Home > Zpravodajství > domácí sport > Děti a junioři budou skákat o medaile na Ptýrově

Děti a junioři budou skákat o medaile na Ptýrově

Farma Ptýrov u Mnichova Hradiště bude hostit ve dnech 8. – 10. srpna mistrovství České republiky ve skocích pro kategorie dětí a juniorů. Mistrovské tituly se pokusí obhájit Francesca Kolowrat-Krakowská nebo Veronika Vacková.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Celkem je na mistrovství nahlášeno 106 jezdců, kteří vedle soutěží jednotlivců postaví také 14 družstev. Týmová soutěž bude jako jediná pouze dvoukolová, a to na stupních obtížnosti L* (115 cm) a L** (120 cm). Zbylé tři kategorie – děti, mladší junioři, starší junioři – se pojedou na tři kola.  V družstvech se loni nejvíce dařilo zástupcům severní Moravy ve složení Tina Šálková, Nina Kaločová, Miloš Chlanda a Renata Czyžová. Tehdy však byla konkurence o čtyři týmy menší, než tomu bude letos na Ptýrově.

V nejmladší kategorii jezdců ve věku 12 až 14 let byla před rokem na mistrovství v Martinicích nejúspěšnější Veronika Vacková. Ta si letošní mistrovství České republiky nenechá ujít a přihlášena je hned se třemi koňmi. Loni byla nejúspěšnější s Nicky II, kdy vybojovala prvenství po rozeskakování devíti jezdců s jednou chybou po třech kolech. Stejně jako na další dětské účastníky budou na Veroniku čekat parkury stupňů ZL (110 cm) a dvakrát L* (115 cm).  Tentokrát se sejde opravdu silná konkurence včetně kompletních účastníků mistrovství Evropy v Arezzu: Markéty Mikové, Michaely Rodové, Daniela Pospěcha, Františka Stružinského a především účastnice finále Sofie Najmanové.

Čtěte také:  Jaroslav Jindra ovládl Velkou cenu Zduchovic. Štětina drží vedení v ČSP

Obhájce zlaté medaile bude na startu i v mladších juniorech. V této pozici nastoupí do mistrovského závodu Francesca Kolowrat-Krakowská, která letos sbírala zkušenosti i na mistrovství Evropy. I ona je nahlášena se třemi koňmi a bude tak mít možnost po prvním a druhém kole výběru nejlepšího koně do finálové neděle. V Martincích si v roce 2013 zasloužila zlato po třech bezchybných jízdách s klisnou Calista-T. Tu měla jezdkyně brát i na mistrovství Evropy do Arezza, ale kvůli její zdravotní indispozici musela vzít náhradníka v podobě klisny Voriety. Mladší junioři ve věku 15 až 16 let budou soutěžit na parkurech L**, S* a S** – tj. od 120 do 130 centimetrů.

Pouze ve starších juniorech od 17 do 18 let bude loňský mistr chybět. Anna Kellnerová si po juniorském vítězství letos již národní mistrovství odbyla, a to v rámci kategorie mladých jezdců. Přestože je to věkem stále juniorka a úspěšně reprezentovala Českou republiku na mistrovství Evropy, rozhodla se Anna pro boj ve starší kategorii. Tam se jí taktéž dařilo a po roce si na krk zavěsila opět zlato. Z loňské trojice bezchybných po třech kolech, kdy se o medailích rozhodlo v rozeskakování, se mistrovství starších juniorů účastní pouze Tina Šálková. Na tyto účastníky čekají parkury stupňů S* a dva S** (125 a 135 cm).

Atmosféru závodů jistě dokreslí velkoplošná obrazovka, na které mimo výsledkového servisu pořadatel připravuje několik zajímavých obrazových a video vstupů. „Soutěžící budou mít díky kvalitní technice možnost se přiblížit i atmosféře soutěžních výkonů naší reprezentace na mezinárodních závodech kategorie CSIO v Bratislavě. Tuzemští špičkoví jezdci, kteří nás budou reprezentovat na Světových jezdeckých hrách, mají touto cestou možnost pozdravit a podpořit výkony generace svých pokračovatelů,“ prozradila sekretářka závodů Pavlína Bůžková.

Čtěte také:  Prague Lions při GCL v Chantilly čtrnáctí. Zvítězili Berlin Eagles

Tradičně je na páteční podvečer připraven slavnostní nástup všech účastníků mistrovství. „Jednotlivé oblasti ČJF se na účast svých zástupců pečlivě připravovaly, velkou pozornost pak věnovaly i osobám vedoucích ekip, kteří jsou často známými osobnostmi jezdeckého sportu. Vyvrcholením mistrovských klání je vždy neděle se slavnostním vyhlášením mistrů, pro něž jsou připraveny hodinky PRIM z jedinečné edice, a současně k tomu pak atraktivní skleněné trofeje pro první tři umístěné. Mimo zajímavé ceny v soutěžích dostane každý účastník při prezentaci mnoho zajímavých dárků, a i díky tomu bude mít každý z nich na účast v soutěžích mistrovství hezkou vzpomínku,“ dodala Pavlína Bůžková.

Veškeré aktuality k závodům naleznete na webových stránkách www.mcr-ptyrov.cz, včetně on-line výsledků.

děti a junioři Farma Ptýrov mistrovství čr Ptýrov skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Letní všestrannost se pojede jako mistrovství dvou oblastí a pod záštitou poslance
Následující: O víkendu za haflingy do Hradce nad Moravicí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions při GCL v Chantilly čtrnáctí. Zvítězili Berlin Eagles

Dvanácté z celkových devatenácti kol parkurové série Global Champions proběhlo v zámeckém areálu Chantilly nedaleko Paříže. Pražské lvy reprezentovali Němec Marco Kutscher a Belgičan Wilm Vermeir a jejich výkony tentokrát nepatřily mezi ty nejlepší. Týmová soutěž Global Champions League měla jednotlivá kola ve francouzském Chantilly naplánována hned dva dny po ...