Home > Zpravodajství > krátké novinky > Do Frenu na mistrovské klání ve voltiži

Do Frenu na mistrovské klání ve voltiži

Aktualizace 27. září – přidána TZ//

Do Frenštátu pod Radhoštěm zavítá tento víkend celá česká voltižní špička. V prostorách TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm proběhne mistrovské klání ve voltiži. V sobotu 29. září jsou na programu od 9:30 povinné sestavy všech kategorií. V neděli začíná divácky nejoblíbenější program (2. kolo – mj. volné sestavy) v 10 hodin. Mezi horkými kandidáty na mistrovské tituly jistě budou letošní finalisté Mistrovství Evopy a Světa…

 

Mistrovství České republiky ve voltiži míří po pěti letech do Frenštátu

Ve dnech 29. – 30. září bude hostit Tělovýchovná jednota Slovan Frenštát pod Radhoštěm ve svém jezdeckém areálu na Nivách mistrovství České republiky ve voltiži. Vypsáno je celkem sedm mistrovských a pět přátelských soutěží.
O medaile České jezdecké federace se utkají závodníci v kategoriích mužů, žen juniorek a seniorek, dětí, družstev jednotlivců, skupin juniorů a dvojic složených z juniorů a seniorů. Na sobotu jsou naplánována první kola, přičemž od 9.30 hodin budou probíhat povinné sestavy a od 13.30 hodin pak volné sestavy. Podobně tomu bude i v neděli, kdy diváci budou moci sledovat od 10.00 hodin technické sestavy jednotlivců seniorů či povinné sestavy jednotlivců dětí a juniorů a od 13.00 hodin vše vyvrcholí volnými sestavami. Pro finálový den však již platí omezení pro 15 nejlepších z kola prvního, což se v důsledku týká pouze mistrovské soutěže žen juniorek, kterých je nahlášeno sedmnáct. V ostatních kategoriích je účastníků méně.

Čtěte také:  Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Např. muži by se měli představit v mistrovském závodu pouze čtyři – Denis Balaštík z JK Avazero, Jan a Marek Hablovičovi z TJ Voltiž Tlumačov a Josef Zelinka z TJ Orion Praha. Chybět bude např. aktuálně nejlepší voltižní jezdec a obhájce loňského titulu Lukáš Klouda, který skončil sedmý na srpnovém mistrovství světa ve francouzském Le Mans sedmý. Paradoxně totiž nesplnil sportovně technické podmínky pro účast na mistrovství České republiky, v nichž je uvedeno, že soutěže se mohou zúčastnit pouze voltižiéři, kteří mají ve výkonnostní kartě potvrzen start nejméně na třech národních závodech v sezoně 2012. Lukáš Klouda ovšem závodil výhradně na mezinárodní scéně v zahraničí.

Žen bude startovat v seniorské soutěži pět. Nejpočetněji bude zastoupena TJ Voltiž Tlumačov, kterou reprezentují Margita Urbanová a Nela Mikesková. Z Hřebčína Albertovec dorazí Nikol Mikysková, z TJJ Lucky Drásov Jana Bartoňková a z JK PZOO Chomutov Kateřina Dušková. Dětí bude osm, dvojice diváci uvidí tři a juniorských skupin celkem šest. Jak již bylo zmíněno, nejpočetnější kategorií budou ženy juniorky.

TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm se zhostí pořadatelství mistrovství České republiky ve voltiži po pěti letech. „Tento rok se stal pro naši tělovýchovnou jednotu rokem změn, což mimo jiné návštěvníci i účastníci poznají ihned, když vstoupí do nově opravené jezdecké haly, v níž se mistrovské soutěže budou odehrávat. Snažíme se, aby to nebyla změna poslední, a věřím, že se nám v tomto trendu bude dařit i v příštích letech,“ uvedla místopředsedkyně TJ Slovan a ředitelka závodu, Ing. Šárka Škutová. Podrobnější informace najdou zájemci na www.tjslovan.cz.

Čtěte také:  Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

-TZ-

Program

Předchozí: Výsledkový servis SPČP: VC Hořovic + FINÁLE
Následující: Čtvrteční oťukávání stájových jedniček v Hořovicích
x

Mohlo by vás zajímat

Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Nedělním odpolednem ukončí karlovarský Hipodrom Holoubek letošní slavnostní 120. dostihovou sezónu. Hlavním bodem sedmidílného programu složeného ze šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu bude 38. Cena zimní královny DS PEGAS. Nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny vznikl před lety právě v Karlových Varech. Později se dění přesunulo na centrální závodiště ve Velké ...