Zpravodajství > domácí sport > Čtyřspřeží ve Zduchovicích při ZJP ČJF pro Hroudu

Čtyřspřeží ve Zduchovicích při ZJP ČJF pro Hroudu

Čtvrté kolo Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace 2017 ve spřežení se konalo v neděli 12. března ve Zduchovicích na Příbramsku. V závěrečné a nejtěžší kategorii čtyřspřeží se z vítězství radoval po suverénním výkonu Josef Hrouda…

Hrouda již v prvním kole dokončil v nejlepším čase, a tak nastupoval do druhé jízdy z poslední startovní pozice. Největším soupeřem mu byl Jiří Nesvačil senior, který již v letošní sezoně ukázal výbornou závodní formu. Po vítězství v Hradištku u Sadské však v dalších kolech zimního poháru nestartoval, až nyní ve Zduchovicích. Přestože v prvním kole zajel nejrychleji ze všech, dvakrát chyboval a 10 trestných vteřin ho odsunulo na průběžné druhé místo za Josefa Hroudu. Jiří Nesvačil senior se proto snažil v druhé jízdě nahnat ztrátu tří vteřin z kola prvního, nevyvaroval se však jednomu shození míčku z kuželu. Bodovým součtem 207,40 tak připravil pro posledního vozataje na startu poměrně dobrou výchozí pozici s pozitivními vyhlídkami na vítězství. Josef Hrouda neponechal nic náhodě a precizní jízdou si dojel pro první místo. Předvedl suverénně nejrychlejší druhé kolo, navíc v něm nechyboval. V konečném výsledku měl náskok téměř 15 vteřin na Jiřího Nesvačila seniora. Třetí příčku získal Petr Vlašic. Tomu se v prvním kole tolik nedařilo a třikrát chyboval. Výrazně lepší jízdu však předvedl napodruhé, kdy neshodil ani jeden míček.

Pavel Drbohlav. Foto: Josef Malinovský

Petr Vlašic si ve Zduchovicích připsal i jedno vítězství, a to v kategorii dvojspřeží. V prvním kole zajel druhý nejlepší výsledek a do závěrečné jízdy nastupoval se ztrátou necelých dvou vteřin. Napodruhé však předvedl o čtyři sekundy lepší výsledek oproti prvnímu kolu. Naopak průběžně vedoucí Jaroslav Kohout absolvoval druhou jízdu pomaleji a v součtu mu dosažený čas stačil až na konečné druhé místo. Bronzová pozice patřila v tomto klání Josefu Hroudovi.

Úvodní soutěží, která se započítávala jako čtvrté kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF, byla kategorie jednospřeží. V její první jízdě se nejlépe předvedla Markéta Sedlinská, druhý rozjezd však nevyšel vůbec podle jejích představ a po několika chybách se propadla až na konečné sedmé místo. Naopak z počáteční druhé příčky si nakonec pro vítězství dojel Pavel Drbohlav s koněm Radan 3. V cíli měl náskok dvou vteřin na Otu Bareše s Desperadem 3. O další tři vteřiny pomaleji dokončil třetí Dominik Broumovský s koněm Lotrando 3.

ČJF halové závody spřežení Zduchovice Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Filip Doležal vítězem zduchovického ZJP ve skocích
Následující: Hala C výstaviště v Lysé se opět mění na kolbiště

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...