Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Dětský parlament vybíral jméno pro policejního koně

Dětský parlament vybíral jméno pro policejního koně

Žáci 15 pardubických základních škol se prostřednictvím Dětského parlamentu zapojili do hledání jména pro nového policejního koně. Od spolužáků dostali členové parlamentu stovky tipů. Vybrali 15 nejzdařilejších, které nabídnou městské policii jako možné alternativy ke jménu Solo Baturra. To má vepsáno v rodném listě starokladrubský vraník, kterého si městská policie v říjnu pořídila.

140905_KnN_0007

Jméno pro nového parťáka Oty, Edy a Montyho vybírali členové dětského parlamentu

Dětský parlament se o činnost městské policie zajímal již v minulých letech, nyní měli jeho zástupci možnost opět mluvit přímo s  ředitelem Rostislavem Hüblem, který děti sám vyzval, aby se do hledání jména pro nového koně zapojily. „Jsem rád, že o činnost městské policie se děti zajímají a dokonce si s panem ředitelem i samy dohodly další spolupráci,“ řekl Jakub Rychtecký, náměstek primátora města Pardubic.

„Nejvíce návrhů, 399, se sešlo v ZŠ Npor. Eliáše. Do výběru jména se tam zapojili žáci 1. i 2. stupně a dokonce i čtyřletá sestřička jedné z dívek, která navrhla jméno Béďa a přimalovala k němu také obrázek. Její tip se nakonec dostal i do nejužšího výběru Dětského parlamentu,“ řekla Martina Myslilová z odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu.

Děti si na společnou schůzku parlamentu přinesly 154 jmen, hlasováním z nich pak vybraly 15, které nabídnou městské policii.  Přidají také obrázky, k nimž je výběr jména pro koně inspiroval. V některých školách se dokonce kůň městské policie stal tématem hodin výtvarné výchovy.  „Některé obrázky už jsme dostali a musím říci, že jsou velmi povedené. Doufám, že najdeme vhodný způsob, jak ukázat i veřejnosti, jaké mají Pardubice šikovné děti,“ řekla Lenka Uskobová z preventivní a informační služby městské policie.

V polovině prosince městská policie vybere vítězné jméno ze všech návrhů, které do té doby obdrží. A nebude to lehké rozhodování vybrat ze stovek návrhů jméno pro nového parťáka Oty, Edy a Montyho. Autora vítězného návrhu městská policie odmění.

Zdroj: www.pardubice.eu

Městská policie
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Celostátní konference ČJF 2015 na novém místě
Následující: V roce 2015 desetkrát na parkury do ESC Olomouc

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdci z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska změřili své síly v Komenského sadech

První zářijový den se v Ostravě konalo XXI. mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích jezdců. Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se setkali, aby společně se svými čtyřnohými svěřenci změřili své síly a dovednosti. Letošní ročník se stejně jako v minulých letech konal pod záštitou primátora ...