Home > Zpravodajství > domácí sport > Damalia s dekou Klusáka roku 2014

Damalia s dekou Klusáka roku 2014

Čtyřletá vranka Damalia byla v sobotu 15. listopadu dekorována Klusákem roku 2014. Stalo se tak po jejím dalším letošním vítězství, v Ceně KR Ostrava na Hipodromu Bravantice. Klisnu nizozemského chovu z u nás registrované stáje Euro – koberce na trati 2140 metrů tentokrát vedla Alena Čemusová.

Damalia vyhrála 15. dostih své kariéry 15. listopadu 2014 a pár minut po svém vítězství byla dekorována naprosto oprávněně čestnou cenou pro českého Klusáka roku 2014. Foto: Martina Hubníková

Damalia vyhrála 15. dostih své kariéry 15. listopadu 2014 a pár minut po svém vítězství byla dekorována naprosto oprávněně čestnou cenou pro českého Klusáka roku 2014. Foto: Martina Hubníková

O výsledku ankety Klusák roku 2014 rozhodlo 25 trenérů a nepotřebuje delší komentář: Damalia vyhrála jednoznačně, když dostala 67 ze 150 hlasů.

Na druhém až čtvrtém místě skončili se shodným ziskem 15 hlasů Bob Harley (NL), Charming Oreau (NL) a Nanana. V anketě bodovalo celkem 15 koní.

Vizitka šampiónky

Chovatelem Klusáka roku 2014 je Jan Arend Glas, trenérem jeho krajan Alle J. M. Loman, působící v České republice.

V rodokmenu klisny najdeme na místě otce francouzského plemeníka Opus Viervil, německá matka Victory Joe je dcerou amerického Park Avenue Joe (dříve známého pod jménem Meadowbranch Devil).

Damalia startovala v sezónách 2012 – 2014 zatím ve 27 dostizích, z toho jich 15 vyhrála (včetně Českého derby).

Během své dosavadní kariéry klusala kromě bravantického hipodromu na drahách tří evropských států – samozřejmě v Nizozemsku a letos ještě na berlínských závodištích Karlshorst a Mariendorf, v Mnichově (Daglfing) a Paříži (Hippodrome de Vincennes).

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

V její sulce byl většinou trenér Loman, ale při francouzském „zájezdu“ také absolutní světová hvězda, Belgičan Joseph Verbeeck.

Autor: Jiří Křepelka

Bravantice klusáci
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Do plemenitby ČT předvybráno 9 hřebců
Následující: V Magna Racino vítězkou i Sofie Najmanová

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Nabídka plemenných hřebců v klusáckém chovu 2015

Česká klusácká asociace letošní rok zaznamenala a vydala sedm osvědčení pro plemenné hřebce. V nabídce najdeme výhradně plemeníky ze zahraničních chovů. Kteří to jsou?… Eilean Donon(US) – (Angus Hall) – se ve dvou letech zařadil mezi špičku ročníku v Kanadě. Se ziskem přes 400.000 USD a rekordem 1:10,9 začal působit ...