Home > Zpravodajství > světový sport > Do amerického Tryonu už zamířili na Světové jezdecké hry první sportovci i koně, Češi nebudou chybět

Do amerického Tryonu už zamířili na Světové jezdecké hry první sportovci i koně, Češi nebudou chybět

Jezdecký sport už naplno žije největší událostí roku. V úterý začnou Světové jezdecké hry a do amerického Tryonu, dějiště akce, už zamířili první účastníci velkolepé podívané. V zámoří nebudou pochopitelně chybět ani čeští reprezentanti.

To, o jak masivní akci se jedná, dokumentuje i fakt, že jde o největší leteckou přepravu koní v historii. Společnost Emirates SkyCargo začala v pondělí s transportem prvních 67 koní z celkového počtu 550, které přepraví celkem devatenácti charterovými spoji z letiště v belgickém Lutychu do Greenville-Spartanburgu v Jižní Karolíně. Na přesunu spolupracuje se společností Peden Bloodstock, předním mezinárodním expertem na převoz koní.

Jako první odletěla do USA klisna Dominique 1. Foto: Tomáš Holcbecher

Česko budou na prestižním podniku reprezentovat v parkurovém skákání Ondřej Zvára s Quimerem M a Emma Augier de Mussac s Divou, ve spřežení Jiří Nesvačil junior, v paradrezuře Anastasja Vištalová s Dominique 1 a ve voltiži Jan Hablovič a Kateřina Kocurová coby jednotlivci a také voltižní tým ve složení Kateřina Kocurová, Vanessa Krištofová, Nela Stříbrná, Tereza Czyžová, Lucie Kubíková, Ema Žurková, Kateřina Reslerová, Elizabeth Reslerová.

I koně českých jezdců se do zámoří přepraví z letiště v Liege. Jako první poletí 9. září klisna Dominique 1, o den později koně spřežení a voltiže a poslední vyrazí 13. září skokoví koně Diva a Quimero M. Jezdci cestují v následujících dnech.

Světové jezdecké hry, které se konají jednou za čtyři roky, začnou v Tryonu 11. září a během dvou týdnů se na nich představí špičkoví závodníci v osmi jezdeckých disciplínách, které zastřešuje Mezinárodní jezdecká federace.

Čtěte také:  Světoznámé rezervaci hrozí katastrofa. Kvůli zpoždění úředníků musí utratit třetinu vzácných zvířat

Česká jezdecká federace spouští dnešním dnem také webovou stránku WEG Tryon 2018, kde budou fanoušci moci sledovat dění přímo z konání tohoto světového šampionátu včetně fotografií našich sportovců z jednotlivých soutěží: http://weg.cjf.cz/wp/weg-tyrion-2018/

Tisková zpráva ČJF

paradrezura Parkur skoky Světové jezdecké hry Voltiž WEG
Předchozí: Hodnotící mise UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem
Následující: Brůček se potřetí v řadě stal českým šampionem v reiningu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal vyhrál ČSP v Opavě. S Janem Štětinou má finále na dosah

Český skokový pohár pokračoval v Opavě Kateřinkách již osmým kolem. V Kofola Velké ceně Opavy se podařilo zvítězit Rudolfovi Doležalovi, který se posunul na druhé místo v seriálovém žebříčku a s Janem Štětinou tak má účast ve finále téměř jistou. Tři dvojice dokázaly překonat základní část Kofola Velké ceny Opavy ...