Home > Zpravodajství > světový sport > Do amerického Tryonu už zamířili na Světové jezdecké hry první sportovci i koně, Češi nebudou chybět

Do amerického Tryonu už zamířili na Světové jezdecké hry první sportovci i koně, Češi nebudou chybět

Jezdecký sport už naplno žije největší událostí roku. V úterý začnou Světové jezdecké hry a do amerického Tryonu, dějiště akce, už zamířili první účastníci velkolepé podívané. V zámoří nebudou pochopitelně chybět ani čeští reprezentanti.

To, o jak masivní akci se jedná, dokumentuje i fakt, že jde o největší leteckou přepravu koní v historii. Společnost Emirates SkyCargo začala v pondělí s transportem prvních 67 koní z celkového počtu 550, které přepraví celkem devatenácti charterovými spoji z letiště v belgickém Lutychu do Greenville-Spartanburgu v Jižní Karolíně. Na přesunu spolupracuje se společností Peden Bloodstock, předním mezinárodním expertem na převoz koní.

Jako první odletěla do USA klisna Dominique 1. Foto: Tomáš Holcbecher

Česko budou na prestižním podniku reprezentovat v parkurovém skákání Ondřej Zvára s Quimerem M a Emma Augier de Mussac s Divou, ve spřežení Jiří Nesvačil junior, v paradrezuře Anastasja Vištalová s Dominique 1 a ve voltiži Jan Hablovič a Kateřina Kocurová coby jednotlivci a také voltižní tým ve složení Kateřina Kocurová, Vanessa Krištofová, Nela Stříbrná, Tereza Czyžová, Lucie Kubíková, Ema Žurková, Kateřina Reslerová, Elizabeth Reslerová.

I koně českých jezdců se do zámoří přepraví z letiště v Liege. Jako první poletí 9. září klisna Dominique 1, o den později koně spřežení a voltiže a poslední vyrazí 13. září skokoví koně Diva a Quimero M. Jezdci cestují v následujících dnech.

Světové jezdecké hry, které se konají jednou za čtyři roky, začnou v Tryonu 11. září a během dvou týdnů se na nich představí špičkoví závodníci v osmi jezdeckých disciplínách, které zastřešuje Mezinárodní jezdecká federace.

Čtěte také:  Opatrný končí v Czech Equestrian Teamu: Díky za obrovskou příležitost!

Česká jezdecká federace spouští dnešním dnem také webovou stránku WEG Tryon 2018, kde budou fanoušci moci sledovat dění přímo z konání tohoto světového šampionátu včetně fotografií našich sportovců z jednotlivých soutěží: http://weg.cjf.cz/wp/weg-tyrion-2018/

Tisková zpráva ČJF

paradrezura Parkur skoky Světové jezdecké hry Voltiž WEG
Předchozí: Hodnotící mise UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem
Následující: Brůček se potřetí v řadě stal českým šampionem v reiningu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions při GCL v Cannes dojeli čtvrtí. Přijela i Anna Kellnerová

Velkou radost udělali svým fanouškům členové parkurového týmu Prague Lions. Při 7. kole Global Champions League ve francouzském Cannes vybojovali skvělé 4. místo. Z úspěchu se s nimi radovala i Anna Kellnerová, která kolegy přijela podpořit osobně. Foto: Stefano Grasso / GCL Prague Lions začali v Cannes velmi dobře už ...