Home > Zpravodajství > domácí sport > Do II. kvalifikace na 124. Velkou pardubickou je přihlášena dvacítka koní

Do II. kvalifikace na 124. Velkou pardubickou je přihlášena dvacítka koní

Do druhé kvalifikace na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se tradičně běhá jakoMemoriál mjr. Miloše Svobody, je přihlášena dvacítka koní. Figuruje mezi nimi i několik zajímavých jmen, která ale v přihlášce do Velké nenajdeme. Třeba kvalifikačního „přeborníka“ Trezora.

Vítěz první kvalifikace Nikas a Marek Stromský

Vítěz první kvalifikace Nikas a Marek Stromský

Kromě Trezora z trenérské stáje Hany Kabelkové je na startovní listině ještě Ribelino, jehož jméno na přihlašovací listině 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou schází. V Čechách běhá od května letošního roku, ale zatím bez výraznějších výsledků. Naopak Trezor v minulých sezonách v kvalifikacích zářil, v samotné Velké se mu příliš nevedlo. Letos mu trenérka plánovala starty hlavně ve Francii. Ovšem při úspěšném absolvování kvalifikačního dostihu mohou být oba jmenovaní ještě do Velké dodatečně přihlášeni.

O účast ve 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude bojovat několik zajímavých koní. Třeba vítěz Úvodní cross country Koroka Borderland, který tím překvapil nejen dostihové fanoušky, ale i samotný tým kolem něj. V přihláškách se objevuje také Sisi Merble, která byla druhým překvapením tohoto dostihu. Mezi favority by mohl patřit Kasim, který loňskou Velkou pardubickou dokončil na čtvrtém místě. Po dvou koních do dostihu přihlásili Josef Váňa (Budapest a Zarif), Stanislav Popelka (Borderland a Sun Belina), Čestmír Olehla (Cherwick a Pareto) a Radek Holčák (Age of Jape a Gauner Danon).

Čtěte také:  Ange Guardian bude obhajovat vítězství v červnové kvalifikaci

V rámcovém dostihu, steeplechase cross country III. kategorie na 4500 metrů, se možná potkají vítězové předchozích ročníků Velké pardubické Orphee des Blins a Tiumen. Bude v jeho sedle Josef Váňa starší?

Možná napoví startovní listiny, které budou oficiálně zveřejněny v úterý 24. června.

Dostihový mítink „Polský den“, který se koná v sobotu 28. června, nabídne deset dostihů. Vrcholem bude kvalifikační dostih na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, na programu je ale také Červnová cross country Válečníka I. kategorie, několik steeplechase dostihů i závěrečný bumper. První dostih startuje v obvyklých 13:00 hod.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. kvalifikace Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Ford Cup 2014 o tomto víkendu
Následující: Stádo dvaceti koní uteklo z ohrady na silnici

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Druhé kolo Jezdeckých her pro děti se blíží

Seriál Jezdeckých her pro děti na pardubickém závodišti pokračuje. Další kolo se uskuteční v neděli 30. června. Děti budou mít příležitost ukázat své dovednosti při parkurovém skákání i jízdách zručnosti. Foto: Dostihový spolek Při Jezdeckých hrách pro děti pořadatelé vypsali soutěž jízdy zručnosti, kterou lze absolvovat s vodičem i bez ...