Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Další úspěch Hentšela ve Frenštátu

Další úspěch Hentšela ve Frenštátu

Sobotní program třídenních závodů Skokového poháru České pojišťovny konaných na kolbišti TJ Slovan, který vyvrcholí v neděli od 15.00 hodin ČP Velkou cenou Frenštátu pod Radhoštěm, byl doslova nabitý zajímavými okamžiky. Nejdůležitější prvenství dne vybojoval stejně jako v pátek Marek Hentšel z jezdeckého klubu Baník Ostrava. Tentokrát ovšem se Sandinem, s nímž včera skončil poslední.

Úvodní Cena Dance and Jump postavená na stupni L** (120 cm) čítala 63 účastníků a třetina z nich dokončila parkur bez penalizace. Velmi důležitým faktorem pro končené umístění tak byl čas, který měl jednoznačně nejkratší Zdeněk Žíla s Farweyem. O dvě sekundy pomalejší byla Barbora Tomanová s Colomanem a podobný odstup od ní měla třetí umístěná Zuzana Brátová s Donou 9. 

Zdeňkovi Žílovi se dařilo i v následující Ceně Radegasta (S**, 130 cm), kdy se Safírem 14 obsadil druhé místo poté, co v napínavém rozeskakování jednou chyboval. Jediným, kdo překonal bezchybně obě části soutěže, byl Jiří Hruška s Aristem Z. Nejen, že tak obhájil v této soutěži, jejíž se letos jel 41. ročník, loňské prvenství, ale navíc v ní navýšil svůj rekordní počet triumfů. „Cenu Radegasta jsem vyhrál již popáté a pokaždé na jiném koni. Přiznám se, že jaké ročníky to bylo, si již přesně nevzpomenu, jelikož posledních dvacet let jsem snad nechyběl ani jednou. Koně si však pamatuji velmi dobře – vedle Arista-Z to bylo s Lery, Kristalem, Kalettou a Danielou 2,“ uvedl Jiří Hruška. Třetí a čtvrtá příčka patřila Janu Zwingerovi s koňmi Arafat a Casper 3.

Vrcholnou soutěží na stupni ST** (140 cm) byl třetí ročník Memoriálu Zdeňka Fialky, jenž dlouhá léta neodmyslitelně patřil k TJ Slovan ve Frenštátu a byl mj. tradičním stavitelem zdejších parkurů. Ze čtyř desítek startujících jich deset postoupilo do rozeskakování. Barboře Tomanové se to podařilo hned se dvěma koňmi, avšak pokračovala pouze s Clarkem 12. I když s ním ani jednou neshodila, za jedno zastavení a překročení času inkasovala 16 trestných bodů. Musela se tak nakonec spokojit s 9. a 10. místem. Bez penalizace dokončily rozeskakování nakonec jen tři dvojice. Jako první se to podařilo Marku Hentšelovi se Sandinem a jeho čas 33,01 již nikdo nepřekonal. Druhý skončil Jiří Skřivan s Andromedou 2 a třetí Sergei Mogyguine se Zoe de Liebri Z. „Vypadá to, že se mi podařilo konečně prolomit smůlu, která se mě v této sezoně držela. Včerejší poslední místo s tímto koněm přisuzuji tomu, že jsme ho v pondělí okovali a poté tři dny nic nedělal, takže nebyl rozeskákaný,“ podotkl Marek Hentšel. Reportáž z Memoriálu Zdeňka Fialky připravuje Česká televize do pořadu Sport v regionech, jenž bude premiérově odvysílán na ČT4 ve čtvrtek 15. září od 13.50 hodin.

O závěrečnou tečku za sobotním programem se postaralo kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour pro neprofesionální jezdce. I když první dvě dvojice byly vyloučeny pro opakovanou neposlušnost koně a další dvě inkasovaly trestné body díky chybné volbě trasy jezdce, zbývajícím účastníkům se dařilo již více a sedm jich postoupilo do rozeskakování. V něm strhla vítězství na svoji stranu Dana Pinkavová s Lassy 2. Další podrobnosti najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

 

Předchozí: Do 121. Velké pardubické ČP je dosud kvalifikováno 23 českých koní
Následující: Kvalifikace na 121. Velkou…Valldemoso obhájil výhru, Sixteen třetí
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...