Home > Zpravodajství > domácí sport > Další velký pokrok v medializaci jezdeckého sportu

Další velký pokrok v medializaci jezdeckého sportu

Jezdecký sport zaznamená ve dnech 18. – 22. března 2015 další velký pokrok v oblasti televizní prezentace. Česká televize totiž vůbec poprvé zařadí jezdecké závody do nabídky tzv. „iVysílání“ – tedy živého vysílání prostřednictvím internetu…

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ti, kteří pravidelně listují internetovým televizním programem České televize nyní na stránce s výčtem jezdeckých pořadů najdou pořady z akce „Jezdecký festival v Lysé nad Labem“, které mají vyznačenou délku až 540 minut! A nejedná se o omyl. Skutečně se půjde o více jak devítihodinové přenosy z tohoto vrcholu zimní jezdecké sezony začínající vždy v 9.00 hodin dopoledne. Během soboty by dokonce díky večernímu programu mělo být v součtu odvysíláno neuvěřitelných 780 minut, což bude pravděpodobně doposud nejdelší on-line přenos z domácích jezdeckých akcí.

Pětidenním Jezdeckým festivalem to však jen začíná! „Celkem by v roce 2015 mělo být obdobně zařazeno do iVysílání České televize celkem 19 závodů zahrnujících 27 vysílacích dní,“ prozradil Josef Malinovský, který má na starosti produkci zmiňovaného on-line vysílání.

Kromě festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem budou mezi ty vícedenní akce patřit mezinárodní skokové závody J&T Banka CSI3*-W Olomouc 2015 zařazené do Světového poháru. Ty bude možné sledovat on-line po celé čtyři dny konání. Z Olomouce je plánován i dvoudenní přenos ze zářijového finále Českého skokového poháru. Tento seriál již živě vysílá nedělní vrcholy třetím rokem, ale ten letošní bude jiný v tom, že ho bude možné streamovat i na tomto velmi prestižním a sledovaném kanálu.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Ze skokových závodů jsou na seznamu iVysílání také mistrovství České republiky na Ptýrově i v Martinicích a dále pak Memoriál Jana Papouška či Martinický šampionát mladých koní. Poslední nezmíněnou a jedinou „neparkurovou“ disciplínou, jež se dostane živě přes „nová média“ na internetové stránky České televize, je mistrovství České republiky ve voltiži.

Podstatně delší je seznam pořadů z jezdeckého prostředí, které budou vysílány ze záznamu. Obsahuje nejen sestřihy ze všech výše vyjmenovaných akcí, ale ještě téměř tři desítky dalších. Souhrnné reportáže budou vysílány na programu ČT Sport zpravidla vždy ve středu od 12.50 hodin a posléze ještě v sobotu, nebo v neděli dopoledne – cca mezi 8. a 12. hodinou.

Na níže uvedené adrese najdete výčet všech aktuálně připravovaných pořadů: http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr[SIDP]=10150302913

Jezdecký festival Koně v TV Lysá nad Labem
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Olomoucký Světový pohár v parkurech se záštitou primátora i hejtmana
Následující: ČJF poprvé získá dotaci pro parajezdectví

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Česká televize je generálním mediálním partnerem

Představitelé Dostihového spolku a.s. a Česká televize dnes podepsali memorandum, kterým deklarují vzájemnou spolupráci. Veřejnoprávní televize bude generálním mediálním partnerem pardubického závodiště minimálně po dobu následujících čtyř let. Generální ředitel České televize Petr Dvořák a předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Richard Benýšek. Foto: Dostihový spolek Memorandum o vzájemné spolupráci svými ...