Home > Zpravodajství > světový sport > Do Global Champions se v Šanghaji poprvé zapojí Houtzager a Kutscher

Do Global Champions se v Šanghaji poprvé zapojí Houtzager a Kutscher

Již počtvrté se letos sjedou nejlepší parkuroví jezdci a koně světa, aby bodovali do prestižního seriálu Global Champions. Mítink hostí ve dnech 3. až 5. května Šanghaj a v barvách Prague Lions se poprvé v sezoně 2019 představí nové posily.

Nováčky družstva Pražských lvů jsou v letošní sezoně Němec Marco Kutscher a nizozemský reprezentant Marc Houtzager. Právě oni dva společně s belgickým jezdcem Nielsem Bruynseelsem figurují na soupiskách startujících ve čtvrtém kole Global Champions, jež se bude konat 3. až 5. května v Šanghaji.

Foto: David Horváth / CET

Přestože jsou v Prague Lions novými členy, v nejvyšší úrovni parkurových závodů jsou zkušenými matadory. Kutscher má dvě bronzové medaile z olympijských her 2004 v Aténách a ve stejném roce vyhrál mistrovství Evropy. Do týmové soutěže Global Champions League se zařadil v letech 2016 a 2017, kdy startoval za Cannes Stars. 

Také Houtzager má ve své sbírce olympijský kov. V roce 2012 vybojoval stříbro v soutěži týmů v Londýně. Jako člen národní reprezentace Nizozemí absolvoval několikrát evropský šampionát i Světové jezdecké hry. V Global Champions byl členem Antwerp Diamonds a Madrid in Motion. V roce 2019 vstoupil do řad Pražských lvů. Třetím jezdcem, který zamířil do Šanghaje je Niels Bruynseels, jenž absolvoval v letošní sérii prozatím všechna kola. 

První část dvoukolové soutěže ligy čeká na účastníky v pátek 3. května. Její začátek je stanoven na 15.00 hodin místního času, tzn. v 9.00 hodin středoevropského letního času. Stavitelem pro čtvrté kolo je Ital Uliano Vezzani, který připraví kurz s překážkami do 160 centimetrů. Druhé kolo Global Champions League je na programu v sobotu 4. května od 12.15 hodin tamního času. 

Čtěte také:  NH Kladruby nad Labem přivítal na svět poslední letošní hříbě

V soutěži je zapojeno letos šestnáct celků, které bodují do žebříčku, aby získaly co nejlepší pozici před finálovým Super Cupem, který nabídne listopadové GC Prague PlayOffs. V čele bodování se po třech závodech drží Shanghai Swans. Prague Lions jsou na dvanácté příčce.

Druhým vrcholem mítinku bude Grand Prix Longines Global Champions Tour s překážkami do 160 centimetrů. Ta se odehraje v sobotu od 16.00 hodin. V hodnocení individuálních jezdců, kteří sbírají body právě ve Velkých cenách, je na prvním místě aktuálně Belgičan Pieter Devos. Nejúspěšnější člen Pražských lvů Niel Brunyseels je na pozici číslo šest. 

Každý z vítězů Grand Prix LGCT získává navíc vstupenku do Super Grand Prix, která se odehraje v sobotu 23. listopadu při GC Prague PlayOffs v libeňské O2 areně. Do této chvíle se kvalifikovali Julien Epaillard z Francie, Jérôme Guery z Belgie a jeho krajan Pieter Devos. Kompletní informace o Global Champions najdete na adrese www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o GC Prague PlayOffs jsou na stránkách www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions League Marc Houtzager Marco Kutscher Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Marka Kluse čeká v Brně obtížná obhajoba triumfu
Následující: Na chuchelské závodiště se vrací parkury

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Berlin Eagles vedou v GCL v Chantilly. Prague Lions dojeli dvanáctí

Už podvanácté bojují v letošní sezoně nejlepší jezdci a koně o body do žebříčku prestižní týmové soutěže Global Champions League. Mítink hostí tentokrát francouzské město Chantilly. První kolo vyhráli Berlin Eagles. Prague Lions jsou dvanáctí. Dvanácté zastavení na okruhu Global Champions 2019 se odehrává od 12. do 14. července ve ...