Home > Zpravodajství > krátké novinky > Do Frenu na mistrovské klání ve voltiži

Do Frenu na mistrovské klání ve voltiži

Aktualizace 27. září – přidána TZ//

Do Frenštátu pod Radhoštěm zavítá tento víkend celá česká voltižní špička. V prostorách TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm proběhne mistrovské klání ve voltiži. V sobotu 29. září jsou na programu od 9:30 povinné sestavy všech kategorií. V neděli začíná divácky nejoblíbenější program (2. kolo – mj. volné sestavy) v 10 hodin. Mezi horkými kandidáty na mistrovské tituly jistě budou letošní finalisté Mistrovství Evopy a Světa…

 

Mistrovství České republiky ve voltiži míří po pěti letech do Frenštátu

Ve dnech 29. – 30. září bude hostit Tělovýchovná jednota Slovan Frenštát pod Radhoštěm ve svém jezdeckém areálu na Nivách mistrovství České republiky ve voltiži. Vypsáno je celkem sedm mistrovských a pět přátelských soutěží.
O medaile České jezdecké federace se utkají závodníci v kategoriích mužů, žen juniorek a seniorek, dětí, družstev jednotlivců, skupin juniorů a dvojic složených z juniorů a seniorů. Na sobotu jsou naplánována první kola, přičemž od 9.30 hodin budou probíhat povinné sestavy a od 13.30 hodin pak volné sestavy. Podobně tomu bude i v neděli, kdy diváci budou moci sledovat od 10.00 hodin technické sestavy jednotlivců seniorů či povinné sestavy jednotlivců dětí a juniorů a od 13.00 hodin vše vyvrcholí volnými sestavami. Pro finálový den však již platí omezení pro 15 nejlepších z kola prvního, což se v důsledku týká pouze mistrovské soutěže žen juniorek, kterých je nahlášeno sedmnáct. V ostatních kategoriích je účastníků méně.

Čtěte také:  Vánoční pomoc od hasičů

Např. muži by se měli představit v mistrovském závodu pouze čtyři – Denis Balaštík z JK Avazero, Jan a Marek Hablovičovi z TJ Voltiž Tlumačov a Josef Zelinka z TJ Orion Praha. Chybět bude např. aktuálně nejlepší voltižní jezdec a obhájce loňského titulu Lukáš Klouda, který skončil sedmý na srpnovém mistrovství světa ve francouzském Le Mans sedmý. Paradoxně totiž nesplnil sportovně technické podmínky pro účast na mistrovství České republiky, v nichž je uvedeno, že soutěže se mohou zúčastnit pouze voltižiéři, kteří mají ve výkonnostní kartě potvrzen start nejméně na třech národních závodech v sezoně 2012. Lukáš Klouda ovšem závodil výhradně na mezinárodní scéně v zahraničí.

Žen bude startovat v seniorské soutěži pět. Nejpočetněji bude zastoupena TJ Voltiž Tlumačov, kterou reprezentují Margita Urbanová a Nela Mikesková. Z Hřebčína Albertovec dorazí Nikol Mikysková, z TJJ Lucky Drásov Jana Bartoňková a z JK PZOO Chomutov Kateřina Dušková. Dětí bude osm, dvojice diváci uvidí tři a juniorských skupin celkem šest. Jak již bylo zmíněno, nejpočetnější kategorií budou ženy juniorky.

TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm se zhostí pořadatelství mistrovství České republiky ve voltiži po pěti letech. „Tento rok se stal pro naši tělovýchovnou jednotu rokem změn, což mimo jiné návštěvníci i účastníci poznají ihned, když vstoupí do nově opravené jezdecké haly, v níž se mistrovské soutěže budou odehrávat. Snažíme se, aby to nebyla změna poslední, a věřím, že se nám v tomto trendu bude dařit i v příštích letech,“ uvedla místopředsedkyně TJ Slovan a ředitelka závodu, Ing. Šárka Škutová. Podrobnější informace najdou zájemci na www.tjslovan.cz.

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen

-TZ-

Program

Předchozí: Výsledkový servis SPČP: VC Hořovic + FINÁLE
Následující: Čtvrteční oťukávání stájových jedniček v Hořovicích
x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...