Home > Zpravodajství > informujeme vás > Dívka spadla z koně, muž z povozu. Pro oba letěl vrtulník

Dívka spadla z koně, muž z povozu. Pro oba letěl vrtulník

V sobotu 5. července zasahovali lékaři Záchranné zdravotnické služby Jihomoravského kraje u úrazů způsobených v souvislosti s koňmi.

Záchrana dívky v obci Našiměřice. Foto: ZZS JMK

Záchrana dívky v obci Našiměřice. Foto: ZZS JMK

V dopoledních hodinách vyjížděli do obce Našiměřice na Znojemsku, kde po pádu z koně zůstala v bezvědomí mladá dívka. Na místo události byl vyslán i vrtulník. Zraněná dívka utrpěla poranění hlavy a závažné poranění hrudníku a byla transportována do Fakultní nemocnice Brno.

K dalšímu úrazu vyjížděli záchranáři ZZS JMK krátce před druhou hodinou odpolední do obce Dobročkovice na Vyškovsku. Zde se splašily koně s povozem a muže, který z vozu spadl, vůz přejel. Také zde musel zasahovat vrtulník, který muže s podezřením na vnitřní zranění transportoval do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO
pád z koně
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Francouzská čtyřspřeží ovládla CAI3* Nebanice 2014
Následující: Nejkrásnější kůň: Čtyři hřebci proti jedné klisně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová musela na operaci

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová byla v sobotu hospitalizována po pádu z koně na jedné z překážek v rámci soutěže Global Champions League během závodu v Madridu. Při pádu si zlomila stehenní kost a byla následně operována. Podle informací lékařů operace proběhla úspěšně, zranění si však vyžádá několikaměsíční rekonvalescenci. Jedenáctiletá ...