Home > Zpravodajství > domácí sport > Další úspěch Hentšela ve Frenštátu

Další úspěch Hentšela ve Frenštátu

Sobotní program třídenních závodů Skokového poháru České pojišťovny konaných na kolbišti TJ Slovan, který vyvrcholí v neděli od 15.00 hodin ČP Velkou cenou Frenštátu pod Radhoštěm, byl doslova nabitý zajímavými okamžiky. Nejdůležitější prvenství dne vybojoval stejně jako v pátek Marek Hentšel z jezdeckého klubu Baník Ostrava. Tentokrát ovšem se Sandinem, s nímž včera skončil poslední.

Úvodní Cena Dance and Jump postavená na stupni L** (120 cm) čítala 63 účastníků a třetina z nich dokončila parkur bez penalizace. Velmi důležitým faktorem pro končené umístění tak byl čas, který měl jednoznačně nejkratší Zdeněk Žíla s Farweyem. O dvě sekundy pomalejší byla Barbora Tomanová s Colomanem a podobný odstup od ní měla třetí umístěná Zuzana Brátová s Donou 9. 

Zdeňkovi Žílovi se dařilo i v následující Ceně Radegasta (S**, 130 cm), kdy se Safírem 14 obsadil druhé místo poté, co v napínavém rozeskakování jednou chyboval. Jediným, kdo překonal bezchybně obě části soutěže, byl Jiří Hruška s Aristem Z. Nejen, že tak obhájil v této soutěži, jejíž se letos jel 41. ročník, loňské prvenství, ale navíc v ní navýšil svůj rekordní počet triumfů. „Cenu Radegasta jsem vyhrál již popáté a pokaždé na jiném koni. Přiznám se, že jaké ročníky to bylo, si již přesně nevzpomenu, jelikož posledních dvacet let jsem snad nechyběl ani jednou. Koně si však pamatuji velmi dobře – vedle Arista-Z to bylo s Lery, Kristalem, Kalettou a Danielou 2,“ uvedl Jiří Hruška. Třetí a čtvrtá příčka patřila Janu Zwingerovi s koňmi Arafat a Casper 3.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Vrcholnou soutěží na stupni ST** (140 cm) byl třetí ročník Memoriálu Zdeňka Fialky, jenž dlouhá léta neodmyslitelně patřil k TJ Slovan ve Frenštátu a byl mj. tradičním stavitelem zdejších parkurů. Ze čtyř desítek startujících jich deset postoupilo do rozeskakování. Barboře Tomanové se to podařilo hned se dvěma koňmi, avšak pokračovala pouze s Clarkem 12. I když s ním ani jednou neshodila, za jedno zastavení a překročení času inkasovala 16 trestných bodů. Musela se tak nakonec spokojit s 9. a 10. místem. Bez penalizace dokončily rozeskakování nakonec jen tři dvojice. Jako první se to podařilo Marku Hentšelovi se Sandinem a jeho čas 33,01 již nikdo nepřekonal. Druhý skončil Jiří Skřivan s Andromedou 2 a třetí Sergei Mogyguine se Zoe de Liebri Z. „Vypadá to, že se mi podařilo konečně prolomit smůlu, která se mě v této sezoně držela. Včerejší poslední místo s tímto koněm přisuzuji tomu, že jsme ho v pondělí okovali a poté tři dny nic nedělal, takže nebyl rozeskákaný,“ podotkl Marek Hentšel. Reportáž z Memoriálu Zdeňka Fialky připravuje Česká televize do pořadu Sport v regionech, jenž bude premiérově odvysílán na ČT4 ve čtvrtek 15. září od 13.50 hodin.

O závěrečnou tečku za sobotním programem se postaralo kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour pro neprofesionální jezdce. I když první dvě dvojice byly vyloučeny pro opakovanou neposlušnost koně a další dvě inkasovaly trestné body díky chybné volbě trasy jezdce, zbývajícím účastníkům se dařilo již více a sedm jich postoupilo do rozeskakování. V něm strhla vítězství na svoji stranu Dana Pinkavová s Lassy 2. Další podrobnosti najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

 

Předchozí: Do 121. Velké pardubické ČP je dosud kvalifikováno 23 českých koní
Následující: Kvalifikace na 121. Velkou…Valldemoso obhájil výhru, Sixteen třetí
x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...