Home > Zpravodajství > domácí sport > Dnes poprvé na dostihy do Mostu

Dnes poprvé na dostihy do Mostu

Zahajovací den letošní dostihové sezóny na mosteckém Hipodromu se uskuteční v sobotu 17. května. Program začíná ve 13.30 hodin a nabídne sedm dostihů – 5 rovinových a 2 steeplechase. Již tradičně budou vrcholem odpoledne dva rovinové dostihy první kategorie – Memoriál Vlastimila Smolíka a Memoriál dr. Frankenbergera.

Ilustrační fotografie: Marcela Klingorová

Ilustrační fotografie: Marcela Klingorová

Memoriál dr. Frankenbergera – Cena statutárního města Teplice (2000 m, 120 000 Kč) je dostih pro tříleté koně, kteří by mohli startovat v červnovém Českém derby. Favority v jedenáctičlenném startovním poli jsou Honzik Chipera, Vainakh, dále Le Conte Noire a Monsieur Bachir.

Memoriál Vlastimila Smolíka – Jarní cena města Mostu (2400 m, 120 000 Kč) je pro čtyřleté a starší koně. Favoritem dostihu je Mister Westminster, vítěz Velké ceny českého turfu a Ceny prezidenta republiky v minulém roce, kterého trénuje Josef Váňa. Jeho soupeřem bude Omnibus, vítěz posledních dvou ročníků tohoto dostihu a loňského Zlatého poháru. Dalšími zajímavými jmény jsou klisny Saltanat, loňská vítězka OAKS, která letos ještě nestartovala, a Airfare, ta doběhla druhá ve Velké dubnové ceně a jako jediná ze jmenovaných letos závodila.

Čtěte také:  Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní
Hipodrom Most Memoriál dr. Frankenbergera Memoriál Vlastimila Smolíka
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Parkurová Velká cena Ostravy oslaví padesátý ročník
Následující: Wroblewski: Jednašedesát? To jsou dobré přihlášky
x

Mohlo by vás zajímat

Vítězkou OAKS po tuhém boji Amga River

Hlavním bodem dostihového programu v severočeském Mostě byl v sobotu 18. července 2015 70. ročník klasického dostihu OAKS (Rovina, kategorie listed, 2 400 m, 550 000 Kč). Na start se postavilo 10 klisen z původně jedenácti přihlášených. Mezi hlavní favoritky patřily Dumnonia, Amga River a Rajči Šimon. Tempa dostihu se ujala Santin s Radkem Koplíkem, ...