Home > Zpravodajství > domácí sport > Den koní s Václavem Vydrou

Den koní s Václavem Vydrou

Třetí ročník Dne koní zahájil jeho hlavní host, kterým byl i letos Václav Vydra. Společně s jezdci 7.kavalerie se vydal na spanilou jízdu po malebném areálu Mlýna u vodníka Slámy. Náročná, avšak oku lahodící choreografie potěšila více než tisícovku dorazivších diváků. Necelá dvacítka jezdců a nadšenců z blízkého i vzdálenějšího okolí poctivě nacvičovala se svým generálem nelehké manévry, které diváci při premiéře velice bouřlivě ocenili.

 Úvodní scénka patřila skupině Pedro and Bandidas, kteří divákům přiblížili kousek života na divokém západě. Jejich kowbojové přitom stačili předvést některá z umění, jež patřila k tomuto stylu života jako např. žonglování s revolvery, práce s lasem, práskání bičem či country tance.
Další z hostů, kteří na Moravu vážili cestu až z dalekých Čech (kromě pana V. Vydry) byla skupina Caballos. Měla připraveny dva vstupy. První se věnoval tématice výcviku koně pro film či kaskadérká vystoupení včetně ukázky džigitovky a to v podání Evky Hedvábné coby neohrožené amazonky a jejího kolegy Zdenka. Další jejich vstup byl ve znamení ohně a svou ohňovou show předvedl Petr Vlasák s koněm Charlie. Dle ohlasů soudě to byl pro přihlížející nezapomenutelný zážitek.
Pořadatelé si připravili pestrý program a tak mohli diváky stále čím překvapovat. Na scénu vjeli tři rudoši včetně indiánského náčelníka Winnetoua. Petr Lacina na svých koní ukázal, že skákat přes překážky bez sedla a uzdy patřilo k indiánským dovednostem již od nepaměti. Pak pomyslnou taktovku převzal Ivo Rára z Ranče Na Žarách coby Winnetou a společně s koněm Montym si vystřihli indiánskou džigitovku.
Na závěr indiánského vstupu se do arény vřítili nebo spíše co noha nohu mine došourali dvě podepírající se a ohnivou vodou posilněné bledé tváře. Byli to bratři Daltonové v podání bratrů Radima a Davida Kovářových. A protože byli v dobré náladě, odvážil se jeden z bratrů k odvážnému činu. Postavil se na hlavu, roztáhl nohy, které mu raději přidržovali, aby ve svém stavu neupadl a vydal se na pospas indiánu Petrovi, aby přes něj se svým ořem přeskočil. Jestli si to nakonec nerozmyslel se podívejte na níže přiložené video.

Čtěte také:  Český skokový pohár se chystá na svou devatenáctou sezonu

V průběhu programu se nad hlavami diváků objevilo letadlo, ze kterého následně vyskočili dva parašutisté. Podporování diváky měl jejich let skončit přímo za předváděcí arénou. Skokem na cíl ukočili tuto krásnou a netradiční podívanou. Program pokračoval dalším vstupem, opět v podání bratrů, tentokráte však několikanásobných mistrů Evropy a republiky v žonglování s revolvery a práci s bičem. Na scénu přišli Radim Jesse Michálek a Pavel Pedro Michálek. Jejich show s kolty si našla spoustu příznivců a nadšení diváků vyvrcholilo střeleckou show. Po adrenalinovém vystoupení přijel do arény Václav Vydra se svými dvěma koňmi. Jejich společné vystoupení bylo důkazem jejich krásného a pohodového vztahu. Vzájemná důvěra, ale také respekt byly cítit z celého povídání i ukázky. Poslední částí přichystaného programu byla ukázka rychlostních soutěží opět v podání skupiny Pedro and Bandidas.

Celou akci pro Vás připravili pořadatelé z Mlýna U Vodníka Slámy v čele s paní M.Rupcovou.

Video z akce:

STREAM CZ

Předchozí: Rychlá pomoc ve stáji 2. díl – druhy nemocí a vakcinace
Následující: Úvod Velké ceny Ptýrova s rozmarným počasím
x

Mohlo by vás zajímat

Krádež sedla z jezdecké školy

Na sociálních sítích se rozšířila žádost o pomoc při hledání ukradeného sedla. Velká prosba pro všechny koňáky i nekoňáky!!!Sdílejte!!Během úterního večera a středečního dopoledne bylo v našem areálu jezdecké školičky Pony Park Měšice odcizeno jezdecké sedlo VSS Prestige Happy Pony 1532č.07751112 s bezpečnostními nerez třmeny na řemenech Passier s beránkovým ...