Home > Zpravodajství > krátké novinky > Do Hořovic na Velkou i Malou cenu

Do Hořovic na Velkou i Malou cenu

Finále 11. ročníku Skokového poháru České pojišťovny se uskuteční stejně jako v loňském roce na kolbišti Jezdecké stáje Opatrný Hořovice a opět se bude jednat o pětidenní akci. „Pro klidnější průběh závodů jsme se rozhodli začít již ve středu,“ uvedla organizátorka Jitka Opatrná.

Soutěžní program Velké ceny Hořovic tedy bude probíhat od 26. do 30. září. Rozpis extraligových závodů spojených s velkým finále pro nejlepší čtyři jezdce z kvalifikací Skokového poháru České pojišťovny obsahuje 19 soutěží od stupně Z do T**. Kromě velmi atraktivních věcných cen bude v podobě finančních odměn rozděleno 400 tis. Kč. „Svaz chovatelů českého teplokrevníka navíc vypsal v letošním roce speciální cenu v rámci Skokového poháru České pojišťovny pro koně plemene český teplokrevník s nejlepším dosaženým výsledkem ze všech kvalifikačních kol včetně finále,“ prozradila Pavla Kudláčková ze společnosti Via Solaris. „Připravujeme dále bohatý doprovodný program nejen pro samotné účastníky, ale také pro návštěvníky, u nichž předpokládáme přinejmenším stejně vysoký zájem, jako v loňském roce. Tehdy jich jen za poslední den prošlo areálem přes dva a půl tisíce. Těšit se mohou na různá vystoupení, nafukovací atrakce pro děti, vození na ponících, stan s animačním programem, živé vstupy do vysílání Radiožurnálu, divácké soutěže, stánky s jezdeckým vybavením, prezentační akce partnerů seriálu a mnohé jiné,“ pokračovala Pavla Kudláčková.

Skokový pohár České pojišťovny

 

Nemalá část jezdců však pravděpodobně zavítá do dějiště těchto velkých závodů ještě o několik dní dříve. Hořovičtí pořadatelé totiž navíc naplánovali tzv. podzimní Malou cenu Hořovic v termínu od 21. do 23. září, kdy se uskuteční devět soutěží na obtížnosti Z – ST** a na výhrách bude vyplaceno 60 tis. Kč. „Pro účastníky obou jezdeckých závodů podzimní Malé ceny a finále Skokového poháru České pojišťovny jsme připravili výhodnější ceny ustájení, a tak si u nás jezdci mohou ponechat koně po celou dobu, a to i ve dnech, kdy se nebude závodit. Rezervaci boxů je však nutné zaslat do 10. září na e-mail: zc.ma1582373410nzes@1582373410anrta1582373410po.ak1582373410tij1582373410,“ dodala Jitka Opatrná. Propozice na zmíněné dvě akce najdete na www.opatrnyhorovice.cz nebo na www.skokovypohar.cz.

Čtěte také:  Hasiči zachraňovali koně z řeky

Během dvoudenní přestávky mezi jednotlivými mítinky se areál výrazně promění. „Právě v uvedené pauze se areál převlékne do vizuálu, na který jsou účastníci i diváci zvyklí z jednotlivých kvalifikačních kol – tzn. budou se budovat VIP stany, navážet pohárové překážky a montovat reklamní bannery podél obvodu celého kolbiště,“ upozornila Pavla Kudláčková.


 

NEJLEPŠÍ KŮŇ PLEMENE ČT V RÁMCI SKOKOVÉHO POHÁRU ČP 2012
Svaz chovatelů českého teplokrevníka vypisuje v letošním roce speciální cenu v rámci Skokového poháru České pojišťovny pro koně plemene český teplokrevník s nejlepším dosaženým výsledkem ze všech kvalifikačních kol včetně finále.

Zvláštní prémie bude udělena majiteli a chovateli tohoto koně. Částka ve výši 40.000,- Kč bude rozdělena následovně: 20.000,- Kč pro majitele nelepšího koně ČT a 20.000,- Kč pro jeho chovatele. Z každé výsledkové listiny Velké ceny zařazené do Skokového poháru České pojišťovny 2012 bude sestaveno pořadí koní plemene ČT a na základě tohoto pořadí budou udělovány body. Kůň s nejvyšším součtem bodů bude vyhlášen a oceněn při finálových závodech v Hořovicích pořádaných ve dnech 26. – 30. září 2012.

Svazu chovatelů českého teplokrevníka tímto patří poděkování za podporu úspěšných českých chovatelů vysoce výkonných koní a také účast českých koní na tomto extraligovém podniku.

Předchozí: Ptýrovské skokové mistrovství má o jednoho šampiona navíc
Následující: Čeští vozatajci se soustředili na blížící se Mistrovství světa
x

Mohlo by vás zajímat

Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

O jarních prázdninách pro Pardubický kraj, tj. 10. – 16. 2. 2020, zveme všechny velké i malé návštěvníky do Národního hřebčína za starokladrubskými koňmi. Nechce se vám čekat až do zahájení hlavní návštěvnické sezóny? Tak přijeďte už v únoru! V Kladrubech nad Labem vás čekají komentované prohlídky hlavních stájí, císařského zámku a expozice ...